Навчальна практика під керівництвом викладача. Відпрацювання навичок: спинення кровотечі в разі поранення судин шиї, носової кровотечі, видалення сторонніх предметів з гортані
Відпрацювання навичок: спинення кровотечі в разі поранення судин шиї, носової кровотечі, видалення сторонніх предметів з гортані, трахеї, бронхів. Підбір інструментів для трахеостомії.
Практичні навички:
¾ перша допомога в разі поранень шиї;
¾ перша допомога та невідкладне звільнення дихальних шляхів від сторонніх предметів гортані й трахеї.
¾ перша допомога у випадку механічної та опікової травми стравоходу.
Тема 18. Догляд за хворими з хірургічними захворюваннями та ушкодженнями органів грудної клітки
Лекція
Основні методи обстеження грудної клітки та її органів. Механічна травма: забиття, вдавлення грудної клітки, перелом ребер, ключиць.
Закриті ушкодження органів грудної клітки. Проникні й непроникні поранення грудної клітки, ускладнення їх. Ушкодження легенів, серця. Гнійно-запальні захворювання плеври та легенів: гнійний плеврит, абсцес легені. Рак легені, діагностика та лікування. Оперативна корекція природжених і набутих вад і захворювань серця. Запальні захворювання грудної залози: гострий лактаційний і гострий гнійний мастит. Доброякісні та злоякісні пухлини грудної залози, клінічні ознаки, діагностика, методи лікування. Профілактичні заходи для своєчасного виявлення хворих.
Навчальна практика під керівництвом викладача
Аналіз перебігу хвороби у пацієнтів з ушкодженнями та захворюваннями органів грудної порожнини. Відпрацювання навичок розпізнавання патології, надання першої медичної допомоги на догоспітальному етапі. Удосконалення техніки іммобілізації у випадку перелому ребер, ключиці, накладання оклюзійної пов’язки, підготовка сифонного дренажу за Бюлау або Суботіним для дренування плевральної порожнини. Догляд за хворими, участь у проведенні діагностичних і лікувальних маніпуляцій, операцій, перев’язок.
Практичні навички:
¾ перша допомога в разі закритого ушкодження грудної клітки;
¾ перша допомога в разі перелому ключиці та ребер;
¾ перша допомога в разі відкритого, закритого і напруженого пневмотораксу;
¾ діагностика пухлин грудної залози;
¾ догляд за хворими з дренажами у плевральній порожнині;
¾ участь у діагностиці та лікуванні запальних процесів грудної залози.
Тема 19. Догляд за хворими з хірургічними захворюваннями та ушкодженнями органів черевної порожнини
ЛекціЇ
Безпосереднє обстеження хворих з хірургічними захворюваннями живота. Аномалії розвитку черевної стінки, пупка та внутрішніх органів. Основні спеціальні та інструментальні дослідження: езофагогастроскопія, ультразвук, рентгеноскопія, лапароскопія. Черевна грижа. Класифікація, клінічні ознаки, принципи лікування. Хірургічні захворювання шлунка, дванадцятипалої кишки, прямої кишки, жовчного міхура, підшлункової залози. Клінічні ознаки цих захворювань і принципи лікування.
Закриті і відкриті ушкодження черевної порожнини, класифікація, клінічні ознаки, діагностика. Синдром гострого живота, перитоніт. Запальні захворювання очеревини: проривна виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, защемлена грижа, гострий апендицит, гострий холецистит, гострий панкреатит, непрохідність кишок. Особливості діагностики, перша допомога, клінічна картина, лікування, догляд. Рентгенографія і лапароскопія в ургентній абдомінальній хірургії.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 631 | Нарушение авторских прав
|