Усунення причин стомлення м’язів
1. Відновлення працездатності стомлених м’язів відбувається швидше при переключенні з одного виду роботи на інший. Такий відпочинок Сєченов назвав активним відпочинком. Наприклад. Стомлена рука відпочиває швидше, коли працюють м’язи іншої руки.
2. При розслабленні стомленого м’яза (стан спокою) кров виносить з нього продукти розпаду і приносить м’язу поживні речовини і кисень, стомлення зникає.
3. Під час відпочинку відбувається не тільки відновлення, але навіть їх збільшення (понадвідновлення). Завдяки цьому м’язи можуть виконувати ще більшу роботу, ніж до стомлення.
№44 Постава та фактори, що її визначають
Постава – це звичне положення тіла під час сидіння,стояння,ходьби або іншої рухової діяльності.Постава визначаеться положенням голови,формою хребетного стовпа та грудної клітки,положення кісток плечового та тазового поясу,формою черевної стінки, положенням нижніх кінцівок та формою ступні.Постава формується з перших місяців життя до 20-25 років.Формування правильної постави залежить насамперед від раціонального режиму,тобто вмілого чергування праці та відпочинку,сну,повноціного харчування та загартовування організму.Правильна постава характеризується рядом ознак,а саме:
1.Лоб і підборіддя знаходяться в одній площині,перпендикулярній до площини опори, мочки вух при цьому наодному рівні.
2.Плечі трохи опущені і відведені назад,на одній лінії паралельній площині опори,що забезпечує симетричне положення лопаток.
3.Живіт підтягнутий,грудна клітка дещо виступає вперед.
4.Ноги в положені стоячі,помірно розігнуті в коліних суглобах,перпендикулярні площини опори,ступні паралельні або носки трохи розведені,склепіння ступнів добре виражені.
Фізіологічні вигини хребта помірно окреслені.Глибина шийного та поперекового вигинів у дитини молодшого шкільного віку майже однакові та становлять 3-4 см.
№45 Порушення постави, їх профілактика
До видів неправильної постави належать:кіфотична,лордотична та сколіотична постави.
Сутулість виникає при слабкому розвитку в першу чергу м’язів спини,при цьому голова і шия нахилені вперед,грудна клітка дещо сплющена,живіт випнутий,плечі зведені вперед.
При кіфотичній поставі всі вказані ознаки більш виражені та помітні.
Лордична постава характеризується сильно вираженим вигином у поперековому відділі хребта,характерною ознакою є випуклий живіт.
У дітей дошкільного віку і особливо у молодших школярів з усіх порушень постави найчастіше спостерігається сколіотична постава – бічні викревлення хребта.Ці бічні порушення постаи є одними з найважчих оскільки,при скаліотичній поставі спостерігаеться ще й повне зміщення внутрішніх органів,щ1 є причиною утруднення їхньої роботи.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 937 | Нарушение авторских прав
|