АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Генеральне прибирання в асептичних приміщеннях
Генеральне прибирання проводиться в операційних залах, пологових залах, палатах новонароджених, перев'язувальних та процедурних кабінетах, палатах інтенсивної терапії, реанімації, загальних палатах за принципом вирішальної дезінфекції не рідше 1 разу на тиждень. В індивідуальних пологових залах — щоразу після пологів, у загальних пологових залах — через кожні 3 дні; у палатах новонароджених — через кожні 3 дні; у планових операційних — не рідше 1 разу на тиждень, але при великому навантажені на операційний зал — наприкінці робочого дня; в ургентних операційних — по закінченню чергування; у гнійних операційних — наприкінці робочого дня; у перев'язній чистій — 1 раз на тиждень; у гнійній перев'язній — 1 раз на тиждень, а при великому потоці хворих — частіше; у маніпуляційному кабінеті — 1 раз на тиждень.
Найчастіше для дезінфекції використовують 6 % розчин пероксиду водню з 0,5 % розчином мийного засобу ("Лотос", "Біолот", "Біомий").
Генеральне прибирання обов'язково потрібно проводити у захисному одязі (технічний халат, шапочка чи косинка, захисні окуляри, маска чи респіратор, гумові рукавички).
Для проведення прибирання необхідно мати: відро для дезінфекційного розчину, відро для чистої води, гідропульт або автомакс для розпилювання дезінфекційного розчину, щітку, швабру, ганчірку (З шт.), драбину.
Перед прибиранням необхідно відсунути від стін шафи, звільнити поверхні обладнання від предметів, які знаходяться на них.
Зросити дезінфекційним розчином стелю, стіни, вікна. Обладнання, апаратуру протерти також ганчіркою, зволоженою дезінфекційним розчином. Увімкнути бактерицидну лампу на 60 хв. Оброблені поверхні протерти ганчіркою, змоченою чистою водою, після чого витерти насухо. Повторно включити на ЗО хв бактерицидну лампу, після чого провітрити приміщення.
Заповнити відповідні графи в "Журналі обліку проведення генеральних прибирань" та в "Журналі обліку відпрацьованого часу бактерицидної лампи".
Запобіжні заходи при аварійних ситуаціях:
• у разі потрапляння розчину пероксиду водню на шкіру — необхідно змити великою кількістю води;
• у разі потрапляння дезінфекційного розчину в очі — промити великою кількістю води протягом кількох хвилин. У разі неприємного відчуття або різі в очах — закрапати ЗО % розчином сульфацилу-натрію.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 1566 | Нарушение авторских прав
|