АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Клінічна картина. 8.1.2. Біль у правому підребер’ї (у 80 % хворих).

Прочитайте:
  1. I. Клиническая картина.
  2. А. КЛІНІЧНА КЛАСИФІКАЦІЯ ТУБЕРКУЛЬОЗУ
  3. Амебиаз Патогенез и патологоанатомическая картина.
  4. Андрєйчин М.А., Чоп’як В.В., Господарський І.Я. Клінічна імунологія та алергологія: Підручник – Тернопіль: Укрмедкнига, 2005.- 372 с.
  5. Бронхиальная астма: определение, этиология, патогенез, классификация, клиническая картина. Диагностика.
  6. ЕТІОЛОГІЯ ТА КЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА КОРОСТИ
  7. Инородные тела пищевода. Определение. Этиология. Клиническая картина. Принципы лечения. Сестринский уход.
  8. Інфекційні хвороби, Клінічна картина інфекційних захворювань.
  9. Класифікація. Клінічна картина.
  10. Клиническая картина.

8.1.1. Асцит (у 90 % хворих).

8.1.2. Біль у правому підребер’ї (у 80 % хворих).

8.1.3. Гепатоспленомегалія – у 50 % хворих збільшена хвостата доля печінки.

8.1.4. Жовтяниця.

8.1.5. Печінкова енцефалопатія і кровотечі з варикозно розширених вен стравоходу – (у 20 % хворих) свідчить про запущену стадію і є поганою прогностичною ознакою.

8.2. Прогноз. Більшість хворих (до 90 %) помирають у перші 3-4 роки. Після пересадки печінки 60 % хворих переживають рубіж у 5 років. Після пересадки печінки у 20 % хворих повторно виникає синдром Бадда-Кіарі. Після накладання селективних портокавальних анастомозів результати такі ж, як і після трансплантації печінки.

9. Псевдоцироз Піка. Збільшення печінки, пов’язане з застоєм крові у хворих на стискуючий перикардит. Печінка збільшена в розмірах, однорідна, її поверхня зазвичай гладка, край закруглений, при пальпації неболючий. Патогенез збільшення печінки при перикардиті вперше описав Пік у 1896 році, засосовуючи термін «псевдоцироз». У більшості пацієнтів після оперативного лікування перикардиту розміри печінки зменшуються і її функція повністю відновлюється.

10. Внутрішньопечінковий холестаз вагітних (холестаз вагітності, сверблячка вагітних, доброякісний рецидивуючий холестаз вагітних) зустрічається у різних країнах з неодинаковою частотою. У Швеції, Польщі хворіють до 10 % вагітних, у інших країнах Європи – 0,1-0,2 %. Етіологія невідома. Патологія має сімейний характер. Зазвичай хвороба виникає у третьому триместрі вагітності і характеризується вираженою сверблячкою шкіри, порушенням травлення, появою синяків.Внаслідок недостатності вітаміну К існує високий ризик кровотеч під час пологів. При встановленні діагнозу слід виключити механічну причину холестазу. Лікування консервативне: глутаргін, холестирамін і препарати вітаміну К.

11. Гостра жирова дистрофія вагітних вперше описаа Шиханом (Sheehan) в 1940 році. Рідкісна патологія – зустрічається у співвідношенні 1 до 13000. В більшості випадків фактори ризику відсутні. Деколи розвиток патології пов’язують з внутрішньовенним введенням тетрацикліну, гострими інфекціями дихальних шляхів, немовлям чоловічої статі, багатоплідною вагітністю, першою вагітністю, артеріальною гіпертензією, периферійними набряками, протеїнурією та ін. Клінічна картина розвивається між 30 і 39 тижнями вагітності: нудота, блювання, біль у животі. Через 7-10 днів з’являється жовтяниця шкіри і склер. Приблизно у половини хворих розвивається асцит. Лаборторні ознаки Шерлока (Sherlock): підвищення вмісту сечовини у сироватці крові і наявність у гемограмі гігантських тромбоцитів з азофільною зернистістю. Для диференційної діагностики між вірусним гепатитом виконують пункційну біопсію печінки.


Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 433 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)