АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Пять основных точек, которые используются при лечении и профилактике многих заболеваний.
П'ять основних крапок і мнемонічні прийоми їх запам'ятовування.
Практика показує, що фахівці по акупрессуре найбільш часто використовують 5 крапок, які звичайно називають основними. Остання пара крапок мають назву як одна точка – «Море життя».
Основні точки – це точки широкого спектру дії: оздаравливающего, загальнозміцнюючої, профілактичної, активної протибольової дії. Вони стимулюють захисні сили організму – імунітет, антистресову систему. Дія на них коректує регуляторні системи організму, подібно фізкультурі. Вони входять в схеми лікування більшості захворювань. З другого боку, разом із спільністю механізмів з дії на організм, кожна з даних крапок має свої певні переваги.
GI 4 – «Входивши в долину» – виразима протибольова активність. Локалізація: на тилі кисті, в кутку, освіченому проксимальными кінцями І і II п'ясткових кісток, в ямці поблизу від II п'ясткової кістки. Розташування відповідає першому тильному міжкістковому м'язу, де проходять тильна артерія пальців, що відходить від променевої артерії, і поверхнева гілка променевого нерва. Специфічні свідчення: порушення перистальтики кишечнику, коліт, геморой; болі в животі, метеоризм, диспепсія, бронхіальна астма, задушення, скрута відкашлювання мокроти, тонзиліт, зубний біль, біль в суглобах рук, плеча і лопатках; синусити, риніти, грип, ларингіт, носова кровотеча, шум у вухах, пониження слуху, глухота; периферичний параліч лицьового нерва, контрактура мімічних м'язів, зниження гостроти зору, неврастенія, мігрень, гемипарез; аменорея; нічне потіння.
E 36 – «Трьох миль» – профілактична спрямованість і лікування захворювань багато кого. Локалізація: нижче верхнього краю латерального мыщелка большеберцовой кістки на 3 ПО, у зовнішнього краю переднього большеберцовой м'яза. Топографічна анатомія: у верхній частині большеберцовой кістки, нижче і медиальнее від суглобової поверхні головки малоберцовой кістки, між передньою большеберцовой мышцей і довгим розгиначем пальців, де розподілена передня большеберцовая артерія, глибокий малоберцовый нерв, передня шкірна гілка стегнового нерва і зовнішній малоберцовый нерв.
Специфічні свідчення: порушення функції шлунку, розпираючий біль в животі і підкладковій області, гастрит, язва дванадцятипалої кишки і шлунку; бурчання в животі, замок, блювота з поносом, диспепсія, гикавка, пониження апетиту, ревматичний артрит колінного суглоба, гіпотонія або гіпертонія м'язів нижніх кінцівок; параліч і слабість в ногах; захворювання очей; головний біль; захворювання порожнини рота; артеріальна гіпертонія, безсоння, запаморочення; епілепсія; атеросклероз; недержання сечі, затримка сечі, гарячкові захворювання. Знаходження точки: в положенні сидячи, із зігнутою в колінному суглобі ногою. При виборі точки рекомендується покласти долоню на колінну чашку хворого, пальці руки щільно притискують до большеберцовой кістки; кінчик III пальця указує на рівень точки 36III цзу-сань-ли, яка знаходиться у зовнішнього краю переднього большеберцовой м'яза.
Н1 – «точка Третього ока, опечатаний палац» – стимуляція нервово-психічних процесів. Є розташований в центрі надпереносья, між бровами. Топографічна анатомія: лобова артерія, лобовий нерв (від першої гілки трійчастого нерва), Специфічні свідчення: захворювання очей, невралгія трійчастого нерва, неврогенна блювота, запалення лобових пазух, головний біль, запаморочення, безсоння, судоми у дітей.
VC6 – «Море енергії» – часто використовується при атеросклерозі, як тонізація при сексуальних і імунологічних порушеннях. Розташована точка на 1,5 ПО нижче за пупок. Топографічна анатомія: шкірне віття міжреберних нервів. Специфічні свідчення: захворювання тонкої кишки, сечостатевих органів, депресивні стани.
V23 і V47 – «Море життя» – протизапальна, противоаллергическая і антистресова активність, тонізація. V23 розташована на 1,5 ПО кнаружи від задньої серединної лінії на рівні проміжку між остистими відростками II і III поперекових хребців. Топографічна анатомія: заднє віття поперекової артерії, заднє віття поперекових нервів. Специфічні свідчення: захворювання сечостатевої сфери (нефрит, спазм сфинктеров сечового пузиря, недержання сечі, аспермия, полюції, порушення менструального циклу), люмбаго. V47 розташована на 3 ПО кнаружи від задньої серединної лінії на рівні проміжку між остистими відростками IX і X грудних хребців. Специфічні свідчення: захворювання печінки, шлунку, стравоходу.
Для кращого запам'ятовування факту існування п'яти основних крапок і зон їх розташування були запропоновано дві мнемонічні фрази. Перша фраза складена з поэтизированных російськомовних назв даних крапок. Друга фраза указує місцерозташування крапок (в тому порядку, якому вони розташовані в першій фразі).
Мнемонічні фрази: «Мудрець на ім'я Третє око (Н1) не пройшло і Трьох миль (Е36) до Входу в долину (GI4), як відчув Море енергії (VC6) і Море життя (V23 і V47)» і «У нього відразу пройшла біль в голові (Н1), Колінах (Е36), Кистях (GI4), в Животі (VC6), і Спині (V23 і V47)».
Дата добавления: 2015-11-26 | Просмотры: 469 | Нарушение авторских прав
|