Захворювання нирок
1. Хвора 32 років звернулася до терапевта у зв`язку з наявністю майже постійного
субфебрилітету, тупих болей в поперековій ділянці зліва, збільшення діурезу. При
розпитуванні відмічає ніктурію, хворіє хронічним аднекситом. Має дитину 2 років. При
огляді:АТ 160/110 мм.рт.ст.,діурез-1900 мл. Аналіз крові: Нв-105 г/л,ер - 3,6x1012/л, ШЗЕ-18 мм/год. Аналіз сечі:питома вага 1010,біл-0,066 г/л,лейк-20-25 в п/зору,ер-1-2 в п/зору. Найбільш ймовірний діагноз?
A *Хронічний пієлонефрит
B Хронічний гломерулонефрит
C Гострий гломерулонефрит
D Амілоїдоз нирок
E Хронічний цистит
2. Хворий 38 років скаржиться на головний біль, підвищення АТ, набряки на різних ділянках тіла. Хворіє біля 7 років. Періодично відмічає сечу кольору м`ясних помиїв, набряки на обличчі. АТ підвищується останні 4 роки. Стан погіршився тиждень назад, коли з`явилися набряки на обличчі, ногах і попереку. АТ 190/130 мм.рт.ст. Тони серця правильні, ослаблені, акцент ІІ тону над аортою. Аналіз сечі: білок - 2,2 г/л, лейк-3-5 в п/з,ер-10-14 в п/зору,циліндри гіалінові і зернисті 6-8 в п/зору. Креатинін крові 0.07 ммоль/л. Найбільш ймовірний діагноз?
A *Хронічний гломерулонефрит
B Хронічний пієлонефрит
C Амілоїдоз нирок
D Сечокам`яна хвороба
E Екстракапілярний нефрит
3. Хвора 36 років, захворіла гостро. t 38,50С, озноб, тупі болі в поперековій ділянці, часте болюче сечовиділення. Об`єктивно: відмічається напруження м'язів поперекового відділу, позитивний симптом Пастернацького з обох боків. Загальний аналіз крові: лейкоцити 20,0х109/л, нейтрофільоз. В аналізі сечі: білок 1,6 г/л, лейкоцити - все поле зору, бактеріурія 2,5 х 106 мікробних тіл в 1 мл сечі. Ваш попередній діагноз?
A *Гострий пієлонефрит
B Гострий гломерулонефрит.
C Загострення хронічного пієлонефриту
D Гострий цистит
E Сечокам'яна хвороба.
4. Чоловік 55 років скаржиться на загальну слабкість, зменшення сечовиділення, шкіряну сверблячку. Протягом 15 років страждає хронічним пієлонефритом. Об'єктивно: шкіряні покриви сухі, з жовтуватим відтінком. PS -80 за хв., ритмічний, АТ –100/70 мм.рт.ст. При аускультації тони серця глухі, вислуховується шум тертя перикарду. Креатинін крові –1,1 ммоль/л, клубочкова фільтрація 5 мл/хв. Яке лікування показано хворому?
A *Гемодіаліз
B Плазмаферез
C Неогемодез
D Ентеросорбент
E Сечогінні
5. У хворої 25 років, у зв’язку з перенесеною ангіною був призначений біцилін – 5, який вона не отримувала. Через 2 тижні після перенесеної ангіни з’явились набряки обличчя, почала виділятися мала кількість сечі, піднявся артеріальний тиск. Креатинін крові – 340 мкмоль/л, сечовина – 42 ммоль/л Який діагноз є найбільш імовірним?
A *Гострий гломерулонефрит. Гостра ниркова недостатність
B Гострий гломерулонефрит, нефротичний синдром
C Гострий гломерулонефрит, сечовий синдром
D Гострий гломерулонефрит, артеріальна гіпертензія.
E Хронічний гломерулонефрит, хронічна ниркова недостатність
6. У вагітної А.,25 років, (строк 10-12 тижнів), з’явився постійний ниючий біль поперековій ділянці. В аналізі сечі: білок - 0,066 г/л, лейкоцити – 8-10 в полі зору. При проведенні УЗД – права нирка опущена, миска і чашки розширені, ущільнені. Який діагноз є найбільш імовірним?
A *Вторинний хронічний пієлонефрит
B Первинний хронічний пієлонефрит
C Нефроптоз
D Хронічний гломерулонефрит
E Сечокам’яна хвороба
7. Жінка 25 років, яка хворіє на цукровий діабет з 9-річного віку, поступила у нефрологічне відділення із значними набряками на ногах, обличчі, руках. АТ – 200/110 мм.рт.ст.; Нв – 90 г/л, креатинін крові – 850 мкмоль/л, білок сечі – 1,0 г/л, л –10-15 в полі зору. Клубочкова фільтрація 10 мл/хв. Яка тактика лікаря?
A *Перевід у відділення гемодіалізу
B Активна консервативна терапія діабетичної нефропатії
C Дієтотерапія
D Перевід у ендокринологічний диспансер
E Трансплантація нирки
8. У хворого 50 років фіброзно-кавернозний туберкульоз легень. Останнім часом у нього з’явилися набряки на нижніх кінцівках. В аналізі сечі відмічається протеїнурія, циліндрурія. Яка найвірогідніша причина змін в аналізах сечі?
A *Амілоїдоз
B Гострий нефрит
C Туберкульоз нирок
D Полікістоз
E Хронічна ниркова недостатність
9. Хвора 45 років, страждає ревматоїдним артритом протягом 4 років. В останній рік з`явились набряки на обличчі та нижніх кінцівках. В сечі: білок 8 г/л, лейкоцити – 3 – 5. еритроцити – 3-4 в полі зору. В крові: ШЗЕ 53 мм/год, альбуміни – 28%, холестерин 9,8 ммоль/л. Якого з перелічених досліджень в першу чергу потребує жінка?
A *Біопсія нирок
B Кров на LE - клітини
C Томографія нирок
D Екскреторна урографія
E УЗД нирок
10. Хворий 45 років, протягом 12 років страждає ревматоїдним артритом. Рік тому з`явились набряки на обличчі та нижніх кінцівках. В аналізі крові: ШОЕ - 55 мм/год, альбуміни – 35%, холестерин - 10 ммоль/л. В сечі: протеїнурія 6 г/л, лейкоцити 2 – 4, еритроцити 2 – 3 в п/з. Яке ускладнення основного захворювання має місце у хворого?
A *Амілоїдоз нирок
B Гломерулонефрит
C Пієлонефрит
D Пухлина нирка
E Тубулоінтерстиціальний нефрит
11. У чоловіка 25 років після переохолодження з`явилась гематурія. Об`єктивно: АТ 160/110 мм.рт.ст. У аналізах сечі: протеїнурія 3,5 г/л, еритроцити покривають усе поле зору, циліндри гіалінові 5 –6. Який метод діагностики є переважним у даному випадку?
A *Біопсія нирки
B Томографія
C Екскреторна урографія
D Цистоскопія
E УЗД нирок
12. Хвора 68-ми років скаржиться на підвищення температури до 38,3oC, гематурію. ШЗЕ- 55 мм/год. Антибактеріальна терапія не ефективна. Який діагноз можливо припустити?
A *Рак нирок
B Полікістоз нирок
C Амілоїдоз нирок
D Сечокам'яна хвороба
E Хронічний гломерулонефрит
13. У вагітної в строці вагітності 28 тижнів скарги на біль у правій поперекової області, гіпертермію. При обстеженні сечі лейкоцитоз, сліди білка. За даними УЗД - розширення
чашково-лоханочної системи справа. Діагноз?
A *Пієліт вагітних
B Гломерулонефрит
C Гідронефроз нирки
D Наявність пухлини репродуктивних органів
E Апостематоз нирки
14. Вагітна Н., в терміні 15 тижнів,відмічає після переохолодження позиви на часте і болісне сечовипускання,паління при сечовипусканні,порушення сну.Виставте діагноз.
A * Цистит
B Пієлонефрит
C Сечокислий діатез
D Гломерулонефрит
E Кольпіт
15. У хворого 16 років після перенесеної ангіни через 10 днів з’явились набряки на обличчі, переважно вранці. В аналіз сечі щільність 1026, вміст білку 2,6 г/л, еритроцити 20-25 у п/зору, циліндри гіалінові, епітеліальні 7-9 у п/зору. Діагностичні припущення? Якого генезу набряки?
A *Гострий гломерулонефрит
B Підгострий гломерулонефрит
C Токсична нирка
D Гострий пієлонефрит
E Апостематозний нефрит
16. У хворого 51 року після переохолодження гостро зґявився біль внизу живота, різі в кінці сечовипускання. Частота сечовипускання до 15 разів на добу. Сеча мутна з домішками крові. В клінічному аналізі сечі лейкоцити на все поле зору, еритроцити поодинокі. Діагностичне припущення?
A *Гострий цистит
B Гострий уретрит
C Гострий гломерулонефрит
D Сечокам’яна хвороба
E Гострий пієлонефрит
17. Хвора 25 років скаржиться на часті болючі сечовипускання, дизурію, імперативний потяг до сечовипускання. В загальному аналізі сечі бактеріурія та нейтрофільна лейкоцитурія. При проведенні трипорційної проби сечі в середній порції виявлено 20-30 лейкоцитів у п/з. Температура тіла не підвищена. Вкажіть найбільш ймовірний діагноз.
A * Цистит
B Хронічний пієлонефрит
C Гострий пієлонефрит
D Туберкульоз нирок
E Гломерулонефрит
18. Хворий 35 років скаржиться на підвищення АТ, головний біль, шум в вухах, серцебиття. Об’єктивно: Ps – 100 за 1 хв., ритмічний, напружений. АТ – 240/100 мм рт. ст. Ліва межа відносної серцевої тупості зміщена вліво на 1см, I тон на верхівці ослаблений, акцент II тону на аорті. Вислуховується грубий систолічний шум біль пупка з обох сторін. Яка патологія найбільш ймовірно зумовлює таку клінічну картину?
A * Стеноз ниркових артерій.
B Гіпертонічна хвороба.
C Хронічний гломерулонефрит.
D Нефроптоз.
E Синдром Кона.
19. Хвора 42 р. поступила із скаргами на ниючий біль в попереку, більше справа, інколи підвищення температури тіла до субфебрильних цифр, головний біль. 10 років назад під
час вагітності у пацієнтки був приступ болю в правій половині попереку, який
супроводжувався ознобом, різким підвищенням температури. 5 років назад було
відмічено підвищення АТ до 200/110 мм рт.ст. В аналізі сечі: білок - 0,99 г/л, лейкоцити -
10-15, еритроцити - 2-4, циліндри гіалінові 1-2 в полі зору. Креатинін сироватки крові – 102 мкмоль/л. Який з діагнозів найбільш вірогідний у даної хворої?
A *Хронічний пієлонефрит
B Хронічний гломерулонефрит
C Туберкульоз нирок
D Амілоїдоз нирок
E Гіпертонічна хвороба
20. Хвора 39 років поступила із скаргами на швидку втомлюваність, головний біль, зниження апетиту, нудоту, блювання зранку, періодичні носові кровотечі. У віці 15 років перенесла гострий гломерулонефрит. При обстеженні відмічено підвищення АТ до 220/ 120 мм.рт.ст., блідість шкіри і слизових, сліди розчухів і геморагії на шкірі. В аналізі сечі: білок - 3,3 г/л, лейкоцити - 3-5, еритроцити - 8-10, циліндри гіалінові 3-4 в полі зору. Який з вказаних біохімічних показників дозволяє найбільш точно оцінити стан хворої?
A *Креатинін сироватки крові 0,262 ммоль/л
B Натрій плазми крові 148 ммоль/л
C Сечова кислота в крові 0,41 ммоль/л
D Фібриноген крові 5,9 г/л
E Білірубін крові 20,2 мкмоль/л
21. Хворий 48 р., прибув з місць позбавлення волі, скаржиться на головний біль, зниження зору, головокружіння, нудоту, сухість в роті, спрагу. На протязі 8 р. відмічає підвищення
АТ. Об‘єктивно: шкіра і слизові бліді. Пульс 90 за 1 хв., ритмічний. АТ-220/140 мм.рт.ст.
Серцевий поштовх резистентний, зміщений вліво. I тон над верхівкою послаблений,
акцент II т. над аортою. Печінка виступає на 3 см нижче реберної дуги. Симптом Пастернацького слабо позитивний з обох сторін. Аналіз крові: ер.-2,1*1012/л, лейкоцити - 9:8*109/л, ШЗЕ-48 мм/год. Креатинін крови 0,243 ммоль/л. Аналіз сечі:пит. вага-1007,
білок-1,65г/л, ер.-10-12 в п/з., лейк.-3-4 в п/з., циліндри гіалінові - 4-5 в п/з. Ваш
попередній діагноз?
A *Хронічний гломерулонефрит, ХНН II cт.
B Хронічний пієлонефрит, ХНН II ст.
C Туберкульоз нирок, ХНН I ст.
D Амілоїдоз нирок, ХНН I cт.
E Хронічний гломерулонефрит, ХНН I cт.
22. 43-річний хворий надійшов у нефрологічне відділення з масивними набряками. 2 роки лікувався амбулаторно. Постійно знаходили зміни сечі. Двічі лікувався преднізолоном, з
позитивним ефектом. У сечі: відносна щильність1017, білок 4,0 г/л, Ер –15-20 у п/з,
Лейкоцитоз - 5-7 у полі зору. Який найбільш ймовірний діагноз?
A *Хронічний гломерулонефрит
B Гострий гломерулонефрит
C Амілоїдоз
D Тубулоінтерстиціальний нефрит
E Хронічний пієлонефрит
23. У хворого 24 року через 3 тижні після ангіни з’явилась помірна задуха, головний біль,
набряки на гомілках. Шкіра помірно бліда, пульс 82 за хвилину, АТ 130-80. Аналіз сечі:
відносна щільність сечі 1019, білок 1,32 г/л, Ер – 6-8, Лей 6-7 в п/з. Ваш діагноз?
A *Гострий гломерулонефрит, сечовий синдром
B Хронічний гломерулонефрит, сечовий синдром
C Гострий пієлонефрит
D Хронічний гломерулонефрит, нефротичний синдром
E Гострий гломерулонефрит, нефротичний синдром
24. Хворий 30 років скаржиться на головний біль, загальну слабкість, запаморочення. 3 тижні тому переніс ангіну. До вчорашнього дня стан залишався задовільним. Об-но: ритм серцевої діяльності правильний, ЧСС 90 за хвилину, акцент II тону над аортою, АТ
180/105 мм.рт.ст. Аналіз крові: 3,4х1012/л, Лей 6,8х109/л, ШОЕ 12 мм/год. Аналіз сечі:
білок 1,65 г/л, Лей 10-15 в полі зору, Ер 60-80 в полі зору, гіалінові циліндри 6-8 в полі
зору. Ваш діагноз?
A *Гострий гломерулонефрит з нефритичним синдромом
B Гострий пієлонефрит
C Системний червоний вовчак. Вовчаковий нефрит
D Сечокам’яна хвороба
E Гломерулонефрит з нефротичним синдромом
25. Хворий 18 років спостерігається з приводу змін в загальному аналізі сечі. Скарг немає.
Подібні зміни були виявлені рік тому. Об-но незначна блідість шкіри, обличчя
одутловате. Пульс 80 за хвилину. АТ 130-80 мм.рт.ст. Симптом Пастернацького
негативний. Аналіз крові без патології.. Аналіз сечі: білок 0,99 г/л, Лей 4-6 в полі зору, Ер
8-10 в полі зору, циліндри 3-5 в полі зору. Ваш попередній діагноз?
A *Хронічний гломерулонефрит, сечовий синдром
B Гострий гломерулонефрит, сечовий синдром
C Хронічний гломерулонефрит, нефротичний синдром
D Хронічний пієлонефрит
E Туберкульоз нирок
26. Хворому на ангіну, 16 років, призначили ін’єкції цефазоліну та бісептол. Через 3 дні від початку лікування стан погіршився, з’явились неприємні відчуття в поперековій ділянці, запаморочення, нудота. АТ 140/80 мм.рт.ст. Аналіз крові: Ер 3,12*1012/л, Hb 120 г/л, Лейкоцити10*109/л, ШОЕ 28 мм/год. Аналіз сечі: питома густина 1010, білок 0,99 г/л. Проба за Зимницьким: добова кількість сечі 3,2 л, коливання питомої густини 1007-1010. Рівень креатиніну крові – 0,280 ммоль/л. Ваш попередній діагноз?
A *Тубулоінтерстиціальний нефрит
B Гострий гломерулонефрит, сечовий синдром
C Хронічний гломерулонефрит, сечовий синдром
D Швидкопрогресуючий (злоякісний) гломерулонефрит
E Гострий пієлонефрит
27. Хворий 26 років, перебував на лікуванні з хронічним гломерулонефритом. Лікування було ефективним, відмічалась нормалізація всіх показників. Рекомендоване санаторно-курортне лікування.
A *Південний берег Криму
B Не рекомендовано
C Моршин
D Миргород
E Трускавець
28. Хворий 29 років, після перенесеної ангіни через 2 тижні помітив набряки обличчя,
слабість, зниження працездатності. Поступово з'явились задишка, набряки нижніх
кінцівок, поперекового відділу хребта. Об'єктивно: блідість шкірних покровів,
послабленість серцевих тонів, анасарка. АТ-160/100 мм.рт.ст. Питома вага сечі 1021,
білок 5 г/л, еритроцити 20-30 в полі зору, гіалінові циліндри - 4-6 в полі зору. Вкажіть
найбільш ймовірний діагноз?
A *Гострий гломерулонефрит.
B Гіпертонічна хвороба
C Гострий пієлонефрит.
D Інфекційно-алергічний міокардит
E Мікседема.
29. Хворий 18 років скаржиться на головний біль, загальну слабкість, запаморочення.
Захворів сьогодні вранці. 3 тижні тому переніс ангіну. Об'єктивно: пульс 90 за хв.,
АТ-180/105 мм.рт.ст. Помірний акцент ІІ тону над аортою. інших змін не виявлено. Аналіз
крові: ер-3,4*1012/л, лей-6,8*109 /л, ШОЕ-12 мм/год. Аналіз сечі: білок - 1,65 г/л, лей-10-15 в п/з, ер вилужені 60-80 в п/з, циліндри гіалінові – 4-6 в п/з, зернисті – 1-2 в п/з, щільність - 1024. Вкажіть найбільш імовірний діагноз:
A *Гострий гломерулонефрит.
B Гострий пієлонефрит.
C Гіпертонічна хвороба
D Хвороба Шенлейн-Геноха.
E Системний червоний вовчак.
30. Чоловік 55 років скаржиться на загальну слабкість, зменшення виведення рідини, біль в ділянці серця ниючого характеру. На протязі 15 років страждає хронічним пієлонефритом, лікувався в стаціонарах. Об'єктивно: шкіряні покрови сухі, з жовтуватим відтінком. PS -80 за 1 хв., ритмічний, АТ –100/70 мм.рт.ст. При аускультації серця тони глухі, вислуховується шум тертя перикарду. При дослідженні: креатинін –1,1 ммоль/л,
клубочкова фільтрація 5 мл/хв. Яке лікування буде найбільш ефективним?
A *Гемодіаліз.
B Гемосорбція.
C Плазмаферез
D Кишковий діаліз
E Консервативна терапія
31. У жінки 23 років спостерігається набряклість усього тіла, в крові загальний білок 54 г/л; альбуміни 34%; глобуліни 66%; А/Г - коефіцієнт 0,33; холестерин 9,8 ммоль/л. Про що дозволяють стверджувати дані клініко-лабораторного дослідження у хворої?
A *Диспротеїнемія
B Гіперальбумінемія
C Гіперпротеїнемія
D Гіпоглобулінемія
E Гіпохолестеринемія
32. Хвора 32 років звернулася до терапевта у зв`язку з наявністю майже постійного
субфебрилітету,тупого болю в поперековій ділянці зліва, збільшення діурезу. При
розпитуванні відмічає ніктурію, хворіє хронічним аднекситом. При огляді:АТ 160/110 мм.рт.ст.,діурез-1900 мл. Аналіз крові: Нв-105 г/л,ер - $3,6*10^9/л$, ШЗЕ-18 мм/год. Аналіз сечі: питома вага 1010, біл-0,066 г/л, лейк-20-25 в п/зору,ер-1-2 в п/зору. Найбільш
ймовірний діагноз?
A *Хронічний пієлонефрит
B Хронічний гломерулонефрит
C Гострий гломерулонефрит
D Амілоїдоз нирок
E Хронічний цистит
33. Хворий 38 років скаржиться на головний біль,підвищення АТ, набряки на різних ділянках тіла. Хворіє біля 7 років. Періодично набряки на обличчі. АТ підвищується останні 4 роки. Стан погіршився тиждень назад, коли з`явилися набряки на обличчі,ногах і попереку. АТ 190/130 мм.рт.ст. Тони серця правильні,ослаблені,акцент ІІ тону над аортою. Аналіз сечі: білок -2,2 г/л,лейк-3-5 в п/зору,ер-10-14 в п/зору,циліндри гіалінові і зернисті 6-8 в п/зору. Креатинін крові 0.107 ммоль/л. Найбільш ймовірний діагноз?
A *Хронічний гломерулонефрит
B Хронічний пієлонефрит
C Амілоїдоз нирок
D Сечокам`яна хвороба
E Швидкопрогресуючий нефрит
34. Пацієнт скаржиться на набряки обличчя та ніг, слабість. Захворів гостро, 3 дні тому після переохолодження. Об’єктивно: блідість шкіри, пульс – 94/хв., ритмічний. АТ – 150/ 95 мм.рт.ст. Діяльність серця ритмічна, тони звучні. Аналіз сечі: білок 1,5 г/л, лейкоцити
–10-12 в полі зору, еритроцити 10-15 в полі зору, циліндри гіалінові – поодинокі в
препараті. Креатинін крові - 0,130 ммоль/л. Визначте найбільш ймовірний діагноз.
A *Гострий гломерулонефрит.
B Гіпертонічна хвороба.
C Гостра ниркова недостатність
D Гострий пієлонефрит.
E Гострий інтерстиціальний нефрит.
35. Хвора, що страждає хронічним гломерулонефритом 7 років, скаржиться на прогресуючу задишку, серцебиття, нудоту, блювоту, втому. Об'єктивно: шкіра суха, бліда з жовтим відтінком, уремічний запах зі ротової порожнини, носова кровотеча. Тахікардія, PS 120 за хв., АТ 170/120 мм.рт.ст. Hb крові 76 г/л, ШЗЕ 48 мм/год. сечовина крові - 52 ммоль/л, креатинін 0,378 ммоль/л. Яке ускладнення хронічного гломерулонефриту виникло?
A * Хронічна ниркова недостатність.
B Гостра ниркова недостатність.
C Серцево-судинна недостатність.
D Токсична пневмонія
E Гіпертонічний криз.
36. Жінці 36 років, госпіталізована зі скаргами на набряки, біль в поперековій ділянці, головну біль, які з'явились 2 тижні тому вперше після перенесеної пневмонії. Об'єктивно: набряки обличчя, АТ 120/80 мм.рт.ст. У крові ШЗЕ 25 мм/год. У сечі білок 1,47 г/л, ер.80-100 в п/з, одиничні гіалінові та зернисті циліндри. Яке додаткове обстеження доцільно провести у першу чергу для установлення діагнозу?
A * креатинін крові.
B УЗД нирок.
C Екскреторна урографія.
D Бактеріологічне дослідження сечі.
E Біопсія нирок.
37. У юнака 20 років вперше в житті після перенесеної ангіни появилась біль в поперековій ділянці, набряки на обличчі, зменшився діурез, сеча у вигляді “м’ясних помиїв”. Об'єктивно: обличчя набрякле, бліде. Аускультативно І тон ослаблений на верхівці серця,акцент ІІ тону над аортою. АТ 165/105 мм.рт.ст. Протеїнурія 2,8 г/л, гематурія (еритроцити на все поле зору), циліндрурія: гіалінові циліндрі 2-3 в препараті, еритроцитарні 4-6 в препараті. Азотвидільна функція нирок достатня. Який діагноз найбільш вірогідний?
A * Гострий гломерулонефрит.
B Інфекційно-токсична нефропатія.
C Хронічний гломерулонефрит.
D Гострий пієлонефрит.
E Інфаркт нирки
38. Хворий 43 роки скаржиться на біль в поперековій ділянці, набряки на обличчі та ногах. Хворіє 5 років. Об'єктивно: шкіра суха, бліда, набряки обличчя, ніг, передньої черевної стінки. Протеїнурія 4 г/л, гематурія ер. 20-25 в п/з, гіалінові та епітеліальні циліндри 4-6 в препараті, гіпопротеїнемія, білок крові 59 г/л., гіперхолестеринемія 8,3 ммоль/л. Яка найбільш вірогідна патологія, що зумовлює таку картину?
A * Хронічний гломерулонефрит, нефротична форма.
B Хронічний гломерулонефрит, латентна форма.
C Амілоїдоз нирок
D Хронічний пієлонефрит.
E Злоякісний гломерулонефрит.
39. Жінка 48-ми років скаржиться на слабкість, схуднення, зниження апетиту, головний біль. В юності перенесла гострий гломерулонефрит. З 25-ти років хворіє на артеріальну гіпертензією. Систематично не лікувалася, до лікаря зверталася рідко. Після проведеного
дослідження виявлені ознаки хронічної ниркової недостатності І ст. (креатинін - 0,43
ммоль/л). Які рекомендації щодо харчування найбільш виправдані для даної хворої?
A *Обмеження білку
B Обмеження жирів
C Обмеження вуглеводнів
D Вживання їжі з підвищеним вмістом "лужних" страв
E Збільшення обсягу рідини
40. Хвора 54 років хворіє на остеомієліт стегнової кістки понад 20 років. За останній місяць з’явились і поступово наростали набряки нижніх кінцівок. У сечі протеїнурія 6,6 г/л, у крові диспротеїнемія у вигляді гіпоальбумінемії, підвищення α2- і γ-глобулінів,
ШЗЕ - 50 мм/год. Який найбільш вірогідний діагноз?
A *Вторинний амілоїдоз нирок
B Гострий гломерулонефрит
C Мієломна хвороба
D Хронічний гломерулонефрит
E Системний червоний вовчак
41. Чоловік 55 років надійшов до клініки в зв'язку з нападом ниркової кольки, яка періодично повторюється протягом року. Об'єктивно: в ділянці вушних раковин та правого ліктьового суглобу знаходяться вузликові утворення, покриті тонкою блискучою шкірою. Пульс - 88/хв. АТ - 170/100 мм.рт.ст. Позитивний симптом Пастернацького з обох сторін. Хворому призначено обстеження. Вивчення якого лабораторного показника найбільш доцільно для встановлення діагнозу?
A *Сечової кислоти
B Ревматоїдного фактору
C ШЗЕ
D Осаду сечі
E Молочної кислоти
42. Хворий 45 років відмічає скарги на інтенсивні різкі болі в правому боку, що іррадіюють в праве стегно і промежину. Відмічає часті позиви до сечовипускання, сеча кольору м’ясних помиїв. Подібний стан описує вперше. Позитивний симптом Пастернацького справа. Який найбільш вірогідний діагноз у даного хворого?
A *Сечокам’яна хвороба
В Гострий апендицит
С Гострий пієлонефрит
D Гострий холецистит. Ниркова коліка
E Гострий панкреатит
43. Чоловік 40 років в наслідок полікістозу нирок страждає на хронічну ниркову недостатність. Об`єктивно: АТ 180/110 мм.рт.ст., креатинін сироватки крові 1080 мкмоль/л, К+ 6,9 ммоль/л. Слід призначати все, крім.
A *Програмний гемодіаліз
B Дієта зі зменшення кількості білка
C Сечогінна терапія
D Гіпонатрієва і гіпокалієва дієта
E Протигіпертензивна терапія
44. У хворої 22 років,після переохолодження з’явились болі в поперековій ділянці, мутна
сеча, підвищення температури тіла до 38,8оС. У крові лейкоцитоз 13,2*109/л, зсув лейкоцитарної формули вліво. У сечі білок 0,33 г/л, лейкоцити 30-40 в полі зору, місцями
покривають поле зору. Виберіть найбільш оптимальну емпіричну антибактеріальну
терапію.
A *Напівсинтетичні пеніциліни
B Прості пеніциліни
C Тетрацикліни
D Протитуберкульозні середники
E Макроліди
Дата добавления: 2015-11-28 | Просмотры: 1586 | Нарушение авторских прав
|