Актуальність теми. Холера[1] належить до найдавніших хвороб людини. В історії цього захворювання було шість спустошливих пандемій. З середини минулого сторіччя і до теперішнього часу у країнах світу панує сьома пандемія, яка спричинена холерним вібріоном V. cholerae eltor [2] та реєструються спалахи хвороби, етіологічним фактором яких є біовар V. cholerae, cholerae та V. cholerae серогрупи О139 (Бенгáл) [3].
Холера – гостра особливо небезпечна карантинна антропонозна інфекція, яка викликається Vibrio cholerae серогруп О1 та О139, характеризується епідемічним поширенням, профузною водянистою діареєю, блювотою, зневодненням організму, потужною інтоксикацією, фекально-оральний механізмом інфікування та високою летальністю.
Останнім часом випадки захворюваності на холеру реєструються й в Україні. Гостра форма холери має високу вірогідність летального наслідку, тому епідеміологічні та клінічні особливості захворювання вказують на актуальність знань біології збудника та мікробіологічної діагностики холери.
Мета заняття (загальна) – вивчити біологічні особливості збудників холери, засвоїти основи патогенезу хвороби, оволодіти методами оцінки результатів мікробіологічної діагностики холери та навчитись практично вирішувати питання профілактики холери.