Методы воздействия.
Окремі масажні прийоми можуть застосовуватися по різному залежно від трьох масажних методів.
Седативный (або заспокійливий) – може бути сильним або слабим.
Тонизирующий (або збудливий, стимулюючий) – сильний або слабий.
Нейтральный (або індиферентний) – без седативных або тонізуючих дій.
Масаж заспокійливим методом починають з легкого погладжування – торкання точки протягом 10-20с. Потім проводять натискання плавними, повільними рухами, що угвинчуються, з наростанням сили (з 1-2 кг до 3-5 кг), без помітного зсуву шкіри. На глибині палець затримують на 1-2 секунди. Потім його поволі вигвинчують. Угвинчування і вигвинчування займає 15 з.
Цикл повторюють 5-8 разів з наростанням сили. Силу коректують з урахуванням відчуттів – до появи ломоти, болю. Час дії на одну точку – 2-5 хвилин. Тиск на точку звичайно закінчують 20 з легкого торкання, надаючого заспокійливу дію. За сеанс звичайно обробляються 2-4 точки.
ОТЖЕ: заспокійливий метод здійснюється плавно безвідривно і тривало на малому числі крапок.
Тонізуючий метод проводять більш сильним і коротким натисканням на точку з різким видаленням пальця від неї. Загальна дія на точку 1-1/2 хвилини. Обробляються звичайно 5-8 крапок. Активне натискання проводиться швидким угвинчуванням або без угвинчування. Воно займає 3-4 з. Палець не фіксується на глибині, а швидко відривається. Шкіра при цьому звичайно зміщується. Звичайно для тонізації використовується переривиста вібрація. Застосовується і прийом уколів. Уколи здійснюються швидко і ритмічно. Тонізуючий прийом уколу і вібрації можуть приводити до відчуття паління і оніміння в крапці. Щодо сили дії при тонізуючому методі літературні дані суперечливі.
ОТЖЕ: тонізуючий масажний метод здійснюється короткою і різкою дією, але на великому числі крапок.
Особенности использования массажных методов.
Доцільність проведення седативного і тонізуючого методу обумовлюється цілями масажу і зовнішніми чинниками.
Стани, при яких необхідний заспокійливий або тонізуючий метод.
Заспокійливий масаж.
Тонізуючий масаж.
Біль. Гіпертонія. Стрес із збудженням. Хвилювання. Безсоння і ін.
Гіпотонія. Угнетенность. Слабість. Сонливість. Атрофія м'язів, нервів.
За старокитайськими традиціями, увечері після заходу сонця, проводять тільки заспокійливий масаж, як і в повний місяць. В молодика, навпаки, рекомендується тонізуюча дія. Сучасна наука підтверджує, що в повний місяць є тенденція до підвищення АТ, до збудження, тоді як в молодика – навпаки. Не дивлячись на ці загальні положення, в цілому до кожного пацієнта потрібен індивідуальний підхід, з урахуванням індивідуальної чутливості до масажу. Навіть при строгому дотриманні заспокійливої і тонізуючої методик масажу, не можна однозначно гарантувати розвиток у масажованого заспокоєння або активізації. Дане явище також пояснюється індивідуальною чутливістю, яка визначається при перших пробних масажних процедурах і в процесі подальших процедур.
Дата добавления: 2015-11-26 | Просмотры: 367 | Нарушение авторских прав
|