Техніка промивання шлунка. Місце проведення:дитячий стаціонар, домашні умови
Місце проведення: дитячий стаціонар, домашні умови. Оснащення робочого місця:
1. Скляна посудина з перевареною водою температури 20—24 С для проми вання шлунка (2—3 л).
2. Дві стерильні склянки для взяття промивних вод на аналіз.
3. Клейончастий фартух.
4. Пелюшки.
5. Мірна склянка.
6. Шпатель.
7. Марлева серветка.
8. Лоток.
9. Стерильний шлунковий зонд.
10. Лійка або циліндр шприца.
11. Рушник. Попередня підготовка:
Для промивання шлунка підготувати розчини: переварену воду з відварами
трав — ромашки, звіробою, 2 % розчин натрію гідрокарбонату, не солодкий
чай.
Загальна кількість рідини — від 2 л до 5 л, що залежить від віку дитини. Разову
порцію рідини відливають у мірну склянку відповідно до
наведених вище цифр:
Вік дитини
| Разові порції рідини, мл
| Новонароджена
| 30—50
| До 6 міс
|
| до 1 року
|
| Після 1-го року життя
| 200+100 х (п— 1), де п — кількість років
| Температура рідини для промивання шлунка 20—24 С. Медичний працівник має надягнути халат, клейончастий фартух. Підготовка рук медичного працівника.
Помічник надягає клейончастий фартух, сідаючи, бере на руки дитину, а ноги дитини тримає між своїми. Однією рукою помічник фіксує руки і тулуб дитини, притискуючи її до себе, другою підтримує голову дитини. Якщо дитина важко хвора, для промивання шлунка її кладуть на правий бік з трохи піднятим головним кінцем. Перед процедурою лійку І шлунковий зонд прокип'ятити протягом 20 хв. Замість лійки можна взяти стерильний циліндр шприца. Покласти зонд і циліндр шприца на стерильний лоток. Кінчик зонда взяти марлевою серветкою і прикласти до перенісся дитини, провести вимірювання в відстані
від перенісся до пупка І поставити мітку за допомогою гумового кружальця, відрізаного від зонда. Зонд для введення в шлунок змочити підготовленим розчином
. Основний етап виконання:
1. Натиснути на обидві щоки дитини на рівні зубів І і II пальцями. Дитина від криває рот, у цей момент швидко ввести шпатель, обгорнутий бинтом.
2. Стати праворуч від дитини, в правій руці тримати зволожений зонд на від стані 10 см від кінця. Лівою рукою обхопити шию дитини.
3. Покласти зволожений зонд на корінь язика, ввести його до мітки. Дітям старшого віку запропонувати робити ковтальні рухи і глибоко дихати.
4. Після введення зонда у вільний кінець його ввести наконечник циліндра шприца. Тримати його нижче від рівня шлунка дитини, нахиляти циліндр шприца і заповнити його рідиною з мірної склянки, щоб туди не потрапило повітря.
5. Повільно піднімати заповнений рідиною циліндр шприца і, якщо вода над ходить у шлунок, доливати рідину з мірної склянки.
6. Стежити за тим, щоб рівень води в шприці не був нижчим від шийки шпри ца. Після введення першої порції рідини в шлунок спустити циліндр шприца нижче від рівня шлунка і промивні води зібрати в першу склянку для аналі зу.
7. Знову наповнити циліндр шприца рідиною і повторити процедуру. Промив ні води наступних порцій зливати у миску з покришкою.
8. Об'єм введеної рідини повинен відповідати об'єму промивних вод. Якщо об'єми різні, то зонд введений неправильно І треба змінити його положення.
9. Промивання шлунка проводити до чистих промивних вод, у середньому 8— 10 порцій.
10. Після введення останньої порції рідини в шлунок промивні води зібрати в другу склянку для аналізу.
11.Від'єднати шприц від зонда і покласти його в лоток.
12. Затиснути зонд марлевою серветкою біля рота дитини і швидким рухом ви вести його. Зонд промити під проточною водою і покласти у лоток.
13. Склянки з першою і останньою порціями промивних вод закрити і відправи ти в лабораторію. Виписати направлення.
14. Якщо під час промивання шлунка в зонд потрапляє слиз, шматочки їжі, а вода в шлунок не надходить, зонд треба продути за допомогою шприца.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 533 | Нарушение авторских прав
|