АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
ПРИБИРАННЯ ПАЛАТ
Вид прибирання
| Час прибирання
| Технологія прибирання
| Дезінфекційні засоби
| Попереднє
| Щоденно
| 1. Дворазове прибирання ганчіркою, змоченою у дезрозчині, з інтервалом 15 хв: дверей, ліжок, тумбочок, вішалок, підвіконників.
2. Вологе прибирання підлоги зі застосуванням дезрозчинів.
3. Кварцування впродовж ЗО хв
| 0,5 % розчин хлорного вапна або 0,2 % розчин хлорантоїну. 0,5 % розчин хлорного вапна
| Поточне
| Впродовж зміни
| Вологе прибирання підлоги зі застосуванням дезрозчину
| 0,5 % розчин хлорного вапна
| Завершальне
| По закінченню зміни
| 1. Дворазове протирання ган чіркою, змоченою у дезрозчині, з інтервалом 15 хв: дверей, підвікоників, ліжок, тумбочок, вішалок.
2. Вологе прибирання підлоги зі застосування дезрозчину.
3. Кварцування впродовж години.
| 0,5 % розчин хлорного вапна або 0,2 % розчин хлорантоїну. 0,5 % розчин хлорного вапна
| Генеральне
| Один раз на тиждень
| 1. Дворазове протирання ган чіркою, змоченою у дезрозчині, з інтервалом 15 хв:
панелей, підвіконників, дверей, ліжок, тумбочок, вішалок.
2. Миття панелей мильно-содовим або комплексним розчином.
3. Змивання мильно-содового розчину чистою водою і продезінфікованими ганчірками.
4. Протирання сухими ганчірками.
5. Вологе прибирання підлоги зі застосуванням дезрозчинів.
6. Кварцування палат упродовж години.
| 0,5 % розчин хлорного вапна або 0,2 % розчин хлорантоїну. 0,5 % розчин хлорного вапна
50 г соди, 50 г
мийного
засобу на 10 л
води;
,6 % перекис
водню і 50 г
мийного
засобу на 10 л
води;
0,5 % розчин
хлорного вапна (для підлоги)
| Догляд за маніпуляційною:
1. Маніпуляційну в процесі проведення маніпуляцій прибирайте кожні З години.
2. Генеральне прибирання маніпуляційної та оглядової кімнати проводьте 1 раз на тиждень.
3. Кварцуйте маніпуляційну згідно з графіком.
Медична карта амбулаторного хворого
(форма № 025/о)
“Медична карта амбулаторного хворого” (форма № 025/о) являється основним первинним медичним документом хворого, який лікується амбулаторно або вдома, і заповнюється на всіх хворих при першому зверненні за медичною допомогою в даний лікувальний заклад.
На кожного хворого в поліклініці ведеться одна медична карта незалежно від того, лікується він у одного чи декількох лікарів.
Карта заповнюється в усіх лікарських закладах, міських і сільських, включаючи лікарські здоровпункти, які ведуть амбулаторний прийом загальний і спеціалізований.
Примітка: 1. Медична карта амбулаторного хворого заповнюється:
- в протитуберкульозних закладах – на хворих, які вперше звернулися за медичною допомогою, і консультативних хворих; на контингент хворих, які взяті під нагляд протитуберкульозним закладом заповнюється “Медична карта хворого на туберкульоз” (форма № 081/о);
- в шкірно-венерологічних закладах – на хворих шкірними хворобами і хворих, які направлені на консультацію; на хворих венеричними хворобами заповнюється “Медична карта хворого венеричним захворюванням” (форма № 065/о), на хворих шкірними грибковими захворюваннями заповнюється “Медична карта хворого грипковим захворюванням” (форма № 065-1/о);
- в жіночих консультаціях – на гінекологічних хворих і жінок, які звернулися з приводу переривання вагітності; на вагітних і породіль заповнюється “Індивідуальна карта вагітної та породіллі” (форма № 111/о).
2. На фельдшерсько-акушерських пунктах і фельдшерських здоровпунктах замість медичної карти амбулаторного хворого ведеться “Журнал реєстрації амбулаторних хворих” (форма № 074/о).
На титульному листку медичної карти амбулаторного хворого передбачено місце для запису захворювань, з приводу яких хворий був взятий під диспансерний нагляд з вказівкою дати, коли хворий був взятий або знятий з диспансерного обліку і причини зняття.
Хворий може перебувати під диспансерним наглядом з приводу одного і того ж захворювання у декількох спеціалістів (наприклад, з приводу виразкової хвороби шлунка, хронічного холециститу у терапевта і хірурга). На титульному листку він записується один раз спеціалістом, який перший взяв хворого під диспансерний нагляд.
Якщо хворий спостерігається з приводу декількох етіологічно не пов’язаних між собою захворювань у одного або декількох спеціалістів, то кожне з них виноситься на титульний листок.
Якщо у хворого змінюється характер захворювання (наприклад, до гіпертонічної хвороби приєднується ішемічна хвороба серця), то на титульний листок форми виноситься новий діагноз без дати взяття на облік, а старий запис закреслюється.
Листок “Сигнальні позначки” заповнюється лікарем любої спеціальності при наявності або виявленні ознак, які перелічені в даному листку. Внесені дані підтверджуються підписом лікаря і печаткою. В рядку “Непереносимість до лікарських препаратів” необхідно вписувати також захворювання та стани, обумовлені побічною реакцією (дією) лікарського препарату, з зазначенням назви препарату та дати його призначення.
Зазначені негативні реакції на лікарські засоби необхідно вписувати як основні, супутні або ускладнення основного захворювання в формі № 025-2/о “Статистичний талон заключних (уточнених) діагнозів”, “Талон амбулаторного пацієнта” (форма № 025-6/о) з маркіровкою статистичних талонів і подальшим подвійним кодуванням останніх. Негативні (побічні дії) деяких лікарських засобів передбачені в окремих класах хвороб (рубрики: А00-R95, Т80.5,6, Т88.2, Т88.6 та інші).
Крім того, побічна дія лікарських засобів, медикаментів при їх терапевтичному застосуванні кодується додатковими рубриками Y40-Y59.
“Листок запису заключних (уточнених) діагнозів” заповнюється лікарями всіх спеціальностей на кожне захворювання, з приводу якого хворий звернувся в даний заклад в звітному році. Захворювання, яке виявлено у хворого вперше в житті, рахується вперше виявленим і відмічається в графі 3 знаком “”+ (плюс). При цьому, якщо захворювання встановлено при звертанні з приводу захворювання, то знак “”+ проставляється в графу 3; якщо виявлено при профілактичному огляді, то знак “”+ проставляється в графу 4. Слід звернути увагу, що всі гострі захворювання:(грип, ГРВІ, ангіна, пневмонії, травми тощо) кожний раз реєструються із знаком “”+ (плюс), тобто враховуються як вперше виявлені. Хронічні захворювання, з якими хворий звертався в попередні роки – в випадку звернення з ними в звітному році – реєструється на “Листку заключних (уточнених) діагнозів” один раз протягом року при першому звертанні, але із знаком “-” (мінус).
У випадку, коли лікар не може встановити основний діагноз при першому зверненні хворого, то на сторінках “Щоденника” вписується передбачуваний діагноз, а в “Листок заключних (уточнених) діагнозів” вноситься діагноз після його уточнення з датою першого звертання з приводу даного захворювання.
Коли встановлений і записаний на “Листок” діагноз замінюється на інший, тоді неправильний діагноз закреслюється і вноситься новий діагноз без зміни дати першого звернення.
Якщо у хворого одночасно або послідовно виявлено декілька захворювань, які етіологічно не пов’язані між собою, то всі захворювання виносяться на “Листок заключних (уточнених) діагнозів”.
У випадку проведення хворому профілактичних щеплень – дані вносяться в листок “Відомості про щеплення”, де необхідно заповнювати всі необхідні графи з зазначенням реакцій на щеплення.
“Листок профілактичного огляду” розрахований на 5 років і призначений для реєстрації даних щодо цільових оглядів населення. Заповнюється відповідними спеціалістами після проходження хворим (пацієнтом) всіх необхідних обстежень (флюорографія, цитологічне дослідження), огляд гінеколога, хірурга (уролога) з метою виявлення хворих на туберкульоз, онкопатологію. Кожний випадок тимчасової непрацездатності у хворого вписується в окремий листок “Строки тимчасової непрацездатності”, де вказується номер листка непрацездатності, дата видачі листка непрацездатності, заключний (уточнений) діагноз і підпис лікаря.
Дані про госпіталізацію хворого протягом року вносяться в листок “Інформація про госпіталізацію”.
Вкладний листок № 1 до форми № 025/о “Дані профілактичного огляду пацієнта” розрахований на 1 рік і заповнюється при проведенні щорічних профілактичних оглядів та перед працевлаштуванням і вклеюється в форму № 025/о перед розділом “Щоденник”. В розділі “Обстеження інших спеціалістів” після проходження профілактичного огляду, якщо у пацієнта не виявлено патології або перебіг хвороби має стійку ремісію робиться запис: визнаний здоровим або практично здоровим”.
У цьому розділі, виходячи з валіологічного анамнезу пацієнта, робиться примітка “Віднесений до групи ризику в зв’язку з...”.
Вкладний листок № 2 “Щорічний епікриз на диспансерного хворого” використовується для диспансерної групи хворих. В ньому коротко вписуються дані про стан здоров’я диспансерного хворого протягом звітного року; вписується основний і супутні діагнози, кількість загострень з приводу основного захворювання протягом року; проведений курс лікування, включаючи санаторно-курортне, та їх ефективність.
У випадку переведення хворого на групу інвалідності – зазначається рік, дата встановлення та група інвалідності. Крім того, в “Щорічному епікризі” вписується план спостереження за хворим на наступний рік: огляд необхідними спеціалістами; лабораторні, функціональні та інші дослідження; медикаментозне лікування; реабілітація тощо.
Щорічний епікриз підписує лікар, в якого хворий перебуває під диспансерним наглядом, і зберігається разом з формою № 030/о в кабінеті лікаря протягом 2-х років.
У випадку госпіталізації хворого в стаціонар, що об’єднаний з поліклінікою, медична карта амбулаторного хворого передається в стаціонар і зберігається в медичній карті стаціонарного хворого. Після виписки хворого із стаціонару або його смерті медична карта амбулаторного хворого з епікризом лікуючого лікаря стаціонару повертається в поліклініку.
У випадку смерті хворого, одночасно з видачею лікарського свідоцтва про смерть в карті проводиться запис про дату і причину смерті.
Медичні карти на померлих виймаються із картотеки і передаються в архів лікувального закладу.
Медична карта амбулаторного хворого повинна обов’язково зберігатися в реєстратурі амбулаторно-поліклінічного закладу.
Якщо медична карта амбулаторного хворого стає об’ємною, не дотримується хронологія записів, необхідно завести нову форму № 025/о, в якій на листок заключних (уточнених) діагнозів внести всі діагнози хворого з (+) плюсом та (–) мінусом, а використану амбулаторну карту слід здати в архів.
Особливості заповнення облікової медичної документації
в закладі загальної практики / сімейної медицини
Медична карта амбулаторного хворого (ф.025/о) - заповнюється на кожного члена сім'ї незалежно від того, хворий він чи здоровий.
* В рядку "Код хворого" виставляється код сім'ї та члена сім'ї.
- Розділ "Сигнальні позначки" доповнюється:
- Шкідливі чинники довкілля чи за умовами праці
- Вживання алкоголю та його характер
- Тютюнопаління, кількість, скільки років
- Хвороби прямих предків:
онкологічні
хвороби крові
психічні
цукровий діабет
серцево-судинні
вроджені вади та спадкові хвороби
- Дефекти асортименту харчування
- Психологічний клімат в сім'ї
- Відношення до здоров'я
- Спосіб життя
- Незадовільні житлово-побутові умови
- Чи віднесений до групи ризику і якої
* В розділі "Щорічний епікриз":
- Рядок "Кількість загострень протягом року" зазначити, скільки років з моменту диспансеризації в перебігу хвороби не було ускладнень, зазначається група здоров'я
- Рядок "Реабілітація" зазначити інші види реабілітації - соціальна, побутова, психологічна
Термін зберігання – 5 років.
Міністерство охорони здоров’я України
|
| МЕДИЧНА ДОКУМЕНТАЦІЯ
ФОРМА № 025/о
Затверджено наказом МОЗ України
27.12.99 р. № 302
| Найменування закладу
| МЕДИЧНА КАРТА АМБУЛАТОРНОГО ХВОРОГО №______________
1.Код хворого_______________ Дата заповнення карти ________________
(число, місяць, рік)
| Для друкарні!
При виготовленні документа
використати формат А5
| | . Прізвище, ім’я, по батькові____________________________________________________________________________________________
2. Стать: чол. – 1, жін. – 2 □ 3. Дата народження _____________________ 4. Телефон дом.___________________служб.____________
(число, місяць, рік)
5. Адреса_____________________________________________________________________________________________________________
________________________________________________________ 6. Місце роботи, посада________________________________________
7. Диспансерна група (так – 1, ні – 2) □
8. Контингенти: інваліди війни – 1; учасники війни – 2; учасники бойових дій – 3; інші інваліди – 4; ліквідатори аварії на ЧАЕС – 5; евакуйовані – 6; жителі, які проживають на території радіоекологічного контролю – 7; діти, які народилися від батьків 1-3 груп, постраждалих від аварії на ЧАЕС – 8; інші пільгові категорії – 9 (вписати)__________________ □
9. Номер пільгового посвідчення___________________
10. Взятий(а) на облік_______________ з приводу________________ 11. Знятий(а) з обліку______________ (причина)____________
(число, місяць, рік) (число, місяць, рік)
________________ з приводу _______________ ______________ (причина)_____________
(число, місяць, рік) (число, місяць, рік)
|
СИГНАЛЬНІ ПОЗНАЧКИ
|
Група крові____________________________________ Резус фактор_____________________________________
Переливання крові (коли, скільки)___________________________________________________________________
Цукровий діабет___________________________________________________________________________________
Інфекційні захворювання ___________________________________________________________________________
Хірургічні втручання________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________________
Алергологічний анамнез _____________________________________________________________________________
Непереносимість до лікарських препаратів _____________________________________________________________
(вказати, до яких)
|
Дата звернення
(число, місяць,
рік)
| ЛИСТОК ЗАПИСУ ЗАКЛЮЧНИХ УТОЧНЕНИХ ДІАГНОЗІВ
| |
| Заключні (уточнені) діагнози
| Вперше встанов-
лений діагноз
| в т.ч. встановлений
вперше при
| Підпис лікаря
|
| | (відмітити “+”)
| профогляді
(відмітити “+”)
| |
|
|
|
|
|
| |
|
| |
| |
|
| |
| |
|
| |
| |
|
| |
| |
|
| |
| |
|
| |
| |
|
| |
| |
|
| |
| |
|
| |
| |
|
| |
| |
|
| |
| |
|
| |
| |
|
| |
| |
|
| |
| |
|
| |
| |
|
| |
| |
|
| |
| |
|
| |
ВІДОМОСТІ ПРО ЩЕПЛЕННЯ
|
|
|
|
|
|
|
| Реакція на щеплення
| Медичні
| Найменування щеплення
| Дата
| Вік
| Доза
| Серія
| Назва препарату
| Спосіб введення
| Місцева
| Загальна
| протипоказання
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| Щеплення проти …
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
* в графі 1 після найменування щеплення рядком нижче відмітити, яке щеплення: вакцинація чи ревакцинація.
|
ЛИСТОК ПРОФІЛАКТИЧНОГО ОГЛЯДУ
| Найменування
| Кабінет
| Рік і дата проведення
| обстеження
| №
|
|
|
|
|
| Флюорографія органів грудної клітини
|
|
|
|
|
|
| Огляд гінеколога
|
|
|
|
|
|
| Цитологічне дослідження
|
|
|
|
|
|
| Молочні залози
|
|
|
|
|
|
| Огляд хірурга (уролога): пальцеве обстеження прямої кишки
|
|
|
|
|
|
|
СТРОКИ ТИМЧАСОВОЇ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ
| №
листка непраце-
здатності
| Дата видачі
листка непра-
цездатності
| Дата
закриття
| ЗАКЛЮЧНИЙ ДІАГНОЗ
| Лікар
(прізвище)
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ГОСПІТАЛІЗАЦІЮ
| Дата (число, місяць, рік)
| Назва лікувального закладу, відділення
| ЗАКЛЮЧНИЙ ДІАГНОЗ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 1618 | Нарушение авторских прав
|