АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Механізм вдиху та видиху.
Під час спокійного вдиху скорочуються зовнішні міжреберні м'язи, що призводить до підіймання ребер, а груднина рухається вперед. Внаслідок цього збільшується об'єм грудної клітки у фронтальній і сагітальній площинах. Під час спокійного вдиху також скорочується діафрагма, її купол стає більш плоским, об'єм грудної клітки збільшується у вертикальному напрямку. Збільшення розмірів грудної клітки супроводжується зниженням внутрішньо плеврального тиску і тиску всередині легень. Повітря рухається в напрямку нижчого тиску заповнюючи легені.
Під час глибокого вдиху, крім діафрагми, скорочуються допоміжні дихальні м'язи грудної клітки і живота.
Під час спокійного дихання видих здійснюється пасивно, за рахунок еластичної енергії, що накопичилась під час попереднього вдиху. М'язи, які забезпечують вдих, розслаблюються, грудна клітка під силою тяжіння повертається у вихідне положення, діафрагма розслаблюється, її купол підіймається. Все це призводить до зменшення об’єму грудної клітки, а, отже, повітря з легень виходить назовні.
У форсованому видиху беруть участь внутрішні міжреберні м’язи, черевний прес тощо.
Залежно від переважання участі в акті вдиху м’язів грудей чи діафрагми виділяють грудний, або ребровий, і черевний, або діафрагмовий, тип дихання. У чоловіків переважає другий, у жінок – перший.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 2230 | Нарушение авторских прав
|