Американський фахівець по акупрессуре М.Р. Гейч (1995) якнайкращі результати знайшов тоді, коли точки стимулюються більше одного разу в день, звичайний 2-3 раз, у той час коли це зручно. Проте, він вважає, що користь буде і при меншій частоті точкового масажу – кілька разів в тиждень. Після засвоєння прийомів, вправи рекомендується проводити по 10-30 хвилин в день.
Лікувати захворювання точковим масажем слід достатньо тривало – тижні, місяці. Основні загальнозміцнюючі точки слід обробляти постійно, протягом всього життя, подібно тому, як слід займатися фізкультурою.
Пригадайте легенду про сім'ю китайських довгожителів, в якій секрет довголіття полягав в регулярних діях на точку довголіття (Трьох миль).
Оптимальний режим лікування точковим масажем.
Здійснюйте його 3-7 разів на тиждень, по 10-30 хвилин в день, краще в 2-3 прийом. Можна провести аналогію між регулярними заняттями фізкультурою і лікувально-оздоровчим точковим масажем. Якщо цикли класичного масажу здійснюють звичайно 2-5 разів на рік, то точковий масаж може бути доцільний цілодобово, подібно фізкультурі. Але не варто засмучуватися, якщо у Вас протягом декількох тижнів бувають перерви, коли Ви не займаєтеся точковим масажем. Науці ще точно не відомо потрібні або не потрібні такі (або менші) перерви в заняттях точковим масажем. Можливо, що для тренування регуляторних систем організму навіть потрібні певні перерви щоб уникнути перетренировки.
В перспективі наука більш чітко відповість на це питання.
Доктор Никел (1995) рекомендує таку техніку акупрессуры: на точку Ви можете натискувати великим, вказівним або будь-яким іншим пальцем. Натискувати можна і кінчиком пальця, і фалангою. Це не має великого значення. Натискуйте до тих пір, поки не стане боляче. Як правило, тривалість дії на точку 5 секунд, потім 5 секунд відпочинку. Так, чергуючи періоди стимуляції і відпочинку, продовжуйте близько хвилини для кожної точки, весь час не прибираючи палець.
Дана техніка точкового масажу зручна для початківців у зв'язку з її простотою і щадним підходом.
Приёмы акупрессуры.
Стосовно БАТ можуть бути використаний основні прийоми класичного масажу, виконувані подушечкою пальців.
Охарактеризуємо їх специфіку для точкового масажу.
Погладжування – в акупрессуре називається частіше торканням.
Розтирання – в точковому масажі використовується рідко.
Розминка – або натискання (тиск) стосовно точкового масажу є основним прийомом (по ряду авторів).
Рекомендується використовувати в акупрессуре в основному рівномірне натискання. (М.Р. Гейч 1995г.).
Вібрація в точковому масажі – це швидке коливальні рухи пальцем, який не відривають від точки. Прийом тонізує. При відриві пальця від БАТ даний прийом називає «укол» або «птах б'є дзьобом».
Захоплення або щипок в області БАТ також використовує для тонізації. Його звичайно виконують вказівним, великим і середнім пальцями, захоплюючими шкіру і розминаючими, обертаючими її. Виконується звичайно в уривистому темпі 3-4 раз.
Всі вказані прийоми точкового масажу можна супроводжувати рухами по типу обертання (за годинниковою стрілкою і проти годинникової стрілки). Рухи звичайно проводять безупинно в певному темпі. Темп може бути рівномірним замедляющимся або швидшаючим. Сильні дії повинні бути короткими за часом. Обертальні рухи за годинниковою стрілкою надають тонізуючу дію (Ян-чинник), а обертання проти годинникової стрілки – седативное (Инь-чинник).