АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Допомога при носовій кровотечі
Проблема. Носова кровотеча.
Показання. Перегрів на сонці, захворювання з проявами крововиливів і кровотеч.
Протипоказання. Відсутні.
Виконавець. Медсестра поліклініки, медсестра дитячого стаціонару.
Місце проведення. Дитячий стаціонар, поліклініка, вдома.
Оснащення робочого місця. Міхур з льодом, стерильний столик, на якому підх'отовлені марлеві турунди, ватні кульки (20—25 шт.), пінцети (2—3 шт.), 70 % спирт, одноразові шприци, препарати в ампулах: 1 % розчин вікасолу — 1 мл, 5 % розчин аскорбінової кислоти — 1 мл, 10 % розчин глюконату кальцію — 1 мл, у флаконах пероксид водню — 10 мл, 5 % амінокапронова кислота — 100 мл; стерильний лоток, лоток для забруднених пінцетів, посудини для промивання і замочування шприців в 0,2 % розчині дезактину на 1 год.
І. Попередній етап.
Підготовка медсестри. Продезінфікувати руки і надягнути стерильні гумові рукавички.
Підготовка інструментарію та лікарських препаратів. На стерильний лоток викласти стерильні ватні джгутики для носа, марлеву турунду довжиною 50 см, стерильні пінцети (2 шт.).
Підготовка дитини. Оцінити стан дитини. Носова кровотеча може бути незначна з домішками до слизових виділень з носа, а також профузна, коли кров поступає назовні і в глотку, шлунок. У дитини виникає кашель', блювання. Дитину заспокоїти, посадити, нахилити голову вперед над лотком.
II. Основний етап.
Крило носа притиснути до носової перегородки, на перенісся покласти марлю, змочену в холодній воді, на потилицю покласти міхур з льодом на 20 хв. Якщо потрібно, через ЗО хв ще раз покласти міхур з льодом на потилицю на 20 хв. Ввести у відповідну половину носа ватний тампон, змочений 3 % розчином пероксиду водню, притиснути крило носа до перетинки. Кров витікає на тампон, відбувається її зсідання і кровотеча припиняється. Замість тампона можна використовувати гемостатичну губку. За відсутності ефекту від попередніх заходів провести передню тампонаду носового ходу: ввести в носовий хід марлеву турунду довжиною 50 см, шириною 1 см, змочену кровоспинними препаратами (10 % розчином глюконату кальцію, 5 % розчином амінокапронової кислоти). Турунду вводити в носовий хід змійкою за допомогою пінцета. Одночасно per os дати дитині 5 % розчин глюконату кальцію або хлориду кальцію, рутин, аскорбінову кислоту. Обов’язково подивитися, щоб марлева турунда не звисала з носоглотки в ротову порожнину. Для цього зробити контрольний огляд зіва.
III. Завершальний етап.
Тампон може міститься у носі 1 добу. Але дитина протягом 2 год після постановки тампона повинна бути оглянута ЛОР- лікарем. При необхідності ЛОР- лікар проводить задню тампонаду носа.
Примітка. Увага! В стаціонарі вводити 5 % розчин амінокапронової кислоти (по 0,1 г на 1 кг маси на добу) внутрішньовенно краплинно, 5 % розчин аскорбінової кислоти — 1 мл внутрішньовенно з 20 % глюкозою, діцинон в таблетках по 0,25 г (етамзилат натрію).
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 556 | Нарушение авторских прав
|