Промивання шлунка за допомогою зонда.
Промивання шлунку проводиться при гострому отруєнні, захворюваннях органів травлення з накопиченням в шлунку недоброякісної їжі, слизу і т. ін. Промивні води збирають і відправляють в лабораторію. Промивають шлунок за допомогою товстого зонду та без нього. Беззондовий спосіб використовується для дітей дошкільного і шкільного віку. Діти випивають велику кількість води, поки не з’явиться блювання, процедура повторюється до отримання чистих промивних вод.
Дітям молодшого віку промивання шлунку проводиться тільки за допомогою зонда.
Для проведення зондового промивання шлунку необхідно підготувати зонд, на сліпому кінці якого є два бокових отвори. Зонд за допомогою скляного перехідника з’єднається з гумовою трубкою довжиною приблизно 70 см. Необхідні також роторозширювач, скляна лійка, таз для промивних вод, відро з чистою водою, клейончастий фартух, гумові рукавички.
Дітям першого півріччя можна користуватися зондом товщиною 0,5 см, дітям 1 року і старше — 1 см.
Механізм промивання шлунку грунтується на принципі сполученних посудин. Помічник одягає клейончатий фартух, сідає і фіксує ноги дитини між своїми ногами. Одною рукою він утримує руки і тулуб пацієнта, притиснувши його до себе, другою рукою тримає голову.
Якщо дитина не відкриває рота, великим і середнім пальцями натискають на обидві щоки. Швидко вводять роторозширювач або штапель, який обгортають марлею, і розкривають рота. Переварений, теплий і вологий зонд, кінець якого змазують вазеліновим маслом або змочують водою, вводять в рот і просувають за корінь язика до задньої стінки глотки. Потім хворий робить ковтальний рух, і зонд просувають у стравохід, а потім у шлунок. Під час зондування хворий повинен рівно і глибоко дихати.
Щоб визначити, на яку глибину треба ввести зонд, вимірюють відстань від різців до пупа та додають ширину 3-4 зімкнутих пальців руки і роблять відмітку на зонді.
На вільний кінець зонда надівають велику скляну лійку і опускають нижче колін хворого. В лійку наливають біля 500 мл води (температура 22-24°С) потім поступово піднімають догори, на 25 см вище рота, поки майже вся рідина не надійде в шлунок. Коли в лійці залишаєтся мало води, її швидко опускають нижче колін хворого. Настає зворотна течія рідини із шлунка в лійку. Лійку при наповненні перевертають і виливають промивні води в таз. Так роблять кілька разів — до чистих промивних вод. При значному накопиченні слизу в шлунці рекомендують промивання теплим соляно-лужним розчином (1 ст. ложка соди і 1 ст. ложка кухонної солі на 3 л води). Можна промивати мінеральними водами: Єсентуки-4, Смирновська та ін. При отруєннях для нейтралізації яду під час промивання в шлунок вводять антидот.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 519 | Нарушение авторских прав
|