АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Розвитку учнів

Прочитайте:
  1. V. Характеристика розвитку фізіології як науки, відкриття. Роль окремих вчених у розвитку світової фізіології. Українська фізіологічна школа.
  2. ВАДИ РОЗВИТКУ ЧЕРЕВНОЇ СТІНКИ
  3. ВАДИ РОЗВИТКУ ШЛУНКА ТА КИШЕЧНИКУ
  4. Визначення понять «фізичний розвиток дитини», «акселерація розвитку дітей», «гармонійність фізичного розвитку». Основні гіпотези і механізми акселерації. Оцінка шкільної зрілості.
  5. Вікова періодизація розвитку м’язової системи людини.
  6. Генетичні фактори сприяють розвитку панкреатичної патології (у тому числі ХП) навіть при незначній дії інших патогенних агентів і в більш ранньому віці.
  7. Графіки фізичного розвитку
  8. Динаміка розвитку сну
  9. Для вивчення фізичного розвитку дітей та підлітків широко використовують антропометричні дослідження. Виберіть із наведеного фізіометричний метод досліджень.
  10. Е. Синдром затримки розвитку плода.

 

Мета: Навчити студентів статистично обробляти отримані дані і оцінювати стан фізичного розвитку окремих дітей і колективів.

Стан здоров’я в дитячому і підлітковому віці визначає формування здоров’я людини в майбутньому. А.С.Макаренко наголошував на тому, що перше, що потрібно знати педагогу-вихователю – це стан здоров’я своїх вихованців. Великого значення турботі про здоров’я дітей надавав у своїй практичній діяльності В.О.Сухомлинський.

Фізичний розвиток дітей є одним з провідних показників здоров’я. На кожному віковому етапі він характеризується певною сукупністю морфологічних і функціональних показників організму. Ці показники залежать від генетично зумовлених особливостей обміну речовин (спадковість), а також умов життя і виховання дітей, поліпшуючи які можна цілеспрямовано впливати на фізичний розвиток.

Стан здоров’я і фізичний розвиток дітей оцінюють за результатами статистичного аналізу даних лікарських оглядів, які у загальноосвітніх школах повинні проводитися один раз на рік (вересень – грудень).

Мета огляду – визначення стану здоров’я, фізичного розвитку, функціональних можливостей, дієздатності кожної дитини для встановлення допустимих меж впливу тих чи інших факторів (навчання, праця, спорт та інше).

Стан здоров’я і фізичний розвиток дітей оцінюють, визначаючи комплекс показників:

1. Морфологічні (зріст, маса тіла, обвід грудної клітки та ін..).

2. Фізіометричні (м’язова сила рук, ніг, станова сила, життєва ємність легенів).

3. Розвиток рухів (моторика).

4. Функціональний стан життєво важливих органів і систем.

5. Стан психічного здоров’я.

6. Динаміка працездатності при різних видах діяльності.

7. Пропуски занять у зв’язку з хворобою.

 

Фізичний розвиток школярів оцінюють за даними соматоскопічних, соматометричних та фізіометричних показників.

Соматоскопічні показники це – стан шкірних покривів та слизових оболонок, ступінь жировідкладення, характеристика опорно-рухового апарату, ознаки статевого дозрівання.

Соматометричні (антропометричні) показники це – зріст і маса тіла, обвід грудної клітини, голови, плеча, стегна.

Фізіометричні показники це – м’язова сила рук, ніг, станова сила, життєва ємність легень.

Частіше фізичний розвиток школярів вивчають тільки за антропометричними показниками, які визначаються при щорічних медичних оглядах. Оцінюють його шляхом зіставлення індивідуальних даних із середніми нормативними значеннями (стандартами фізичного розвитку) для кожної окремої віково-статевої групи населеного пункту, регіону, країни.

 


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 522 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.002 сек.)