ПРОМІЖНИЙ МОЗОК. До проміжного мозку входять епіталамус, метаталамус, таламус, гіпоталамус і III шлуночок.
До проміжного мозку входять епіталамус, метаталамус, таламус, гіпоталамус і III шлуночок.
Епіталамус містить шишкоподібну залозу (епіфіз), що є залозою внутрішньої секреції.
Метаталамус є підкірковим центром слуху, та одним із підкіркових центрів зору.
Таламус (згір'я, зоровий горб) — це скупчення сірої речовини, що займає основну масу проміжного мозку. У таламусі налічують близько 40 різноманітних ядер, об'єднаних у цілісний мор-фофункціональний комплекс, який складним чином взаємодіє з корою великого мозку, основними ядрами, структурами лімбічної системи. Через ці ядра проходить уся чутлива інформація, за винятком імпульсів від нюхових рецепторів.
Отже, таламус є осередком, в якому сходяться майже всі сигнали від зовнішнього світу і, видозмінюючись тут, прямують до підкіркових і кіркових центрів.
Гіпоталамус. У гіпоталамусі виділяють кілька десятків ядер, які топографічно поділяють на п'ять груп: передзорова, передня, середня, зовнішня і задня.
Так, передзорові й передні ядра утворюють гіпофізотропну ділянку, нейрони якої продукують рилізинг-гормони (ліберини і статини), що регулюють функцію адено-гіпофіза, а через механізм нейросекреції - нейрогіпофіза. Там також знаходяться нейрони, які реагують на температуру тіла, — центральні терморецептори.
Середня група ядер містить нейрони-датчики, що реагують на зміни внутрішнього середовища організму (водно-електролітний склад плазми крові, вміст гормонів у крові тощо). Присередня зона гіпоталамуса, де міститься центр насичення, регулює активність травної системи і харчову поведінку.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 499 | Нарушение авторских прав
|