Надання допомоги при гіиерглікемічній комі
Проблема. Сухість у роті, спрага, запах ацетону з рота, глюкозурія.
Показання. Цукровий діабет. Порушення приймання інсуліну або порушення дієти, фізичне навантаження.
Протипоказання. Встановлений діагноз — гіпоглікемічна кома.
Виконавець. Медсестра поліклініки, медсестра дитячого стаціонару.
Місце проведення. Палата інтенсивної терапії дитячого відділення, реанімаційне відділення.
Оснащення робочого місця. Стерильний столик, на якому підготовлені: ватні кульки (20—25 шт.), пінцети (3—4 шт.), 70 % спирт — 10 мл, одноразові шприци, препарати в ампулах: інсулін — 10 мл, кордіамін — 1 мл, вітаміни групи В, у флаконах фізіологічний розчин — 400 мл, 5 % розчин глюкози — 400 мл, 4 % розчин бікарбонату натрію — 100 мл; стерильний лоток; лоток для забруднених пінцетів; стерилізатори для промивання та замочування одноразових шприців в 0,2 % розчині дезактину на 1 год; предмети догляду для промивання шлунка і кишківника; содовий розчин для промивання шлунка і кишківника.
І. Попередній етап.
Підготовка медсестри. Продезінфікувати руки і надягнути стерильні гумові рукавички.
Підготовка предметів догляду. Підготовка стерильного столика, на лоток викласти одноразовий шприц і ватні кульки змочені 70 % спиртом. Підготувати флакон з інсуліном, який зберігається в холодильнику (перед введенням достати з холодильника за 20 хв до застосування).
Підготовка дитини. Провести обстеження і оцінити стан дитини за такими симптомами: нудота, загальна слабкість, поліурія, блювота, сухість у роті, сухість шкіри, спрага, зниження м’язового тонусу, гіпотонія очних яблук, дихання Кус- смауля, запах ацетону з рота, ацетонурія, кетоноурія, глюкозурія. Провести промивання шлунка теплим 1 % розчином натрію гідрокарбонату, провести клізму з цим самим розчином. ПІкіру обтирати тампоном, змоченим у теплому розчині гідро- карбонату натрію. Для здійснення інфузійної терапії у реанімаційних відділеннях проводять катетеризацію магістральних судин.
Мета проведення невідкладної терапії: усунення нестачі інсуліну; проведення дезінтоксикації; боротьба з гіпоксією; відновлення гемодинаміки; боротьба з гіпокаліємією; усунення ацидозу.
II. Основний етап.
1. Внутрішньовенно струминно ввести 10—20 ОД простого інсуліну, а потім внутрішньовенно краплинно почати вводити ізотонічний розчин натрію хлориду.
2. На цьому розчині вводити інсулін зі швидкістю 6—10 ОД на 1 год (0,1 ОД на 1 кг маси тіла на 1 год).
3. При гіперглікемії 11 —13 ммоль/л доза інсуліну зменшується на 2—4 ОД за 1 год.
4. Інсулін уводити до рівня глюкози в крові 8—11 ммоль/л.
5. Перейти на підшкірне введення інсуліну по 12 ОД на кожні 4 год або по 6 ОД на кожні 2 год.
III. Завершальний етап.
Після зниження глюкози в крові до 11 ммоль/л починати внутрішньовенно краплинно вводити 5 % глюкозу зі швидкістю 100 мл на 1 год.
Примітка. Увага! При наданні допомоги проводити контроль цукру в крові кожну годину! За 12 год лікування загальний об’єм рідини повинен становити не менше, ніж 3—5 л. За показанням госпіталізувати хворого у реанімаційне відділення, інгаляція 100 % киснем, інфузійна терапія.
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 562 | Нарушение авторских прав
|