ТЕМА: ОСНОВИ ГЕНЕТИКИ ЛЮДИНИ (АНТРОПОГЕНЕТИКА)
План
1. Особливості генетики людини.
2. Генеалогічний метод.
3. Близнюковий метод.
4. Метод дерматогліфіки.
5. Цитогенетичний метод.
Генетика людини вивчає явища спадковості і мінливості у популяціях людей, особливості успадкування нормальних і патологічних ознак, залежність захворювання від генетичної схильності і факторів середовища. Завданням медичної генетики є виявлення і профілактика спадкових хвороб.
Особливості генетики людини. Дослідження генетики людини пов'язане з великими труднощами:
— у неможливості експериментального схрещування;
— повільній зміні поколінь;
— малій кількості потомків у кожній сім'ї;
— у людини складний каріотип;
— велика кількість груп зчеплення.
Проте, не зважаючи на всі ці труднощі, генетика людини успішно розвивається.
Неможливість експериментального схрещування компенсується тим, що дослідник, спостерігаючи широку людську популяцію, може вибирати із тисяч шлюбних пар ті, які необхідні для генетичного аналізу.
При вивченні генетики людини використовуються такі методи:генеалогічний, близнюковий, популяційно-статистичний, дерматогліфичний, біохімічний, цитогенетичний, гібридизації соматичних клітин і метод моделювання.
У людини встановлені всі 24 теоретично можливі групи зчеплення генів: із них 22 локалізовані у аутосомах, у кожній із яких міститься по кілька сот генів. Більше 100 генів локалізовано у статевих хромосомах. У ссавців, у тому числі і в людини, Х- і Y-хромосоми мають гомологічну ділянку, в якій відбувається їх синапсис і можливий кросинговер
Дата добавления: 2015-10-20 | Просмотры: 568 | Нарушение авторских прав
|