Темп приросту захворюваності
Абсолютний приріст захворюваності
X= ————————————————————————————— х 100.
Попередній рівень захворюваності
7. Показник наочності, що являє собою співвідношення кожної з величин, які порівнюються, до вихідного рівня, взятого за 100 %.
Кожний з наведених показників обчислюють диференційовано, з урахуванням віку та статі дитини.
Надзвичайно важливим напрямком роботи лікаря є забезпечення дотримання гігієнічних вимог до їх планування та благоустрою дитячого закладу.
Слід відзначити, що до дитячих закладів належать дитячі дошкільні (ясла, дитячі садки та ін.), дитячі освітні (загальноосвітні і спеціалізовані школи (ліцеї, гімназії різного типу) тощо та позашкільні (палаци, будинки дітей та юнацтва, літні табори тощо) заклади.
Розміщення дитячих закладів має бути поблизу від місць проживання відповідних контингентів дитячого та підліткового населення. Для дошкільних закладів радіус обслуговування повинен складати 0,3—0,5 км, для школярів молодших класів — до 0,5 км, для школярів середніх класів — до 1 км; для школярів старших класів — до 1,5 км, у сільській місцевості (за умови організованого підвезення дітей спеціально виділеним і придатним транспортом) — до 3 км.
Земельні ділянки, де розташовані заклади для дітей і підлітків, за своїми розмірами, мають відповідати гігієнічним нормативам. їх слід розміщувати в екологічно найпридатніших місцях, на певному віддаленні від джерел забруднення атмосферного повітря, шуму та великих транспортних магістралей. Найдоцільніше розташовувати ці заклади внутрішньоквартально.
Розміщуючи відповідні заклади, слід ураховувати необхідність забезпечення основних приміщень і відкритих ігрових та інших майданчиків не менш як тригодинною безперервною інсоляцією.
Внутрішнє планування дитячих дошкільних закладів повинно забезпечувати необхідні умови для дотримання принципу групової ізоляції, забезпечення можливості рухової активності дітей, створення сприятливого повітряного і теплового середовища, достатньої освітленості тощо. Площа озеленення земельних ділянок має становити не менше ніж 15—17 м2 на одне місце, тобто понад 50 % усієї їх площі. Зменшення цього нормативу можливе тільки тоді, коли ділянка дитячого закладу безпосередньо межує з лісовими або парковими територіями.
На території земельної ділянки дитячого дошкільного закладу слід передбачити наявність групових майданчиків для дітей різного віку, загального фізкультурного майданчика, городу-ягідника, господарчої зони та пішохідних доріжок.
Перелік основних приміщень дитячого дошкільного закладу і дані щодо їх розрахункової площі наведено в табл. 3.
Під час планування ділянок під освітні заклади для дітей шкільного віку вихідним є забезпечення раціонального функціонального зонування території і достатньої площі відповідних зон. Площа земельної ділянки навчально-виховних закладів (шкіл) має відповідати нормативним значенням, наведеним у табл. 4.
Таблиця 3
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 529 | Нарушение авторских прав
|