АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Які побічні ефекти мають препарати, які застосовуються для лікування дітей із уродженим токсоплазмозом?
Побічні ефекти хлоридину: анорексія, блювання, діарея, біль в животі; тремор, атаксія, судоми; агранулоцитоз, апластична чи мегалобластична анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія; багатоформна еритема (синдром Стівенса-Джонсона), токсичний епідермонекроліз (синдром Лайєлла).
Побічні ефекти сульфаніламідних препаратів: олігурія, анурія, кристалурія, гематурія (через токсичний некроз); нудота, блювання, діарея, біль у животі, стоматит; гемолітична анемія з підвищенням рівня непрямого білірубіну в крові з високим ризиком ядерної жовтяниці; лейкопенія, нейтропенія, тромбоцитопенія; судоми; фотосенсибілізація і різна висипка на шкірі, багатоформна еритема і токсичний епідермонекроліз.
Необхідність тривалого лікування уродже-ного токсоплазмозу обґрунтована тим, що смертність до 5 років при його явних формах становить 12%; 85% хворих дітей мають затримку розумового розвитку; 75% - судоми, паралічі; 50% - поганий зір. При рано розпочатій терапії у дітей навіть із гострим уродженим токсоплазмозом можливий нормальний розвиток. Установлено, що при субклінічних і латентних, але імунологічно доведених формах уродженого токсоплазмозу у 65-85% пацієнтів до 20 років розвивається хоріоретиніт і у 38% - некротичні наслідки. У той самий час у хворих, які отримали лікування за вищезгаданою схемою частота розвитку хоріоретиніту менше 5%, неврологічних наслідків не спостерігалося.
Дата добавления: 2015-10-11 | Просмотры: 392 | Нарушение авторских прав
|