АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Патологоанатомічні зміни при уродженій ЦМВІ
При аутопсії новонароджених дітей, які померли від ЦМВІ, визначаються зміни в багатьох органах. Мозок має типові плямисті ураження з обмеженими зонами некрозу, його клітини містять вищезгадані включення. Епітеліальні клітини з включеннями визначаються в напівкільцевих канальцях, вестибулярній мембрані, завитці та інших структурах вуха. Аномалії скроневої кістки з дефектами кохлеарних, вестибулярних та аудиторних каналів поєднуються з глухотою. Цитомегалічні клітини і некрози спостерігаються у сітківці. У печінці можуть мати місце перипортальна лімфоїдна інфільтрація, стаз жовчі, гігантсько-клітинна трансформація і некроз паренхіматозних клітин, клітини із включеннями - у жовчних протоках. Клітини з включеннями без некрозів чи запально-клітинної інфільтрації, як правило, знаходять у великих кількостях в епітеліальних тканинах залоз (слинних, ендокринних, панкреатичній), а також у легенях і нирках.
Які клінічні ознаки характерні для уродженої ЦМВІ?
Виділяють дві форми уродженої ЦМВІ:
- гостра форму
- хронічну форму.
На кожну дитину з ознаками ЦМВІ припадає щонайменше десять інфікованих дітей без клінічних симптомів ЦМВІ. Саме у них згодом виявляються ураження ЦНС, органів слуху, зору.
Дата добавления: 2015-10-11 | Просмотры: 416 | Нарушение авторских прав
|