При побудові програм занять з різноманітними односпрямованими вправами спортсмени виявляють значно більшу працездатність, чим при використанні одноманітних засобів. (мал. 1).
|
Доведено, що тренованість спортсменів найбільшою мірою зростає у тому випадку, якщо в процесі їх підготовки застосовувалися заняття виборчої спрямованості з різноманітною програмою.
Найменш ефективний варіант занять з тривалим використанням одних і тих же, засобів. В цьому випадку відбувається швидка адаптація організму спортсменів до вживаних засобів, уповільнення, а потім і припинення зростання тренованості.
Якщо заняття, побудовані на використанні різноманітних однонапрямлених засобів, високоефективні, то це не означає необхідності виключення з тренувального процесу занять з одноманітною програмою. Такі заняття можуть, наприклад, плануватися у випадках, коли перед спортсменом ставиться завдання вдосконалення здібностей економічно виконувати задану роботу або підвищення психічної стійкості до тривалого виконання монотонної і напруженої роботи, що дуже важливо для прояву спеціальної витривалості при проходженні довгих дистанцій.
Заняття комплексної спрямованості.
Існують два варіанти побудови занять, які передбачають одночасний розвиток різних якостей і здібностей:
Перший полягає в тому, що програма окремого заняття ділиться на дві або три відносно самостійні частини.
Другий варіант припускає не послідовний, а паралельний розвиток декількох (зазвичай двох) якостей.
Таким чином, заняття комплексної спрямованості можна розділити на дві групи: з послідовним і паралельним рішенням завдань.
При побудові занять з послідовним рішенням завдань виникають два основні питання:
1) визначити раціональну послідовність застосування засобів, сприяючих розвитку різних якостей;
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 487 | Нарушение авторских прав
|