АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Продемонструйте вимірювання та реєстрацію артеріального тиску.

Прочитайте:
  1. A.слідкувати за станом серцево-судинної системи (частотою пульсу та рівнем артеріального тиску)
  2. Артеріальний тиск, фактори, що визначають його величину. Методи реєстрації артеріального тиску.
  3. Визначення артеріального тиску за методом Короткова.
  4. ВИМІРЮВАННЯ АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ
  5. Вимірювання артеріального тиску.
  6. Вимірювання базальної температури
  7. Вимірювання температури
  8. ВИМІРЮВАННЯ ТЕМПЕРАТУРИ ТІЛА
  9. ВИМІРЮВАННЯ ТЕМПЕРАТУРИ ТІЛА
  10. Вимірювання температури тіла дитини
Мета:Діагностична.
Показання:Призначення лікаря.
Протипоказання:Немає.
Місце виконання:Лікувальний заклад, домашні умови.
Підготувати необхідне: Сфігмоманометр мембранний;Сфігмоманометр електронний;Стетофонендоскоп;Температурний листок.
Алгоритм виконання: 1.Психологічно підготуйте пацієнта до виконання маніпуляції, отримайте згоду на її проведення. 2.Вимийте, висушіть та зігрійте свої руки. 3.Запропонуйте пацієнту лягти у ліжко на спину або сісти на стілець, оголити руку.Уточніть у пацієнта його "робочий" тиск. 4.Розмістіть його руку на рівні серця, під лікоть підкладіть валик. 5.Тонометр встановіть на одному рівні з плечем. 6.Накладіть манжетку на нижню третину плеча (на 3-5 см вище ліктьового згину), щоб між манжеткою і шкірою проходив палець. 7.З”єднайте манжетку з манометром. 8.Пальпаторно визначте місце пульсації ліктьової артерії і поставте на це місце фонендоскоп. 9.Візміть балончик тонометра, закрийте вентиль, нагнітайте повітря у манжетку. 10.Зафіксуйте момент, коли зникає звук пульсових ударів, після чого підвищіть тиск ще на 20-30 мм рт.ст. 11.Відкрийте вентиль і повільно випускайте повітря з манжетки. Зафіксуйте на шкалі відмітку, на якій з”являється перший пульсовий удар, що характеризує величину систолічного артеріального тиску. 12.Продовжуйте випускати повітря з манжетки, слідкуйте за шкалою і уважно прослуховуйте пульсові удари. 13.Момент зникнення тонів на ліктьовій артерії зафіксуйте на шкалі манометра, цей показник відповідає величині діастолічного артеріального тиску. 14.Виміряйте артеріальний тиск тричі підряд з інтервалом 2-3 хв., випустивши повітря з манжетки. 15.АТ необхідно вимірювати на двух руках. 16.Після вимірювання АТ випустіть повітря з манжетки. 17.Занесіть отримані дані в температурний листок. 18.Продезінфікуйте обладнання. 19.Зробіть запис про виконання процедури.

 

Терапія №30.

Ви – фельдшер “швидкої медичної допомоги”

Хворий В., 68 років, доставлений до фельдшера ФАПу в коматозному стані. Дихання типу Куссмауля. Температура тіла 35,40С. Шкіра суха. АТ 90/40 мм. рт. ст. Брадикардія. Запаху ацетону із рота не відчувається. Сусіди свідчать, що хворий уже 10 років страждає на цукровий діабет. Лікувався амбулаторно таблетками. У зв’язку зі скаргами на нудоту, блювання, загрудинні болі і болі в м’язах при фізичному навантаженні, швидко наростаючу сонливість, рухове занепокоєння і виникнення марення була викликана “швидка допомога”.

1. Ваш попередній діагноз. Складіть план надання невідкладної медичної допомоги.

2. Інсулінотерапія. Місця введення інсуліну. Продемонструвати ін’єкцію 24 ОД. інсуліну на фантомі.

 


Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 583 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)