АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Профілактичне лікування дітей
Діти, народжені матерями, що хворіють чи хворіли на сифіліс, мають пройти клініко-серологічне обстеження в перші місяці життя (бажано у віці 2,5-3 місяці). Обов'язковими компонентами обстеження є консультація педіатра, дермато-венеролога, невролога, оториноларинго-лога, окуліста, дослідження крові (РЗК, РІФ, РІБТ), рентгенографія кісток кінцівок. За наявності клінічних неврологічних змін необхідно провести спинномозкову пункцію.
Діти, матері яких підлягали профілактичному лікуванню під час вагітності і отримували його за відсутності клінічних, серологічних і рентгенологічних ознак захворювання, не підлягають профілактичному лікуванню, але залишаються під наглядом шкірно-венерологічного диспансеру протягом року.
Діти, матері яких підлягали профілактичному лікуванню, але не отримали його, а також діти, матері яких отримали неповноцінне специфічне лікування, підлягають профілактичному лікуванню тривалістю 2 тижні.
Діти, що народилися від нелікованих матерів, хворих на сифіліс, підлягають профілактичному лікуванню за схемою раннього уродженого сифілісу тривалістю 4 тижні, якщо у дітей відсутні клінічні, серологічні та рентгенологічні ознаки захворювання.
При сумнівних результатах обстеження дитини, народженої матір'ю, яка хворіла на сифіліс, питання про лікування вирішується індивідуально, з урахуванням даних анамнезу, віку дитини, обсягу лікування, отриманого матір'ю. Якщо дитина вперше обстежується у віці, коли їй більше 1 року, то при негативних результатах обстеження лікування їй не проводять. У сумнівних випадках рекомендується пеніцилінотерапія тривалістю 2 тижні.
Дата добавления: 2015-10-11 | Просмотры: 410 | Нарушение авторских прав
|