АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Оцінка результатів. Результати лікування оцінюють під час спостереження в стаціонарі протягом 4—6 таж
Результати лікування оцінюють під час спостереження в стаціонарі протягом 4—6 таж. У період загострення виразкової хвороби на тлі максимальної щадної дієти слід дотримуватися комплексної терапії, яка поєднує етіотропну (антибактеріальну) терапію з застосуванням седативних засобів з антисекрето-рними, слизоутворювальними та репаративними препаратами. Тривалість застосування комплексної терапії А —6 тиж. Важливим моментом цього комплексу є трикомпонентна схема бактерицидного лікування, а саме:
• препарати І групи — амоксицилін, тетрациклін,
• препарати II групи — трихопол, фуразолідон;
• препарати III групи — денол або трибенол, ранітидин, омепразол. Слід пам'я тати, що під час стаціонарного лікування проводяться контрольні лабораторні та інструментальні дослідження. У хворих, яким у процесі лікування НеІісоЬас- Іег руїогі знищити не вдається, рецидиви
захворювання виникають у ранні терміни. Тому контроль за допомогою додаткових методів дослідження є важливим моментом спостереження за хворими і допомагає проводити корекцію лікування. Повторні курси антимікробної терапії слід проводити через 3 міс. У фазі затухаючого процесу виразкової хвороби широко використовують фізіотерапевтичні засоби. У стаціонарі слід проводити грязеві, торф'яні, озокеритові, парафінові аплікації на зони проекції виразкового дефекту слизової оболонки шлунка або дванадцятипалої кишки (15—20 процедур). Одночасно можна проводити УВЧ в імпульсному режимі, загальні мінеральні та газові душі й ванни, діатермію, електрофорез. За показаннями можна використовувати сучасні фізичні засоби: сеанси лазеротерапії, КХЧ-терапії, гіпербаричної окситенації. У разі повільної епітелізації виразкового дефекту показане застосування анаболічних стероїдів—ретаболіл (в/м по 50 мг 1 раз на 2 тиж, на курс 5-8 ін'єкцій), метиландростендіол (по 0,5-1 таблетці 1 раз на добу про-тягом 3 тиж), а також препаратів мінералокортиісоїдної дії— ДОКСА, ліквіритон, карбеноксолон, що усувають дисфункцію наднирникових залоз, посилюють трофічні та регенеративні процеси слизової оболонки. Курс лікування найпоширенішим препаратом ліквіритоном — 3—4 тиж (по 0,1—0,2 г 3—4 рази на добу за ЗО хв до їди). Одночасно з анаболічними стероїдами використовують білкові гідро-лізати — гідролізат казеїну, амінопептид, аміно-кровін в/в крапельне.
У період затухаючого загострення хворій дитині починають давати слабомі-нералізовані води з лужною дією — слов'янська, боржомі, поляна квасова, лу-жанська, нафтуся тощо. У цей період слід починати лікувальну фізкультуру, але з виключенням вправ з участю м'язів живота. Потрібно дати пораду уникати підняття важкого, різких рухів, струсу тіла.
У разі досягнення повної ремісії можна проводити санаторно-курортне лікування в Трускавці, Моршині, Березовських мінеральних водах. У цей період продовжувати дієту № 1 протягом 4—6 міс, дитину потрібно звільнити від занять фізкультурою в основній групі.
Під час диспансерного спостерігання 2 рази на рік слід проводити лабораторні дослідження, 1 раз — фіброгастроскопію (за відсутності загострень захворювання); 3—4 рази на рік обов'язково проводити профілактичні курси лікування тривалістю 3— 4 тиж без відриву від навчання. З диспансерного обліку можна знімати дітей, у яких відзначено ремісії протягом 5 років. Критеріями ефективності лікування виразкової хвороби є клінікоендоскопічна ремісія із зникненням ви-разки і відсутністю ознак запалення слизової оболонки. Під час лікування виразкової хвороби на всіх етапах використовують фітотерапію. Використовують такі рослини та продукти бджолярства для лікування виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки:
1. Свіжий сік капусти. Пити по 1 склянці 3—4 рази на добу, за 40—50 хв до їди. Курс лікування триває ЗО діб.
2.Свіжий сік картоплі. Пити по 1/2—1/3 склянки перед їдою вранці і в обід. Курс лікування — 2—3 тиж.
З.Сік алое деревовидного. Листя алое потрібно брати з рослини віком 2—3 роки, перед вживанням рослину не поливати 5 днів. Приймати свіжий сік по 1 чайній ложці 3 рази на день, за ЗО хв до їди.
4. Алое деревовидне. 2 рази на день натще, за 20 хв до їди потрібно з'їдати шматочок листка алое, сік ковтати, а волокна виплюнути. Курс лікування 3 міс. 5.Прополіс. Щодня протягом 1 міс з'їдати до 8 г прополісу. Його необхідно довго жувати, краще натще.
б. Свіжий сік смородини чорної. Пити по 1/3 склянки 3 рази на добу. (Для лікування виразкової хвороби на тлі гастриту зі зниженою секреторною функцією). 7.Нагідки лікарські. Взяти 20 г суцвіття на 1 склянку окропу. Пити по 1/2 склянки 3 рази на день між споживанням їжі. 8.Льон звичайний. Настій—2 ст. л. насіння залити 0,5 л окропу, нас-тоювати у термосі. Пити по 1/2 склянки 3—4 рази на добу до їди.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 481 | Нарушение авторских прав
|