Лікування. Специфічну терапію необхідно проводити в кожному випадку уродженого токсоплазмозу або внутрішньоутробного інфікування токсоплазмами
Специфічну терапію необхідно проводити в кожному випадку уродженого токсоплазмозу або внутрішньоутробного інфікування токсоплазмами, навіть коли має місце субклінічний чи латентний перебіг.
Препарати і дози:
- піриметамін (хлоридин) + сульфадимезин - 4-6-тижневим курсом. Обидва препарати інгібують синтез фолієвої кислоти, але на різних рівнях, тобто діють синергічно. Але, на жаль, вони, як і антибіотики, не впливають на внутрішньоклітинні та інцистовані форми токсоплазм. Тому лікування уродженого токсоплазмозу тривале. Хлоридин у перші 2-3 дні дають в дозі 2мг/кг/добу, розділені на 2 прийоми внутрішньо, далі в дозі 1 мг/кг/добу (в 2 прийоми внутрішньо) один раз у 2-3 дні, оскільки період напіввиведення препарату із організму становить близько 100 годин.
Сульфадимезин назначають в дозі 50-100мг/кг/добу в 2 або 4 прийоми внутрішньо. Для попередження гепатотоксичності хлоридину та сульфадимезину двічі на тиждень дитині призначають фолієву кислоту внутрішньо чи парентерально в дозі 5 мг.
Спіраміцин ( антибіотик - макролід) — місячним курсом у дозі 100 мг/кг/добу, розділений за 2 прийоми внутрішньо.
Кортикостероїди (преднізолон) у дозі 1,5- 2,0 мг/кг/добу, розділений на 2 прийоми внутрішньо (вранці та вдень) призначають при лабораторно доведеному активному запальному процесі до його затихання (а саме, до зниження рівня білка у спинномозковій рідині до 1 г/л або до візуального зменшення ознак хоріоретиніту). Дозу знижують поступово і відміняють.
Показання для специфічної терапії:
- очевидний уроджений токсоплазмоз - загальна тривалість специфічної терапії 1 рік -4-6 тижнів комбінація хлоридин + сульфадимезин + фолієва кислота 2 рази на тиждень. Протягом року 4 курси, розділені 1-1/4 місячними курсами спіраміцину.При другому варіанті тривалість комбінованого призначення хлоридину і сульфадимезину 6 місяців, а далі (до 1 року) повторюються місячні курси цих препаратів і спіраміцину. Після року лікування необхідності в специфічній терапії, як правило, немає. Але слід керуватися клінічною картиною і результатами імунологічних досліджень.
- очевидний токсоплазмоз (уроджений) з ознаками активного запального процесу (хоріоретиніт, менінгоенцефаліт, генералізована інфекція, жовтяниця) - ті самі препарати + кортикостероїди.
- субклінічний уроджений токсоплазмоз, підтверджений імунологічно - ті самі препарати, що і при очевидному. Оптимальним є 6-тижневий курс хлоридину + сульфадимезину і 6-тижневий курс спіраміцину. Далі 4-тижневі курси хлоридину і сульфадимезину, чергують із 6-тижневими курсами спіраміцину. І так до 1 року.
- здорові діти без чітких серологічних підтверджень, але з доведеним активним набутим токсоплазмозом у матері під час вагітності - 4-тижневий курс хлоридину і сульфадимезину, далі курс спіраміцину, і в подальшому залежно від результатів досліджень.
- здорові діти з позитивними результатами імунологічного обстеження на токсоплазмоз - спіраміцин протягом 1 місяця і далі курс хлоридину і сульфадимезину, потім лікування залежно від результатів обстеження.
Дата добавления: 2015-10-11 | Просмотры: 456 | Нарушение авторских прав
|