АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Тести(базові, КРОК -2)

Хлопчик В. 6,5 років госпіталізований зі скаргами на постійний кашель з гнійним харкотинням, задишку. Хворіє з народження. Об’єктивно: шкіра бліда, грудна клітка запала, пальці у вигляді барабанних паличок. Який метод діагностики необхідно провести для встановлення діагнозу?

A *Бронхоскопія.

B Флюорографія

C Спірографія

D Торакоцентез

E Пневмотахометрія

/..

У 11 міс. дитини, що поступила до лікарні з приводу пневмонії в тяжкому стані на фоні прогресування погіршення стану з’явилося набухання шийних вен. При огляді виражений ціаноз, пастозність гомілок, тахікардія, порушення ритму, акцент ІІ тону на легеневі артерії. Межі серця різко збільшені (більш вправо), печінка +4 см. На ЕКГ ознаки правограми. Про яке ускладнення можна думати?

A Гостра серцева недостатність

B Гостра коронарна недостатність

C Дистрофія міокарда

D Міокардит

E Нейротоксикоз

/..

Хлопчик 4-х місячного віку надійшов до лікарні з скаргами на утруднення дихання протягом 2 діб. Під час огляду встановлено, що температур тіла 36,80С, ЧД-50/хвл., ЧСС-20/хвл. Аускультативно в легенях маса вологих хрипів з обох сторін. При рентгендослідженні виявлено дифузні ретикуляні інфільтративні тіні в легенях. При дослідженні назофарингеального слизу виявлено Chlamydia pneumoniae. Який з перелічених нижче препаратів є придатним для лікування дитини?

A *Еритроміцин

B Кліндаміцин

C Тетрациклін

D Цефотаксим

E Бісептол

/..

У 5 річної дитини, яка відвідує дитячий садок, діагностували “атипову пневмонію”. Який антибактеріальний препарат треба призначити:

A *Макролід

B Фторхінолоновий

C Цефалоспориновий першого покоління

D Цефалоспориновий другого покоління

E Цефалоспориновий третього покоління

/..

У хлопчика 7 років на дачі у серпні з?явився приступ ядухи, експіраторна задишка, кашель. На протязі 2 років у цей період відмічався ріноконьюктивит, кашель. У рідної сестри - атопічний дерматит. Найбільш імовірний діагноз:

A Бронхіальна астма.

B Гострий бронхіт

C Вірусний круп

D Гострій обструктивний бронхіт

E Пневмонія

/..

Хлопчика 3-х років доставлено до стаціонару у тяжкому стані. Об’єктивно: сомнолентність, гіперрефлексія, судоми, гіперестезія, невпинна блювота, температура тіла 39,9оС , ЧСС 160 ударів на хвилину, АТ 80/40 мм.рт.ст. Яке дослідження необхідно провести в першу чергу?

A *Люмбальна пункція

B Реоенцефалографія

C Компьютерна томографія мозку

D Рентгенографія черепа

E Ехоенцефалографія

/..

У родині першим захворів батько (діагноз ГРВІ), потім - дитина. Хлопчику 2 місяці, захворів вперше. Температура підвищуєтся до 37,5°С на протязі двох діб. Кашель сухий, свистячий шум на видосі. Блідий, ціаноз носо-губного трикутника. Участь допоміжної мускулатури в акті дихання, коробковий легеневий звук, з двох сторін над легенями багато дрібно-міхурцевих хрипів. Прискорений пульс, глухі тони серця. Який попередній діагноз у дитини?

A Бронхіоліт

B Пневмонія

C Муковісцидоз

D Тетрада Фалло.

E Відкрита артеріальна протока.

/..

Мати дитини 2 років, яка страждає на харчову алергію, та захворіла гостро, скаржиться на сухий приступний кашель, свистячі хрипі, задишку (ЧД 60 за 1 хв.) з утрудненням видиху, участь допоміжних м'язів у диханні. Над легенями коробковий звук, маса сухих свистячих та різнокаліберних вологих хрипів з обох боків. Оберіть, яки препарати слід вводить дитині внутришньовенно крапельно:

A Еуфілін, преднізолон

B Пеніцилін

C Беродуал

D Лазолван

E Кальція глюконат

/..

У недоношеної новонародженої дитини з II ступенем недоношеності на 6-ту добу життя встановлено діагноз: неонатальна вогнищева пневмонія. Які фактори могли сприяти розвитку пневмонії у цьому випадку?A * Розсіяні ателактази легенів.

B Мала маса тіла недоношеної дитини.

C Масивна аспірація меконієм.

D Недостатність терморегуляції.

E Гібербілірубінемія

/..

Хлопець, 15 років, скаржиться на постійний кашель, не менше ніж 3 місяці в рік протягом останніх 2-х років. З анамнезу відомо, що часто відмічаються ГРЗ, в 13 років був епізод аспірації стороннього тіла в правий бронх. При огляді над легенями з обох сторін вислуховуються сухі хрипи, справа в зоні проекції 6 сегменту визначаються поодинокі дрібноміхурчасті хрипи. З боку інших органів – без патології. Яке з обстежень буде найбільш інформативним для підтвердження діагнозу?

A *Бронхографія

B Рентгенографія

C Спіро-пневмотахометрія

D Дослідження харкотиння

E Реографія

/..

У дитини 5-ти років, яка страждає на кишково-легеневу форму муковісцидозу, на 10 день знаходження в лікарні, стали виявлятися ознаки правобічної нижньодольової пневмонії. Який збудник найбільш вірогідно викликав пневмонію у дитини?

A *Синьогнійна паличка

B Пневмоциста

C Мікоплазма

D Кишкова паличка

E Пневмокок

/..

При огляді новонародженої дитини лікар не зміг пропальпувати у нього периферичні лімфатичні вузли. З чим найбільш вірогідно це пов’язано?

A * Слабка вираженість капсули лімфатичних вузлів

B Глибоке залягання лімфатичних вузлів

C Добрий розвиток підшкірної клітковини в місцях накопичення лімфатичних вузлів

D Вплив фізіологічної м’язової гіпертонії

E Відсутність лімфатичних вузлів у цьому віці

/..

Дитина 6 років поступила в клініку зі скаргами на стомлюваність, частий кашель бітонального характеру. При аускультації в легенях жорстке дихання, хрипів немає. Яку патологію можна запідозрити у данної дитини?

A *Туберкульозний бронхоаденіт

B ГРВІ

C Ларингіт

D Бронхіт

E Пневмонія

/..

Хлопчик 12 років, хворіє на поза лікарняну, полісегментарну неускладнену пневмонію. Який хбудник пневмонії є найбільш вірогідним у даному випадку?

A * Streptococcus pneumoniae

B Staphylococcus aureus

C Chlamydia pneumoniae

D Mycoplasma pneumoniae

E Proteus mirabilis

/..

Дівчинка 6-ти років скаржиться на слабкість, підвищення Т тіла до 39,30 С, повторне блювання, болючий поверхневий кашель, болі в животі. Стан дитини важкий. Виражена задишка змішаного типу, ЧД – 42 в хв. Права половина грудної клітини під час дихання відстає. Перкуторно – справа донизу стегнова тупість, аускультативно в цій же ділянці дихання не вислуховується, зліва – дихання жорстке. Тони серця ослаблені, 110 в хв. Живіт м’який. Який діагноз найбільш вірогідний?

A * Правосторонній ексудативний плеврит

B Правосторонній пневмоторакс

C Інфаркт правої легені

D Правосторонній ателектаз

E Крупозна пневмонія

/..

Хлопчику 8 років. Хворіє 5 днів. При поступленні в стаціонар діагностовано: гостра двохстороння вогнищева пневмонія, домашня, середньої ступені важкості, без ускладнень, ДН - 0. Призначити найдоцільніший стартовий антибіотик.

A * Пеніцилін або полусинтетики.

B Цефалоспоріни 1 покоління.

C Цефалоспоріни II покоління.

D Антибіотик аміноглікозідного ряду.

E Сульфаніламід.

/..

Дитині 1 місяць і 1 тиждень. Народилася з масою тіла 2500 г, протягом 3-х тижнів утримувалися явища омфаліту (мокнуття, не значні гнійні виділення). Стан дитини різко погіршився, часті зригування, температура тіла піднялася до 39,0-39,8°С. Об'єктивно: "септичний стан" справа під лопаткою значне укорочення перкуторного звуку, дихання в цій ділянці різко послаблене, гепатоспленомегалія. На РГ ОІ'К - зміщення органів средостіння вліво, гомогенні затемнення в нижній третині правої легені з рівнем рідини, там же пролапс легеневої тканини.

A * Піопневмоторакс справа.

B Крупозна пневмонія.

C Плеврит.

D Абсцес.

E Бронхіоліт.

/..

У хлопчика 3 міс. спостерігається неспокій, часте поверхневе дихання, кашель. Об’єктивно: t0 тіла - 38,40С, ціаноз носо-губного трикутника, дихання поверхневе з участю допоміжних м’язів, ЧД-60 за 1 хв., над легенями вислуховуються дрібнопухирцеві вологі хрипи, ЧСС – 178 за 1 хв., тони серця приглушені. Кров: лейкоцити -15,0 Г/л; ШОЕ-22 мм/год. Рентгенограма легень: осередкові тіні обох легень на фоні посиленого бронхолегеневого малюнка, корені інфільтровані. Ваш діагноз?

A * Двобічна вогнищева пневмонія

B Бронхо-обструктивний синдром

C ГРВІ, аденовірусна інфекція

D Стороннє тіло дихальних шляхів

E ГРВІ, респіраторно-синцитіальна інфекція

/..

Хлопчик 14 років скаржиться на кашель з гнійним харкотинням, задишку. Впродовж 2 років страждає рецидивною пневмонією. Об’єктивно: шкіра бліда, грудна клітка запала, пальці у вигляді барабанних паличок, ЧД-24 за 1 хв., перкуторно над легенями звук з коробковим відтінком, аускультативно розсіяні сухі та вологі різнокаліберні хрипи. Рентгенограма легень: двобічні неоднорідні затемнення у прикорневій зоні, посилений бронхолегеневий малюнок. Яке обстеження доцільно провести для уточнення діагнозу?

A * Бронхографію

B Спірографію

C Пікфлуометрію

D Оксигемометрію

E Торакоцентез

/..

У дівчинки 10 років із двобічною пневмонією збільшилась задишка, підвищилася температура тіла до 39,70С. Об’єктивно: права половина грудної клітки відстає в акті дихання, міжреберні проміжки згладжені. Перкуторно справа тимпаніт, аускультативно дихання над цією ділянкою відсутнє. Межі серця зміщені ліворуч. У крові загальна кількість лейкоцитов 27,5 Г/л. Яке ускладнення найбільш ймовірне?

A * Піопневмоторакс

B Ателектаз

C Гідроторакс

D Пневмоторакс

E Бронхоектаз

/..

У дитини 9 р. зі скаргами на виснажуючий кашель з незначною кількістю харкотиння, який триває біля 3-ох тижнів, при рентгенологічному дослідженні легень виявлені дрібні вогнищеві тіні в правій нижній долі. Захворювання почалося з катаральних явищ, субфебрилітету, інтоксикаційного синдрому. Який вірогідний збудник викликав пневмонію у дитини?

A Мікоплазма

B Палочка Афанас’єва-Пфейффера

C Стафілокок

D Синьогнійна паличка

E Пневмокок

/..

До лікарні поступила дитина 8 р., яка зі слів матері впродовж 2-ох тижнів скаржиться на виснажуючий сухий кашель, в’ялість, поганий апетит, підвищення температури тіла до 380С. Амбулаторно дитина лікувалася амоксіциліном. При рентгенологічному дослідженні легень виявлені дрібні вогнищеві тіні в правій нижній долі. Який стартовий антибіотик Ви запропонуєте?

A Сумамед

B Цефазолін

C Амоксіклав

D Гентаміцин

E Цефтріаксон

/..

У 6-ти місячної дитини, хворої на ГРВІ, раптово погіршився загальний стан. Експіраторна задишка. ЧД-72/хв., ЧСС-148/хв. Перкуторно над легенями коробковий відтінок, аускультативно – подовжений видих, вологі незвучні дифузні дрібноміхурцеві хрипи. Яке ускладнення ГРВІ розвинулось?

A * Гострий бронхіоліт

B Гостра пневмонія

C Гострий бронхіт

D Гострий трахеїт

E Стеноз гортані

/..

У 12-и річної дитини протягом 6-и місяців періодично з’являється лихоманка до 38,50 С, кашель, задишка, одноразово кровохаркання. БЦЖ-рубець відсутній. Дідусь хворіє хронічним бронхітом. В легенях розсіяні сухі і різнокаліберні вологі хрипи. Рентгенологічно: однотипна рівномірна дрібновогнищева інфільтрація легень, у верхніх долях тонкостінна каверна із слабковираженою перифокальною інфільтрацією. Яке захворювання ймовірне?

A * Туберкульоз легень

B Вогнищева пневмонія

C Хронічний бронхіт

D Бронхіальна астма

E Синдром Хамана-Річа

/..

У дитини 12 місяців, яка знаходиться на стаціонарному лікуванні з важкою пневмонією, дихальною недостатністю III ст., збільшилася кількість харкотиння. Самостійно відкашляти дитина не може. Яку лікувальну тактику доцільно застосувати?

A *Провести продовжену назотрахеальну інтубацію

B Призначити парантерально N-ацетилцестиін

C Призначити мукокінетики

D Створити дренажне положення

E Призначити вібраційний масаж

/..

Дівчина 3 років. Скарги на тривалий вологий кашель, часті запальні захворювання респіраторного тракту. Незначна асиметрія грудної клітки, численні стігми дісембріогенезу. Перкуторно у базальних відділах справа притуплення. Дихання у відповідну зону не проводиться. Рентгенологічно: зменшення об’єму грудної порожнини, погане диференціювання куполу діафрагми, справа гомогенне затемнення в проекції нижньої долі правої легені. Про яке захворювання необхідно думати?

A * Гіпоплазія нижньої долі правої легені

B Стороннє тіло в дихальних шляхах

C Бронхіоліт

D Правосторонній плеврит

E Гострий обструктивний бронхіт

/..

Хлопчик 4-х років. Скаржиться на кашель, що триває понад місяць, періодичні епізоди задишки. З анамнезу відомо, що трохи більше місяца хлопець бешкетував під час їжі та вдавився, що спричинило кашель. Перкуторно – притуплення у базальних відділах справа. Дихання у відповідній зоні не проводиться. На рентгенограмі: в області нижньої долі правої легені гомогенне затемнення у формі трикутника. Яка терапія є етіотропною?

A * Санаційна бронхоскопія

B Призначення антибіотиків

C Призначення муколітиків

D Призначення бронходилятаторів

E Виконання прийому Геймліца

/..

Дитина 8 років. Стан тяжкий, в’ялий, блідий, періоральний ціаноз. Експіраторна задишка. В акті дихання беруть участь допоміжні м’язи. Перкуторно над легенями коробковий звук. Дихання різко послаблене. Сухі свистячі хрипи. ЧД-40 за хв. Межі серцевої тупості не розширені. Тони серця приглушені. ЧCC 120?. Артеріальний тиск 105/65 мм. рт.ст. Печінка +1см . Діурез відповідно віку. Чим обусловлена тяжкість стану?

A * Дихальною недостатністю

B Серцевою недостатністю

C Судинною недостатністю

D Нирковою недостатністю

E Печінковою недостатністю

/..

Дитина 6 років хворіє 2-й тиждень, температура тіла фебрільна, кашель сухий, з’явилися болі в правому боці, задишка. При об’єктивному обстеженні: сглаженість в нижніх відділах грудної клітини справа; перкуторно – притуплення легеневого тону в нижніх відділах справа; аускультативно – в місці притуплення дихання різко послаблене. Встановіть попередній діагноз.

A * Плеврит справа

B Бронхіт

C Ателектаз легень

D Пневмоторакс

E Пухлина легень

/..

Дитина 11 міс., лікувався амбулаторно 4 дні з приводу ГРВІ, на 4-й день хвороби поступив в клініку. Температура 38-390С, задишка, ціаноз носогубного трикутника. З носа – рясні виділення. Пастозність вік. Кон'юнктиви гіперемовані, набряклі, справа на слизовій оболонці – плівка, зів яскраво гіперемірован, в просвіті його багато слизу. Шийні лімфовузли збільшені. У легенях – жорстке дихання, з двох сторін вислуховуються крепитуючі хрипи. Чим обумовлено погіршення в стані хворого?

A *Пневмонією.

B Інфекційно-токсичним шоком.

C Набряком легенів.

D ДВС-синдромом.

E Кон'юнктивітом.

/..

Дитина|дитя| 5міс|, захворів гостро, підвищилася температура тіла до 38,2°С|, пульс 140', ЧД 36', млявість, скарги на закладеність| носа, кашель, задишку Об'єктивно: дитина|дитя| млява|в'яла|, капризна|вередлива|, у зіві гіперемія|. Виражена|виказувати| задишка з|із| утрудненим видихом. Над легенями легеневий звук з|із| коробочним відтінком, велика кількість вологих|вогких| дрібно - міхурцевих| хрипів|хрипінь| по всій поверхні легенів з двох сторін. На Ro-грамі| органів грудної клітки: емфізема, посилений легеневий малюнок. Де локалізується основний патологічний процес?

A *Бронхіоли.

B Бронхи.

C Трахея.

D Гортань.

E Альвеоли.

/..

Хлопчик 14 років поступив в лікарню з скаргами на кашель з рясним виділенням мокроти в ранішні години. Мокрота сіро-зеленого кольору. Температура тіла в останні дні до 37,90С. Над легенями з обох боків вислуховуються різноколіберні вологі хрипи. Нігті кінцівок у вигляді “годинних стекол”. Подібний стан повторюється по 2 – 3 рази в році впродовж останніх трьох років. Вологий кашель не дивлячись на терапію продовжується зазвичай 2 – 3 місяці. На рентгенограмі – деформація легеневого малюнка. Про яке захворювання йде мова?

A *Хронический бронхіт, загострення

B Рецидивуючий бронхіт

C Бронхоектатична хвороба

D Пневмонія, затяжна течія

E Хронічний облітеруючий бронхіт

/..

Дівчинка|дівчатко| 8 років переносить лівобічну|лівосторонню| позалікарняну полісегментарну| пневмонію. Реєструється непостійний періоральний| ціаноз. Задишка у спокої відсутня, але|та| з'являється|появляється| при фізичному навантаженні без участі допоміжної мускулатури. Помірна тахікардія. Відношення|ставлення| пульсу до дихань 2,5 : 1. Життєва ємкість|місткість| легенів знижена|знизити| на 10%. Хвилинний|мінута| об'єм|обсяг| дихання збільшений. Який ступінь|міра| дихальної недостатності у|біля| хворої?

A *ДН 1

B ДН 0

C ДН 2

D ДН 3

E ДН1-2

/..

Хлопчик 2-х років з|із| ознаками дихальної недостатності, кашлем, інтоксикацією госпіталізований в клініку з приводу рентгенологічно підтвердженої правобічної позалікарняній пневмонії. Вкажіть провідний патогенетичний механізм в розвитку дихальної недостатності у цієї дитини|дитяти|.

A *Порушення дифузії газів

B Легенева гіпертензія

C Зниження скоротливої здатності міокарду

D Порушення прохідності бронхів

E Дихальний алкалоз

/..

Дитина 5 років 5 добу захворювання правобічною нижньодольовою пневмонією у дитини погіршення стану, з’явилися зі болі в животі при диханні, різке підвищення температури до 39,50С, з’явилася задишка. Об’єктивно: стан тяжкий за рахунок інтоксикації і дихальної недостатності, задишка змішаного характеру до 35 за 1 хв., дитина лежить на правому боці, ЧСС 110 за 1 хв., перкуторно притуплення звуку справа з верхньою межею, яка йде від хребта назовні до внутрішнього кута лопатки, там же дихання не прослуховується. В крові – лейкоцитоз, нейтрофільний зсув ліворуч, прискорена ШОЕ. Ваш попередній діагноз?

A * Плеврит

B Абсцес легені

C Пневмоторакс

D Туберкульоз

E Лобарна пневмонія

/..

У дитини 6 років, яка напередодні перенеслаГРВІ, з'явився сухий, а потім вологий кашель. При огляді: температура 37,3С. У легенях жорстке дихання, розсіяні симетричні вологі середньоміхупцеві хрипи, зникаючі після кашлю. ЧД – 24 в 1 хв., ЧСС- 97 в 1 хв. ОАК: лейкоциты- 6,0х 100/л, СОЕ – 8 мм/година, хлориди пота- 40 ммоль/л. Ваш попередній діагноз.

A Гострий простий бронхіт

B Пневмонія

C Гострий обструктивний бронхіт

D Гострий бронхіоліт

E Муковісцидоз

/..

Дитина 6 років, що перенесла напередодні ГРВІ поступила в клініку з скаргами на підйом t тіла до 39,50С, нездужання, задишку. При огляді: вологий кашель шкіра бліда, яскравий рум'янець. У легенях в нижніх відділах притуплення перкуторного звуку, ослаблене дихання, крепититуючі і вологі, переважно дрібно-пухирцеві хрипи ЧД -32 у 1хв, ЧСС – 120 в 1 хв, печінка +1,0 см. У ЗАК – лейкоцити 16,0х 109/л, СОЕ – 28 мм/година. Ваш попередній діагноз:

A Пневмонія

B Гострий бронхіоліт

C Гострий бронхіт

D Бронхіальна астма

E Міокардит

/..

У дитини 5 місяців, що перенесла напередодні риніт на 3й день хвороби погіршав стан, під'їм t підвищилась до 39,0С З, з'явився сухий, кашель, що швидко перейшов у вологий, задишка до 86 в 1 хв. При огляді: блідий, периоральный ціаноз. Перкуторний звук з відтінком коробочного, велика кількість дріюно-міхурцевих і крепитуючих хрипів на вдиху і на самому початку видиху, дистанційні хрипи. Печінка +2,0 см, селезінка + 1,0см. У ОАК: лейкоцити-6,0 х 109/л СОЕ -22 мм/година. Ваш попередній діагноз:

A Гострий бронхіоліт

B Гострий бронхіт

C Пневмонія

D Міокардит

E Чужорідне тіло бронхів

/..

Хлопчик 3-х років захворів гостро. Під час їжі насіння дитина закашлялася, з’явився ціаноз, піднялась субфебрильна температура. При огляді виявлено ознаки дихальної недостатності, тахікардія, зміщення серцевої тупості з правого боку, у тому ж місці вкорочення легеневого звука та ослаблене дихання при відсутності хрипів. На рентгенограмі - ателектаз частки правої легені. На вашу думку причиною ателектазу є ?

A *Стороннє тіло

B Пневмонія

C Плеврит

D Природна аномалія розвитку легень

E Пухлина середостіння

/..

Хворий А., 10 днiв, звернувся зi скаргами на кашель, похлинування, цiаноз пiд час годiвлi дитини, пiд час плачу або кашлю спостерiгається роздування шлунку. На Rg-граммi ознаки пневмонії. Який попереднiй діагноз ви встановите дитинi?

A Трахеостравохiдна нориця

B Вроджена пневмонiя

C Стеноз стровоходу

D Ахалазiя кардiї

E Ателектатична пневмонiя

/..

Дитина 1,5 років, хворіє на полісегментарну пневмонію, раптово посилився кашель, який став нав’язливий, виснажливий. Губи сині. В легенях дихання послаблене. Дифузно крепітація. Тахікар-дія. Тони серця глухі. ЧД – 76 в 1хв. Р. – 200 в 1хв, РО2 – 42%, РСО2 – 70%. Діурез зменшений. Який попередній діагнгоз?

A * Гостра серцева недостатність (по лівошлуночковому типу) II ступеня

B Пневмоторакс

C Гостра серцева недостатність (тотальна) II ступеня

D Синдром бронхообструкції

E Гостра серцева недостатність (по правошлуночковому типу) II ступеня

/..

Дитина 10 років гостро захворіла: підвищилася t0 тіла, виникла лихоманка, сухий болючий кашель, біль у боку, задишка, блідість. Перкуторно зліва нижче кута лопатки визначається скорочення перкуторного звуку, аускультативно – послаблене дихання. Діагностовано ексудативний плеврит. На тлі терапії лихоманка зникла на 12 добу. Визначте етіологію плевриту.

A *Пневмококовий

B Туберкульозний

C Алергічний

D Пухлинний

E Травматичний


Дата добавления: 2015-02-05 | Просмотры: 1287 | Нарушение авторских прав1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 |При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.023 сек.)