АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Кліматичні зон, що мають оздоровчий вплив на осіб з патологією центральної та периферійної НС.

Прочитайте:
  1. A. виробляє рилізинг-фактор, що впливає на синтез ФСГ і ЛГ
  2. АВТОНОМНА ЧАСТИНА ПЕРИФЕРІЙНОЇ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ.
  3. АФО центральної нервової системи
  4. Багато психотропних препаратів (мескалін, ЛСД) імітують природні медіатори. На який процес синаптичної передачі вони впливають?
  5. Вагітним з екстрагенітальною патологією
  6. Визначити ознаки правильної постави. Як впливає постава на діяльність організму.
  7. Вилочкова залоза, її вплив на ріст статеве дозрівання та імунітет
  8. Вкажіть періоди перебігу перинатального ураження центральної нервової системи
  9. Вкажіть, які з препаратів мають антисклеротичну дію
  10. Вплив автономної нервової системи на дiяльнiсть ефекторних органiв

- Курорти грязеві і бальнеогрязеві: Євпаторія, Жданів, Куяльник, Одеса, П’ятигорськ, Саки, Слов’янськ.

- Курорти з сірководневими водами – Любин - Великий, П’ятигорськ, Немирів, Сочі, Синяк.

- Курорти з радоновими водами – Хмільник, П’ятигорськ, Цхалтубо.

- Курорти з азотними кременистими термальними водами – Нальчик, Чартак, Алмаарасан.

- Курорти кліматичні - Батумі, Гагра, Жданів, Карпати, Сочі, південний берег Криму, Юрмала.

- Курорти з особливими факторами – Гірська Тиса, Нафталан, Нальчик, Чартак – йодобромні води.

- Курорти для лікування травм хребта і хвороб спинного мозку – Саки, Слов’янськ, Юрмала.

Бальнеологічні та грязелікувальні процедур, що рекомендуються цій категорії хворих, диференційоване призначення при окремих захворюваннях

Атеросклероз судин мозку – направляти на курорти можна в початковій стадії. Рекомендується призначення сульфідних, йодобромних, радонових, вуглекислих, кисневих, азотних ванн при температурі 380С, 15 процедур. Ванни сприяють покращенню венозного відтоку, зменшення розладів судинного тонусу, гіпокоагулюючий ефект, покращують діяльність серцево-судинної системи. Рекомендують тривале перебування на свіжому повітрі, купання, аеротерапія, сон на березі моря. Гідротерапія в вигляді обтирань, прийняття душу.

Самий простий метод - обливання водою - починають при температурі 330С поступово знижують до 200С

Приходяще порушення мозкового кровообігу – санаторне лікування направлене на попередження інсультів, розвиток компенсаторно-пристосувальних механізмів. В місцеві санаторії направляють через 3 місяці після приходящого порушення мозкового кровообігу. При направленні через 3 місяці на курорти необхідно враховувати погодні умови. Призначають повітряні ванни, сон на березі моря, сонячні опромінювання, купання в морі, басейні. Використовують ванни – кисневі, вуглекислі, сульфідні, азотні, радонові, різні душі.

Мозковий інсульт. В ранньому та пізньому періоді при легкій та середній степені порушення рухової функції, при хорошому стані серця, без вираженого артеріального тиску – в умовах місцевого санаторію можна призначати сульфідні, йодобромні, хвойні, кисневі, радонові, вуглекислі ванни.

При неважких наслідках порушення мозкового кровообігу, можливості самообслуговуватися, при повній компенсації функції серцево-судинної системи, без хронічної недостатності мозкового кровообігу можна направляти через рік на курорти в звичні для хворого умови.

Церебральний арахноїдит. Можна направляти тільки в стадії повної або неповної ремісії. Основним методом є радонові ванни через день. Застосовують також вуглекисло-сульфідні ванни. В стадії ремісії можна робити грязьові аплікації на комірцеву зону. Включають сон на повітрі, повітряні ванни.

Травми головного мозку

Після травм, при порушенні сну, астенічному синдромі призначають циркулярний душ, хвойні ванни. При наявності вегетативних, судинних порушень можна використовувати грязьові аплікації при температурі до 380С по 15 хвилин. Можна призначати сульфідні ванни при астенічному, гіпоталамічному синдромі, симпатоадреналовому кризі. Лікування на бальнеологічних курортах показане з наслідками закритих травм через 4 місяці, відкритих – через 6 місяців.

Захворювання спинного мозку. Мієліт. На курортах при виражених спастичних парезах і паралічі із судинними розладами доцільно призначати сульфідні ванни, чергуючи з грязьовими аплікаціями. При локальних мієлітах, а також при в’ялих парезах грязьові аплікації спочатку призначають сегментарно на хребет, а потім у вигляді трусів, брюк 38-440С, на курс 12-15 процедур. Призначають також парафін, озокерит.

Травми спинного мозку На бальнеогрязьових курортах лікуються хворі у відновному періоді через 6 місяців після травми при можливості самостійно рухатися, самообслуговуватися, при відсутності порушень функції тазових органів. Призначають грязьові аплікації, морські, радонові, сульфідні ванни.

Шийно-плечовий радикуліт Призначається бальнео-, пелоїдотерапія. Витяжка за допомогою петлі Глісона, можна у ванні, при вертикальній витяжці в басейні вантаж не застосовують. Витяжка зменшує м’язову напругу, сприяє розширенню отворів, через які проходять корінці, знижує внутрішньодисковий тиск, збільшує відстань між хребцями. Показане не при гострому болі і не при тривалому загостренні. Протипоказане при грижі диска, при синдромі вертебральної артерії, спонділолістезі.

В підгострому періоді можна призначати нафталанові, грязьові, озокеритові аплікації невисоких температур. Ванни – сульфідні, радонові, хлоридно- натрієві.

Плечелопаточний периартрит. В підгострому періоді можна призначати нафталанові, грязьові, озокеритові аплікації невисоких температур. Ванни – сульфідні, радонові, хлоридно-натрієві, скипидарні ванни із жовтої емульсії.

Попереково-куприковий радикуліт.

В підгострому періоді після зняття болю призначають хлоридно- натрієві, радонові, сульфідні, скипидарні, йодобромні ванни, нафталан, грязьові аплікації невисоких температур (краще використовувати торф’яну і сопкову грязь), гальваногрязь. При наявності статико-динамічних порушень, в основному при підозрі на вип’ячування диска застосовують підводну витяжку із вантажем 20-25 кг. Проводять після ручної проби на витяжку і тільки при хорошій її переносності. Витяжка, як правило, веде до зниження внутрішньодискового тиску, зменшення м’язових контрактур, зменшення вип’ячувань диску. Якщо до 9 процедури не настав ефект, або настало загострення процесу – відмінити. Найкращий ефект витяжки в хлоридно-натрієвих, сульфідних та скипидарних ваннах, менший - в радоновій та прісній.

В період неповної ремісії застосовуєтьсягеліоаеротерапія, ванни, грязі, парафін, озокерит, нафталан. Сульфідні ванни призначають при явищах ангіоспазму судин ніг і при поєднанні з ознаками загального атеросклерозу. Радонові ванни призначають при наявності полірадикулярного синдрому. Ванни призначають в поєднанні з грязьовими аплікаціями.

При в’яло протікаючому хронічному процесі, у випадках люмбалгії, люмбоішалгії, при радикулітах в стадії неповної ремісії проводять грязьові аплікації невисоких температур з скипидарними ваннами. Вони покращують периферійний кровообіг та впливають на обмінні процеси, активуючи їх, особливо в нервовій та м’язовій тканинах.

Хвороба Рейно Використовують сульфідні ванни, грязьові аплікації у вигляді комірця.

Неврози. Призначають повітряні ванни з різним холодовим навантаженням для закалювання і тренувань, для зниження підвищенної лабільності і нестійкості серцево-судинної системи. Сонячні ванни призначають не в спекотний період і не в холодну пору року. Рекомендуються купання в морі чи в басейні з морською водою. При гіперстенічній формі і подразливій слабкості лікування починають з прісних водних ванн, потім переходять до прийому радонових або сульфідних ванн малої чи середньої концентрації. Добрий ефект дає циркулярний душ. При гіпостенічній формі неврастенії після прісних ванн доцільно використовувати вуглекислі, сульфідні, радонові ванни при малих концентраціях.

Призначають аеротерапію, геліотерапію, сон на повітрі, купання. Із інших процедур призначають обтирання водою, обмивання, або укутування, напівванни (температура води 34-320С, щоденно знижують на 0,50С і доводять до 280С).

 

 


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 551 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.004 сек.)