При тривалих паузах між стартами використовуються різні зігріваючі засоби і процедури - ручний масаж, теплові процедури, розтирання спеціальними мазями та ін.
Коли специфіка виду спорту вимагає негайного переходу до роботи найвищої інтенсивності (спринт), спеціальна частина розминки зазвичай складається з трьох розділів:
- спочатку виконуються найбільш важливі технічні елементи;
- потім повторно виконуються елементи основної вправи з наростаючою інтенсивністю;
- в кінці - пробні спроби цілісного виконання змагальної вправи або його складових частин з інтенсивністю 90-95 %.
Додаткова розминка, що планується при великому тимчасовому проміжку між стартами (понад 1 год.), зазвичай нетривала (10-15 хв.) і складається з тієї, що розігріває (4-6 хв.) і налаштувальної (6-10 хв.) частин. Інтенсивність вправ зазвичай не перевищує 70-80 % запланованих у змаганнях.
Безпосередньо перед стартом доцільно вжити додаткові заходи по підготовці організму до діяльності змагання і виконати декілька специфічних рухів з невисокою інтенсивністю, вправи на розтягання і розслаблення м'язів, здійснити психорегулюючі і ідеомоторні процедури.
Встановлено, наприклад, що усунення з розминки бігунів на середні дистанції спринтерських відрізків, що завершують розминку, різко знижує її результати.
Розминка після змагань і напружених занять дозволяє спортсменові швидше і більше ефективно перейти із стану високої функціональної активності до стану спокою, сприяє інтенсифікації відновних реакцій в найближчому відновному періоді, підвищує здатність до розслаблення, нормалізує емоційний стан. Тривалість такої розминки, підбір вправ, їх інтенсивність обумовлюються спрямованістю і величиною передуючого навантаження.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 530 | Нарушение авторских прав
|