АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Перша ланка - “ранній приступ”, який включає розпізнавання даної ситуації, виклик та доставку досвідченого персоналу до пацієнта.
Друга “рання серцево-легенева реанімація”, яка звичайно досить достатня для підтримки пацієнта до приїзду досвідченої бригади. (див. алгоритм BLS-схема 3). Слід відмітити, що за літературними даними люба СЛР, навить тільки компресія грудної клітки значно краще, ніж відсутність СЛР.
Третя - рання дефібриляція.
Четверта - найбільш раннє надання кваліфікованої та спеціалізованої медицичної допомоги (див. алгоритм Advanced Cardiac Life Support –схема 4)
Госпітальний етап На госпітальному етапі рекомендується притримуватися приведеного алгоритму ACLS. Дефібриляція
У дорослих пацієнтів з аритміями, що призводять до зупинки кровообігу, найбільш часто є фібриляція шлуночків та шлуночкова тахікардія без пульсу. (Під ШТ без пульсу розуміють довготривалий пароксизм ШТ, з вираженими порушеннями гемодинаміки, цілком до “аритмічного шоку”, на відміну від ШТ з пульсом, до якої відносять усі інші короткочасні або довготривалі пароксизми ШТ без порушень гемодинаміки).
Заходи, що покращують віддалену виживаємість після вказаних станів- це, перш за все, дефібриляція та послідуюча СЛР. Успіх проводимої дефібриляції прямо пропорційний часу її початку. Розряди повинні наноситися групами по три, з енергією 200 Дж, 200 Дж, 360 Дж (раніше рекомендували режим – 200-300-360 Дж). Для проведення трьох поступових кардіоверсій дається одна (!) хвилина.
Дата добавления: 2015-10-11 | Просмотры: 474 | Нарушение авторских прав
|