Техніка проведення щеплень проти кору, паротиту, краснухи
Проблема. Вакцина для профілактики кору, паротиту та краснухи. Введення препарату викликає формування специфічного імунітету проти цих захворювань. Профілактика цих захворювань може проводитися як моновакцинами, так і комбінованою полівакциною на кшталт вакцини “Пріорикс”.
Показання. Профілактика кору, краснухи, паротиту.
Протипоказання. Хворі на гострі, тяжкі форми лихоманки. Особи, стосовно яких відомо, що вони мають соматичну підвищену чутливість до будь-якого компонента вакцини; діти
з первинними або вторинними імунодефіцитами; протипоказано вагітним жінкам.
ГІри імунізації дітей на території України щодо схеми застосування, протипоказань та взаємодії з іншими лікарськими засобами слід керуватися чинними наказами МОЗ України.
Виконавець. Медсестра кабінету профщеплень.
Місце проведення. Поліклініка, кабінет щеплень.
Оснащення робочого місця. Обладнання кабінету щеплень, стерильний лоток, на якому підготовлені 3 ватних кульки, змочених у 70 % спирті, одноразовий шприц 1 мл з голкою, в який набрана І доза (0,5 мл) вакцини.
I. Попередній етап.
Підготовка медсестри. Гігієнічна обробка рук.
Підготовка предметів догляду. Дістати з холодильника ампулу з вакциною, перевірити цілість ампули з сухою живою вакциною кору або з сухою живою паротитною вакциною, термін зберігання вакцини, вставити її у холодовий елемент на марлеву серветку, а таколс перевірити ампулу розчинника для корової иаротитної вакцини, вакцини корової краснухи, перенести на маніпуляційний стіл. Приготувати одноразовий 1 мл шприц.
Підготовка дитини. Дитину 1 року мати бере на руки, обличчям до себе, дитині старшого віку запропонувати сісти на стілець і випрямити спину. Звільнити місце ін’єкції від одягу — підлопаткову ділянку. Мати притискає до себе лівий або правий бік дитини, руку дитини на боці ін’єкції слід опустити та трохи відвести назад.
II. Основний етап.
1. Вилучити шприц з упаковки, надіти голку і покласти па стерильний лоток.
2. Змочити у 70 % спирті 3 ватних кульки, підготувати їх до ін’єкції.
3. Набрати в шприц розчинник із розрахунку на 1 дозу сухої вакцини 1 дозу (0,5 мл) розчинника.
4. Увести розчинник в ампулу з сухою вакциною, розбовтати розчин в ампулі.
5. Набрати в ширин, 1 дозу (0,5 мл) розведеної вакцини через ту ж голку.
6. Випустити повітря з шприца, змінити голку.
7. Покласти шприц з набраною розведеною вакциною на стерильний лоток.
8. Намітити місце ін’єкції — підлопаткова ділянка, де шкіра і підшкірна основа добре береться в складку.
9. Ввести вакцину підшкірно.
10. Спостерігати за станом дитини протягом 1 год.
11. Якщо в ампулі з сухою коровою або паротитною вакциною 2 дози, то двоє дітей готуються до щеплення, або невикористана вакцина знезаражується.
Розведена вакцина повинна одразу бути використана!
III. Завершальний етап.
1. Провести дезінфекцію шприців після використання (наказ № 120).
2. Знезараження сповивального столика 0,2 % розчином дезактину.
3. Гігієнічна обробка рук.
4. Зробити позначку про виконання щеплення в картку розвитку дитини, листок профщеплень, журнал профщеплень.
Примітка. Перед введенням вакцини слід оглянути розчинник і розчинену вакцину, щоб перевірити, чи немає в них якихось частинок сторонньої речовини і (або) чи не змінились їхні фізичні властивості. У випадку наявності сторонніх частинок, або зміни фізичних властивостей потрібно викинути розчинник або розчинену вакцину.
Вакцину потрібно розчинити шляхом додавання всього вмісту упаковки розчинника, що додається, у флакон, у якому міститься округла гранула. Після додавання розчинника суміш слід струшувати доти, доки гранула не розчиниться повністю в розчиннику. Ввести увесь вміст флакона.
Звичайною практикою передбачено введення вакцини відразу ж після її розчинення розчинником. Проте вакцина залишається придатною для використання протягом 8 год після розчинення або до закінчення проведення вакцинації, якщо вона закінчиться раніше.
Увага! Вакцину потрібно зберігати в холодильнику при температурі від +2 °С до +8 °С у темному місці. Не заморожувати.
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 2378 | Нарушение авторских прав
|