Оцінка результатів. Результати лікування дітей, хворих на хронічний гастрит, оцінюють під час спостереження в стаціонарі протягом 4 тиж з наступним переведенням до
Результати лікування дітей, хворих на хронічний гастрит, оцінюють під час спостереження в стаціонарі протягом 4 тиж з наступним переведенням до реабілітаційного відділення другого етапу (Моршин, Трускавець). Санаторно-курортне лікування проводять у фазі ремісії.
ТЕМА: Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки
План сестринського догляду ПРОБЛЕМА
Інтенсивний біль в епігастральній ділянці натще.
Причина
Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки. Виразковий дефект зумовлений агресією кислотне - пептичного чинника.
Очікуваний результат
Загоєння виразкового дефекту. Нормалізація секреторної функції травної систе-
ми.
Дії медсестри
1.У період загострення проводять стаціонарне лікування протягом 6—8 тиж.
2. У перші 2 тиж забезпечити ліжковий режим.
3. Застосовувати максимально щадну дієту з обмеженням термічних, механіч них, хімічних подразників—столи № 1а, 16, їв. Змінювати столи через 5—7 днів з наступним переходом на дієту №1. їжу призначати невеликими порці ями 5—6 разів на добу.
4. Зняти емоційне напруження, застосовувати седативні препарати.
5. Використовувати антисекреторні препарати для нормальних процесів нейро гуморальної регуляції травлення: інгібітори синтезу хлористоводневої кисло ти, інгібітори пепсину, антациди, блокатори М-холінорецепторів, інактивато- ри гістаміну, слизоутворювальні препарати для захисту слизової оболонки. Тривалість застосування цих препаратів — 4—6 тиж.
6. Для отримання бактерицидного ефекту застосовувати антимікробну терапію щодо НеІісоЬасІег руїогі. Кращий бактерицидний ефект дає поєднання препа ратів: денол або трибенол з антибіотиками та нітрофуранами. Курс лікування цими препаратами — 4 тиж.
7. Проводити репаративну терапію, спрямовану на рубцювання виразок: де нол, делагіл, вентер. Найактивнішим є денол, що утворює на поверхні вира зок та ерозій у слизовій оболонці нерозчинну білково-вісмутову плівку. Пре парат має лужні, антипептичні та бактерицидні властивості. Призначати його по 1—2 таблетки 3 рази на добу за ЗОхв до їди. Курс—4тиж. Для рубцювання виразок призначають делагіл внутрішньом'язово по 1 мг 1—2 рази на добу. На курс 20—ЗО мг.
ПРОБЛЕМА
Ниючий біль в епігастральній ділянці, який виникає або посилюється після їди.
Причина
Виразкова хвороба шлунка. Виразковий дефект, зумовлений бактеріальним чинником, а саме НеІісоЬасІег руїогі.
Очікуваний результат
Загоєння виразкового дефекту.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 461 | Нарушение авторских прав
|