Дії медсестри. 1.Негайно госпіталізувати дитину.
1.Негайно госпіталізувати дитину.
2. Забезпечити ліжковий режим, голод, спокій.
3. Запросити на консультацію хірурга.
4. Замовити на станції переливання крові одногрупну антигемофільну плазму (АГП).
5. Виконувати призначення лікаря.
Реалізація плану догляду
Допомога дитині у разі носової кровотечі Місце проведення: дитячий стаціонар, поліклініка, домашні умови. Оснащення робочого місця:
1.Міхур із льодом.
2. Стерильний столик, на якому підготовлено: марлеві турунди, ватні кульки (20—25 штук), пінцети (2—3 штуки), спирт 96 %, одноразові шприци, препа рати в ампулах: 1 %розчин вікасолу—Імл, 5 % розчин аскорбінової кисло ти—1 мл, 10 % розчин кальцію глкжонату—1 мл, у флаконах—3 % розчин перекису водню—10 мл, 5 % розчин амінокап-ронової кислоти — 100 мл.
3. Стерильний лоток.
4. Лоток для забруднених пінцетів.
5. Стерилізатори для проминання і замочування шприців в 5 % розчині хлора міну на 1 год.
Попередня підготовка:
Носова кровотеча може бути не значною у вигляді домішок до слизових виділень з носа, а також профузною, коли кров надходить назовні і в глотку, шлунок. У дитини виникають кашель, блювання. Дитину слід заспокоїти, посадити, нахилити голову вперед над лотком. Підготовка рук медичного працівника. Основний етап виконання:
1.Крило носа притиснути до носової перегородки.
2. На перенісся покласти марлю, змочену холодною водою.
3. На потилицю покласти міхур з льодом на 20 хв. Якщо потрібно, через ЗО хв ще раз покласти міхур з льодом на потилицю на 20 хв.
4. Ввести у відповідну половину носа ватний тампон, змочений 3 % розчином перекису водню. Кров витікає на тампон, відбувається й згортання і кровоте ча зупиняється. Замість тампона можна використовувати гемостатичну губ ку.
5. За відсутності ефекту від попередніх заходів провести передню тампонаду носового ходу. Ввести в носовий хід марлеву турунду завдовжки 50 см, за вширшки 1 см, змочену кровоспинними препарата-ми (1 % розчином вікасо лу, 10 % розчином кальцію глюконату, 5 % розчином амінокапронової кис лоти). Турунду вводити в носовий хід і „змійкою" за допомогою пінцета.
6. Одночасно регоз дати дитині 5 % розчин кальцію глюконату або кальцію хлориду, рутин, аскорбінову кислоту.
7. Тампон можна залишати в носі 2 доби. Дитину потрібно госпіталізувати в стаціонар, де її повинен оглянути отоларинголог. У разі необхідності прово дять задню тампонаду носа.
8. У стаціонарі в/в ввести 10 % розчин кальцію глюконату—5-
розчин аскорбінової кислоти—1 нокапронової кислоти — 100 мл.
| -10 мл, 5 % мл або крапельне 5 % розчин амі-
Допомога дитині у разі шлунково- кишкової кровотечі Місце проведення: дитячий стаціонар, поліклініка, домашні умови. Оснащення робочого місця:
1. Міхур із льодом
2. Стерильний столик, на якому підготовлено: марлеві турунди, ватні куль ки (20—25 Штук), пінцети (2— 3 штуки), спирт 96 %, одноразові шприци,
препарати в ампулах: 1 % розчин вікасолу — Імл, 5 % розчин аскорбінової кислоти — 1 мл, 10 % розчин кальцію глюконату—1 мл; у флаконах: перекис водню—10 мл, 5 % розчин амінокапронової кис-лоти —100 мл.
3. Стерильний лоток.
4. Лоток для забруднених пінцетів.
5. Стерилізатори для промивання і замочування шприців у 5 % розчині хлора міну на 1 год.
Попередня підготовка:
У разі кровотеч із шлунка, а також із тонкої кишки спостерігають дьогтеподібні випорожнення—мелену, одночасно блювання „кавовою гущею". Свіжа кров у випорожненнях вказує на кровотечу з нижніх відділів товстої кишки.
Дитину заспокоїти, покласти на спину без подушки. Підготовка рук медичного працівника. Основний етап виконання:
1. Забезпечити дитині повний спокій, горизонтальне положення.
2. На живіт покласти холод.
3. Дитину не годувати.
4. Викликати лікаря і до його приходу в/в струминне ввести 10% розчин каль цію глюконату—0,2—0,4 мл на 1 кг маси тіла, 20 % розчин глюкози—10 мл з 5 % розчином аскорбінової кислоти — 1 мл або крапельне 5 % розчин амі нокапронової кислоти—5 мл /1 кг маси тіла.
5. Протягом доби після кровотечі хворому не дозволяють вживати їжу. Можна ковтати дрібні шматочки чистого льоду.
6. З 2-ї доби дитина починає вживати їжу в рідкому і холодному стані. З 3-ї доби призначають дієту № 1 а.
7. Стежити за дотриманням ліжкового режиму.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 588 | Нарушение авторских прав
|