Дії медсестри. 1. Дієта з обмеженням білка і солі
1. Дієта з обмеженням білка і солі. У гострий період дієта безсольова. Коли набряки зникають і нормалізується А/Т, можна додавати до їжі по І—2 г на
добу солі, через 1 тюк—3—5 г на добу. За відсутності набряків і артеріальної гіпертензії з перших днів хвороби можна дава-ти солі по 1,5 г на добу.
2. їжу збагатити калієм (при достатньому діурезі) такими продуктами: печін ка, картопля, ізюм, курага, чорнослив.
3. Виключити з їжі продукти, що алергізують і мають екстрактивні речовини — бульйони, смажене м'ясо, ковбаси, консерви.
4. Обмежити білки, особливо у разі збільшення кількості сечовини і креатині ну в крові. Рекомендуються білки рослинного походження — картопля, гарбузи, рисова і вівсяна каші. З тваринних білків у перші дні можна при значати коров'яче молоко і курячі яйця (по 1—2 на тиж) Пізніше додати сир, кефір. З 2-го тижня хвороби до раціону ввести варені м'ясо, рибу. На початку хвороби добову кількість білка зменшити наполовину, а з 4—5-го тижня довести її до норми (2—2,5 г). У разі вираженої протеїнурії кіль кість білка у дієті не обмежувати. Для поліпшення смакових якостей їжі використовувати цибулю, часник, перець та інші приправи.
5. У перші дні гострого гломерулонефриту або у разі загострення хронічного гломерулонефриту з набряками, високою гіпертензією, олігурією рекомен дувати одноденну розвантажувальну цукрово-фруктову дієту. Призначити 5—8 г цукру на 1 кг маси тіла на добу у вигляді концентрованих розчинів з додаванням лимонного соку та фруктів (яблука, виноград) до 500— 800 г на добу. Можна призначити тільки фрук тову дієту(1—1,5 кг стиглих солодких яблук і кавунів) у разі необхідності розвантажувальну дієту можна повторити через 4 — 6 днів. Об'єм рідини у розвантажувальний день регулювати індивідуально з урахуванням добово го діурезу, вираженості набрякового синдрому, гіпертензії. У дітей ранньо го віку розвантажувальну дієту застосовувати прак-тично неможливо, тому в перші дні захворювання їм показана їжа, бідна на тваринні білки, і така, що містить мало солі: молоко, молочні суміші, кефір, овочеві пюре, компо ти, соки. Після розвантажувальної дієти призначити стіл без солі і мяса. До харчового раціону входять картопля, вівсяна та рисова каші, капуста, гар бузи, молоко. Цей стіл містить: 40— 50 г білка (1—1,5 г на 1 кг ма-си тіла); 85—70 г жиру (2,5—2,8 г на ї кг маси тіла); 300—400 г вуглеводів (13—15 г на 1 кг маси тіла); енергетична цінність—2000-2400 ккал (8374—10048 Кдж).
6. Необхідну кількість рідини в активній стадії орієнтовно розраховувати так: врахувати величину діурезу за минулу добу і додати рідину в кількості 300—500 мл (поповнення екстраренальних витрат).
7. У разі ремісії призначити дієту, яка відповідає віку дітей. Вилучити тільки продукти, що алергізують організм.
8. Для збільшення діурезу показані діуретичні засоби: салуретики і осмодіу- ретики.
9. Курс антибіотикотерапії проводити 4 —6 тиж, кожні 10 днів змінюють ан тибіотики.
10. Провести антигістамінну і вітамінотерапію.
11. Глюкокортикостероїдні препарати використовувати при нефротичному синдромі.
ПРОБЛЕМА
Поширення набряку з обличчя на тулуб, кінцівки.
Причина
Інфекційно-алергійне запалення нирок, наслідком чого є зменшення клубочків, що функціонують; зниження фільтрації; затримка натрію і води в організмі; підвищення реабсорбції натрію нирковими канальцями; підвищена проникність стінок капілярів з виходом рідкої части-ни крові з кров'яного русла і зниженням об'єму циркулюючої крові.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 517 | Нарушение авторских прав
|