Дії медсестри. 1. Госпіталізувати дитину в дитячий стаціонар.
1. Госпіталізувати дитину в дитячий стаціонар.
2. Організувати комфортний режим, спокій, уникати подразників (світло, звук).
3. Налагодити сприятливий мікроклімат в окремій палаті або в боксі: темпера тура кімнати 26 °С, вологість 60—80%, проводити провітрювання.
4. Створити оптимальне емоційне тло.
5. Враховуючи низьку толерантність до їжі, харчування здійснюють двофазо- вим методом: 1-ша фаза - з'ясування толерантності до їжі, 2 - га — перехід не або оптимальне харчування.
6. Провести підрахування добової потреби в білках, жирах, вуглеводах, енер гетичній цінності їжі. У дітей з гіпотрофією І ступеня білки і вуглеводи роз раховують на приблизно належну масу тіла (фактична маса + 20% фактич ної маси), жири — на фактичну масу. Через 10—12 днів у разі поліпшення апетиту і підвищення толерантності до їжі можна розраховувати білки і вуг леводи на належну масу, а жири — на приблизно належну.У дітей з гіпо трофією III ступеня всі інгредієнти розраховують на фактичну масу тіла. Через 10-12 днів індивідуально збільшують в раціони кількість вуглеводів і білків, враховуючи толерантність до їжі.
7. Перевірку толерантності до їжі проводять у дітей з гіпотрофією II ступеня З тиж, з гіпотрофією III ступеня 4 тиж. Гіпотрофія II ступеня: 1-й тиждень — призначити 1/2 необхідної потреби в їжі, стежити за тим, як дитина перено сить їжу; 2-й тиждень — призначити 2/3 добової кількості їжі; 3-й тиждень
— кількість їжі дорівнює добовій потребі. Кількість годувань збільшити на 1—2. Гіпотрофія III ступеня: 1-й тиждень — призначити 1/3 необхідної добової кількості їжі; 2-й тиждень — 1/2 належної добової кількості їжі; 3-й тиждень — 2/3 необхідної добової кількості їжі; 4-й тиждень — повний об'єм їжі. Кількість годувань збільшити на 2—3. Енергетичну цінність збільшити на 5— 10%.
8. Призначити годування малими порціями, часто. Дітей з гіпотрофією II сту пеня годувати через 3—3,5 год, з гіпотрофією III ступеня — через 2—2,5 год (перші годування в кількості 10—20 мл, рідше ЗО мл).
9. Годувати дитину грудним молоком (нативним або донорським) адаптовани ми молочнокислими сумішами.
10. Нестачу об'єму добової потреби в їжі замінити рідиною (овочеві та фруктові відвари, електролітні розчини, парентеральне харчування).
11.За призначенням лікаря провести медикаментозну терапію.
ПРОБЛЕМА
Затримка фізичного і нервово - психічного розвитку, зниження рухової активності, адинамія.
Причина
Гіпотрофія II—III ступеня, дефіцит маси тіла-20- Очікуваний результат
Знизити втрату маси тіла, досягти стабілізації та збільшення маси. Нормалізувати обмін речовин, регуляторні функції нервової і ендокринної систем. Зупинити затримку психомоторного розвитку. Запобігти розпаду ендогенних білків.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 507 | Нарушение авторских прав
|