Тривалість теми: 2 год..
Методичні рекомендації для студентів для практичних занять по темі: «Вибір і застосування фізіотерапевтичних методів та курортних факторів при патології нервової системи».
Актуальність теми: Захворювання нервової системи дуже поширені і часто приводять до тимчасової втрати працездатності, розвитку інвалідності у працездатного населення, що має великі соціальні втрати. Тому медична реабілітація хворих із захворюваннями нервової системи має велике медичне і соціальне значення. Створення медичних реабілітаційних центрів для неврологічних хворих дозволяє використати всі принципи проведення медичної реабілітації, створювати комплекси лікувальних відновних заходів з використанням психологічних, лікарських, фізіотерапевтичних, кінезотерапевтичних методів реабілітації. Комплексний і сумісний підхід значно підвищує ефективність медичної реабілітації неврологічних хворих. Природні і преформовані фізичні чинники грають важливу роль в лікуванні і функціональній реабілітації хворих із захворюваннями нервової системи. Фізіотерапевтичні методи успішно застосовуються в умовах стаціонара, поліклініки, а також в санаторіях в комплексі в кліматобальнеолікуванням. При їх призначенні необхідно враховувати особливість нозології, супутню патологію і індивідуальні особливості організму. При лікуванні захворювань нервової системи призначають більшість сучасних немедикаментозних методів таких, як електролікування, аероіонотерапія, світлолікування, баротерапія, водо- і теплолікування, кінезотерапія. Фізіотерапевтичне лікування є важливою і необхідною ланкою комплексного лікування. Висока ефективність фізіотерапії зумовлена впливом на систему мікроциркуляції, обмінні процеси і трофіку тканин.
Тривалість теми: 2 год..
3. Навчальна мета: уміти обгрунтованно застосовувати фізичні методи лікування з урахуванням ведучих клінічних синдромів і механізмів дії фізіотерапевтичних чинників при захворюваннях центральної і периферичної нервової системи. Уміти обгрунтованно застосовувати загальні принципи медичної реабілітації для правильної організації реабілітаційних заходів неврологічних хворих.
Конкретні цілі: основи на яких базується можливість відновлення здоров’я. Визначення реабілітації, її мета та завдання на кожному з етапів. Засоби, що використовуються на різних етапах реабілітації та особливості їх застосування при різній патології. Критерії відбору осіб для проведення медичної реабілітації. Анатомо-фізіологічні особливості органів травлення. Етіологію, патогенез, клініку та лікування захворювань органів травлення. Механізм дії немедикаментозних засобів лікування. Характеристику лікувальних факторів, що використовуються при проведенні медичної реабілітації хворих з патологією органів травлення. Покази до проведення медичної реабілітації. Особливості відновного лікування хворих патологією органів травлення.
Уміти:
1. Виділити основні клінічні синдроми в течії захворювань нервової системи.
2. Визначити показання і протипоказання до використання фізіотерапії при даній патології.
3. Пояснити основну мету призначення різних фізіотерапевтичних чинників в комплексі лікування захворювань ЦНС і периферичної нервової системи.
4. Скласти комплекс фізіотерапевтичного лікування при вказаній патології
5. Пояснити вибір методики і дозування при призначенні фізичних чинників при різних клінічних синдромах захворювань ЦНС.
6. Визначити етап медичної реабілітації хворого та його завдання.
7. Відібрати хворих для проведення медичної реабілітації.
8. Оформити індивідуальну програму реабілітації хворого на кожному етапі лікування.
9. Підібрати засоби та методи медичної реабілітації та призначити їх хворому в залежності від захворювання.
10. Пояснити вибір методик і дозування при призначенні фізіотерапії хворим з патологією нервової системи.
11. Пояснити основну мету призначення різних фізіотерапевтичних чинників при патології нервової системи.
12. Проводити основні лікувальні засоби медичної реабілітації при різній патології.
13. Оцінити результати проведеного лікування.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 464 | Нарушение авторских прав
|