Основні заходи спрямовані на загартовування дітей раннього віку
Загартування. В приміщеннях забезпечується відповідний температурний режим (+21,+22С). та чистота повітря Дитина має бути вдягнена в полегшений двохшаровий одяг з натуральної тканини. Під час переодягання дитина приймає повітряні ванни, що поступово збільшуються від 2-3 до 8-10 хвилин. Під час денного сну оптимальна температура в спальні становить +16,+ 18С. В зимовий період дитина перебуває на свіжому повітрі до 4-х годин при температурі повітря не нижче -12, -ЮС. Влітку всю дитячу життєдіяльність доцільно організовувати на повітрі. Однак, перебування під прямим сонячним промінням необхідно контролювати і поступово збільшувати від 4-5 до 20 хвилин протягом дня.
Загартовуючі процедури варто вводити поступово. Для місцевого загартування ніг рекомендується використовувати: ходіння босоніж по килиму, по вологій доріжці; сухе та вологе обтирання; тупцювання у ванночці з морською водою, на дні якої покладена дрібна галька; поєднання загартування з масажем рефлекторних зон стопи; обливання ніг водою.
Дорослий використовує загальні загартовуючі процедури: сухе та вологе обтирання тіла махровою рукавичкою, обливання тіла /душ/ у теплий період, що проводиться після прогулянки (початкова температура води +34, +35С, кінцева +26, +20С), обливання тіла водою контрастних температур.
Корисно організовувати купання дітей у басейні чи відкритій водоймі в безвітряну погоду при температурі повітря не нижче +25С та температурі води -+23С. Тривалість купання поступово збільшувати від 3 до 6-8 хвилин.
Умовний поділ дитячого віку за гематологічними показниками: новонароджені, діти грудного і старшого віку. Складення диференціальної таблиці для різних вікових груп.
Весь дитячий вік за гематологічними показниками умовно поділяють на:
1. Період новонародженості
2. Діти грудного віку
3. Діти старшого віку
Для новонароджених притаманні слідуючи змінення з боку червоної крові:
- анізоцитоз (різна величина еритроцитів),
- поліхроматофілія (різне забарвлення еритроцитів),
- збільшена кількість ретикулоцитів (молодих форм еритроцитів із зернистістю),
- наявність нормобластів (молодих форм еритроцитів з ядром).
Для дітей грудного віку притаманно:
- переважання лімфоцитів,
- нейтрофільний зсув вліво,
- помірний моноцитоз,
- помірні анізоцитоз і поліхроматофілія.
Для дітей старшого віку притаманно:
- поступово зникають анізоцитоз і поліхроматофілія,
- зростає кількість нейтрофілів,
- зменшується кількість лімфоцитів і моноцитів,
- зникають плазматичні клітки.
На 5 – 6 день життя проходить “перший перехрест” між нейтрофілами і лімфоцитами, в 5 – 6 років – “другий перехрест”.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 2321 | Нарушение авторских прав
|