Техніка проведення ревакцинації проти дифтерії, правця
Проблема. АДП-анатоксин складається із суміші очищених дифтерійного та правцевого анатоксинів, адсорбованих на гідролізаті алюмінію. Введення препарату викликає формування специфічного імунітету проти дифтерії та правця.
Показання. Профілактика дифтерії, правця.
Протипоказання. Онкологічні захворювання, судоми частіше ніж 1 напад в 6 міс, тяжкі поствакцинальні реакції (анафілактичний шок та енцефаліт).
При імунізації дітей на території України щодо схеми застосування, протипоказань та взаємодії з іншими лікарськими засобами слід керуватися чинними наказами МОЗ України.
Виконавець. Медсестра кабінету профщеплень.
Місце проведення. Поліклініка, кабінет щеплень.
Оснащення робочого місця. Обладнання кабінету щеплень, стерильний лоток, на якому підготовлено 3 ватні кульки, змочених у 70 % спирті, одноразовий шприц 1 мл з голкою, в який набрана І доза (0,5 мл) АДП-анатоксину.
І. Попередній етап.
Підготовка медсестри. Гігієнічна обробка рук.
Підготовка предметів догляду. Приготувати одноразовий шприц 1 мл, надіти голку і покласти на стерильний лоток. Змочити у 70 % спирті 3 ватних кульки, підготувати їх до ін’єкції. Перевірити цілість ампули, термін зберігання АДП- анатоксину. Набрати АДП-анатоксин в шприц, разова доза 0,5 мл, випустити повітря. Покласти шприц з набраним анатоксином на стерильний лоток. Відкриту ампулу з другою дозою анатоксину закрити ватною кулькою, змоченою у 70 % спирті.
Підготовка дитини. Щеплення проводити здоровій дитини після огляду лікаря та отримання його дозволу на щеплення. Отримати дозвіл на щеплення у матері. Дитині зручно сісти на стілець, звільнити від одягу місце ін’єкції — зовнішню поверхню плеча. Рука повинна бути трохи зігнута в ліктьовому суглобі.
II. Основний етан.
1. Намітити місце ін’єкції — зовнішня поверхня плеча.
2. Провести пальпацію вибраного місця.
3. Протерти місце ін’єкції стерильними ватними кульками, змоченими у 70 % спирті, двічі.
4. Відпрацьовані ватні кульки занурити в склянку з 3 % розчином хлораміну.
5. Взяти наповнений АДП-анатоксином шприц правою рукою так, щоб II палець притримував муфту голки, останні пальці невимушено тримають циліндр шприца. При цьому зріз голки направити вверх.
6. Вказівним та великим пальцями лівої руки захопити шкіру з підшкірною основою у відповідній ділянці у складку.
7. Швидким рухом під гострим кутом 40—45° ввести голку зрізом догори на 2/3 її довяшни в основу утвореної складки.
8. Після введення голки відпустити складку, лівою рукою відтягнути поршень шприца на себе і перевірити, чи не потрапила голка в просвіт кровоносної судини.
9. Пальцем (I, II) лівої руки надавити на поршень і повільно ввести анатоксин під шкіру.
10. Лівою рукою прикласти до місця ін’єкції стерильну ватну кульку, змочену у 70 % спирті, і швидким рухом витягнути голку.
11. Відпрацьовану ватну кульку занурити у склянку з 0,2 % розчином дезактину на 1 год.
12. Провести промивання голки і шприца в 0,2 % розчині дезактину чотирьохкратно, а потім у посудині з 0,2 % розчином дезактину, для замочування шприців, наповнити циліндр розчином, витягнути поршень і не знімаючи голки замочити на 1 год.
13. Введення препарату реєструють у встановлених облікових формах, вказуючи номер серії, контрольний номер, термін придатності, підприємство-виробник, дату введення.
14. Після щеплення спостерігати за дитиною протягом ЗО хв.
III. Завершальний етан.
1. Провести дезінфекцію шприців після використання (наказ № 120).
2. Знезараження сповивального столика 0,2 % розчином дезактину.
3. Гігієнічна обробка рук.
4. Зробити позначку про виконання щеплення в картку розвитку дитини, листок профщеплень, журнал профщеплень.
Примітка. АДП-анатоксин вводиться згідно з Календарем профщеплень. АДП-анатоксин є одним з найменш реактоген- них препаратів. У окремих іцеплених протягом перших 2 діб можуть виникати короткочасні загальні (підвищення температури, нездужання) та місцеві (болючість, гіперемія, набряк) реакції.
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 643 | Нарушение авторских прав
|