АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Організація реабілітаційного процесу

Прочитайте:
  1. Вкажіть послідовність елементів технологічного процесу стерилізації інструментарію.
  2. Гігієнічні вимоги до організації і проведення навчального процесу
  3. Гігієнічні основи оптимізації адаптаційного процесу
  4. Гігієнічні проблеми адаптаційного процесу
  5. ГРАФІК НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ
  6. Деонтологія догляду. Роль молодшого медичного персоналу в психосоматичній підготовці хворого до операції. Організація дозвілля хворих.
  7. ЗАГАЛЬНІ ЗВЕДЕННЯ ПРО ПРЕДМЕТ. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ НА ЗАНЯТТЯХ І ПРАКТИЧНИХ РОБОТАХ
  8. Класи умов праці за показниками напруженості трудового процесу
  9. Методика організації навчального процесу на практичному занятті.
  10. Механізм випровадження та утримання сечі. Вікові особливості цього процесу. Нічне нетримання сечі.

Хворі з неврологічними захворюваннями, з обмеженими можливостями самообслуговування і при загрозі стійкої втрати працездатності (мозковий інсульт, травми головного і спинного мозку, енцефаліти, мієліти, неврити тощо) направляються у відділення відновного лікування для проведення реабілітації. Направлення хворих з захворюваннями периферичної нервової системи (неврити, невралгії, радикуліти, плексити) найбільш доцільно проводити через 20-30 днів з моменту розвитку захворювання.

Хоча реабілітація і повинна бути, по можливості, більш ранньою, відновне лікування необхідно розпочинати лише після того, як минув гострий період захворювання. В той же час стійкість больового синдрому протягом 20-30 днів, неефективність лікування, в гострому періоді захворювання, потребує переведення хворого у відділ відновного лікування. Критерієм правильності такого рішення є надлишок кількості днів тимчасової непрацездатності в даного хворого та середнього терміну перебування в стаціонарі.

Для хворих з травмою периферичних нервових стовбурів терміни направлення у відділ відновного лікування скорочуються до двох тижнів з моменту травми чи після нейрохірургічного втручання, що пов'язано з необхідністю відновлення втраченої функції за 15-30 днів.

Для післяінсультних хворих, хворих з наслідками черепно-мозкових травм, травм спинного мозку, дегенеративними захворюваннями нервової системи і нейро-м’язовою патологією, комплексна відновна терапія в умовах відділ відновного лікування починається через 1,5-2 місяці з моменту ураження головного мозку. Але це не виключає необхідності використовувати окремі методи відновної терапії вже в перші години лікування таких хворих в стаціонарі.

В направленні вказуються діагноз, тривалість захворювання, кількість днів тимчасової непрацездатності з даного захворювання за рік, термін останнього переосвідчення на МСЕК та його наслідки (для інвалідів), результати додаткових методів обстеження (лабораторні аналізи крові та сечі, ЕКГ, флюорографія органів грудної порожнини), висновки гінеколога, уролога (для чоловіків старше 30 років), дерматовенеролога (при необхідності використовувати водолікування), а також — результати додаткових методів обстеження, які підтверджують клінічний діагноз (рентгенограма черепа й хребта, реоенцефалограма, електроенцефалограма тощо).

Детальна виписка з амбулаторної карти хворого після закінчення відновного лікування полегшує роботу лікарів МСЕК, оскільки на реабілітаційній комісії відділ відновного лікування формулюється функціональний діагноз перебігу захворювання та чіткі рекомендації з експертизи працездатності.

Патологія периферичної та центральної нервової системи має свої особливості відновного лікування.


Атеросклеротична енцефалопатія

Захворювання являє собою комплекс неврологічних і психічних порушень, зумовлених дегенеративними, дистрофічними та атрофічними змінами мозкової тканини.
В клінічній картині спостерігаються виражені вегетовазопатії, гипертензивний і астенічний синдроми, що мають місце слабкість, підвищена виснаженість, емоційна лабільність, нестійкість уваги, ослаблення пам'яті, зниження працездатності.
Фізичні методи лікування атеросклеротичної енцефалопатії спрямовані на нормалізацію процесів збудження, гальмування в корі головного мозку і регулюючої функції підкіркових вегетативних центрів, поліпшення кровообігу в вертебробазилярній системі.

Призначають наступні методи:

1. ТКЕС або електросон.

2. Низькочастотна магнітотерапія за однієї з наступних методик:

• вплив апаратом «Полимаг-01М» з допомогою кільцевого індуктора для впливу на голову. Параметри магнітного поля: «біжуче» від чола до потилиці, частота 5-10 Гц, інтенсивність 1 2 мТл, тривалість дії 15 20 хв щодня. Курс лікування 10-12 процедур;

• індуктори апаратів «Полюс-1», «Полюс-2» розташовують паравертебрально в області шийного відділу хребта з захопленням потиличної області. Перші 5 процедур виконують при індуктор, спрямованих до тіла хворого різнойменними полюсами, наступні - однойменними. Змінне поле впливу, магнітна індукція 20 30 мТл, тривалість процедури 10 - 15 хв щодня. Курс лікування 10-12 сеансів;

• вплив апаратом «АЛІМП»: круглі індуктори-соленоїди розташовують на область потилиці, шийного і грудного відділу хребта; імпульсне поле впливу, частота 10 Гц, магнітна індукція 5 мТл. Тривалість процедури 15 20 хв щодня. Курс лікування 12-15 сеансів.

3. Інфрачервона лазерна терапія, магнітолазерна терапія методом надартеріального опромінення циркулюючої крові. Випромінюючі головки лазера з магнітною насадкою розташовують контактно, стабільно на бічні поверхні шиї над сонними артеріями. Режим випромінювання безперервний або імпульсний на частоті 1500 Гц. Тривалість впливу 8-10 хв, при одномоментному впливі двома випромінюючими головками щодня або через день. Курс лікування 10-12 процедур. Можлива заміна лазерної терапії на сонні артерії на методику надвенного опромінення циркулюючої крові в області кубитальных вен згину ліктьового суглоба.

4. Ендовазальне опромінення циркулюючої крові гелій-неоновим (червоним) лазером. Голка зі світловодом від апарату типу «Алок» вводиться в кубитальную вену. Потужність випромінювання 2 мВт, тривалість впливу 20-30 хв щодня або через день. Курс лікування 8-10 процедур.

5. Ендоназального вплив червоним лазерним випромінюванням за 8-10 хв у кожен носовий хід Курс лікування 10 процедур.


Преходящі порушення мозкового кровообігу

Фізичні методи в комплексне лікування включаються після гострого періоду і уточнення причини захворювання. Мета фізіотерапії - відновлення локального мозкового кровотоку і поліпшення загального кровообігу.

До кінця першого тижня призначається масаж кінцівок середньої інтенсивності Проводиться щодня. Курс лікування 10 процедур.

Через 2-3 тиж. в лікувальний комплекс включаються:

1. Масаж комірцевої зони щодня. Курс лікування 10 процедур.
2. Електрофорез еуфіліну на шийний відділ хребта. Сила струму 3-5 мА. Тривалість дії 15 хв щодня. Курс лікування 10 процедур.

3. Електростимуляція паретичных м'язів. Проводиться одиночними імпульсами прямокутної форми. Тривалість 1 - 10мс, один імпульс у 2 с. Тривалість впливу 8-10 хв щодня. Курс лікування 12 процедур.

4. Надартериальне опромінення циркулюючої крові лазерним випромінюванням червоного спектру 0,63-0,69 мкм. Впливають на обидві сонні артерії при щільності потоку потужності 10-20 мВт/см2. Тривалість процедури 10 хв на кожну артерію. Курс лікування-10 сеансів.

5. Через місяць від початку захворювання призначається електрофорез глутамінової кислоти за загальною методикою. Сила струму 5-8 мА. Тривалість впливу 12-15 хв щодня або через день. Курс лікування 10 процедур.

Через 1,5 міс. призначають гідротерапію (лікувальні душі, хвойні, кисневі, йодобромні ванни).

Після лікування в стаціонарі, через 2-3 міс. від початку захворювання, хворим рекомендоване санаторно-курортне лікування в місцевих, а через 4 міс. в санаторіях кліматичного та бальнеологічного типу.

 


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 529 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)