Пострезекційна анемія
5. Ваготомія – пересікання стовбуру чи гілочок блукаючого нерва, що дозволяє знизити шлункову секрецію. Операція виконується щораз рідше, через велику кількість побічних ефектів. Рецидив виразки у 8-11 % випадків, причому суб’єктивно хворий почуває себе задовільно при активній виразці. На фармацевтичному ринку є препарати (блокатори протонної помпи, гістамінових рецепторів), які дозволяють знизити шлункову секрецію на певний час і більш керовано – «хімічна ваготомія».
5.1. Стовбурова ваготомія – пересічення стовбурів блукаючих нервів, які проходять поряд із стравоходом.
5.2. Селективна ваготомія – пересічення всіх шлункових гілок переднього і заднього стовбурів блукаючих нервів з одночасним збереженням важливих в функціональному відношенні гілок, які йдуть до печінки і черевного сплетення. Операція забезпечує ізольовану денервацію шлунка і збереження вісцеральних гілок блукаючих нервів до інших органів (кишечника, підшлункової залози, жовчновивідних шляхів), що знижує ризик функціональних розладів інших органів, які інервує блукаючий нерв.
5.3. Селективна проксимальна ваготомія – метод часткової денервації шлунка в межах тіла і фундальної частини, тобто тих відділів, слизова оболонка яких містить кислотопродукувальні клітини. Інервація антрального відділу шлунка при цьому не порушується, що забезпечує збереження його моторної функції. Цей вид ваготомії частіше комбінується з дренуючими операціями.
5.4. Ускладнення ваготомії: порушення моторики жовчного міхура і жовчновивідних шляхів, діарея, функціональні розлади підшлункової залози, демпінг-синдром.
6. Пілоропластика – операція, яка полягає в розширенні каналу пілоруса, шляхом його реконструкції.
6.1. Пілоропластика за Гейнеке-Мікуличем частіше виконується при виразці передньої стінки ДПК (перфоративній чи стенозувальній виразці). Профузні кровоточиві виразки передньої стінки ДПК зустрічаються досить рідко.
6.2. Пілоропластика за Фіеєм. Цей спосіб показаний при рубцевому стенозі виразкового генезу та при супутніх ускладненнях дуоденальної виразки, де пілоропластика за Гейнеке-Мікуличем не може забезпечити адекватного дренування шлунка. При виконанні ПП за Фінеєм формується більш широкий вихід з шлунка. В той же час, технічно вона може бути виконана тільки за умови проведення мобілізації нисхідного відділу ДПК і співставлення її стінки з пілоричним відділом шлунка.
7. Гастродуоденоанастомоз за Жабулео – бічний анастомоз між шлунком і ДПК. Як дренуюча операція при стенозі, в ряді випадків, має переваги над ПП. Це з'єднання технічно більш легше виконати при різко вираженому рубцевому процесі, який охоплює початкову частину ДПК, оскільки операція виконується не на рубцево змінених тканинах і немає необхідності виконувати які небудь маніпуляції в пілородуоденальній зоні.
8. Гастроентероанастомоз попереду обвідної кишки з ентероентероанастомозом за Брауном. Операцію виконують при рубцевому звуженні вихідного відділу шлунка у виснажених хворих, або коли технічно неможливо виконати жодну з наведених вище операцій. Передній гастроентероанастомоз з ентероентероанастомозом за Брауном з розміщенням з'єднання недалеко від пілоруса має найбільше патофізіологічне обгрунтуванння. Однак ця операція, в порівнянні з ПП, не забезпечує адекватного дренування шлунка. Порушення моторної функції шлунка при цій операції є причиною вираженого шлункового стазу, який призводить до підвищення шлункової секреції і наступного розвитку пептичної виразки.
ГРИЖІ ЖИВОТА
Будьте насторожі при блюванні у літньої пацієнтки! Після лікування вдома дільничним лікарем з приводу гастроентериту, вона через кілька днів потрапляє до хірурга з приводу тривалого закрепу...
Моше Шайн, «Здоровий глузд у невідкладній абдомінальній хірургії»
1. Термінологія. Грижі є одним з найбільш поширених хірургічних захворювань, часто призводять до тимчасової втрати працездатності, інвалідизації, або навіть – летального наслідку. За частотою виконання операцій грижі займають друге місце в абдомінальній хірургії після апендектомії. Хірургічне лікування гриж нараховує трохи більше 100 років. В розвиток герніології внесли великий вклад Бассіні, Жирар, Бобров, Мартинов, Напалков, Кримов та ін. Монографія професора Кримова "Вчення про грижі" є настільною книгою для багатьох хірургів.
1.1. Грижа – це виходження внутрішнього органа разом із парієтальною очеревиною (грижовим мішком) через природний або штучний отвір в черевній стінці. Слід відрізняти грижу від евентрації та випадіння органа.
1.2. Евентерація – вихід нутрощів з черевної порожнини через пошкоджену черевну стінку. Грижевий мішок при цьому відсутній.
1.3. Випадіння органа – вивертання органа зсередини назовні своєю слизовою оболонкою (випадіння прямої кишки, матки, сечового міхура).
1.4. Складові частини (елементи) грижі:
1.4.1. Грижові ворота;
1.4.2. Грижовий мішок;
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 574 | Нарушение авторских прав
|