ТЕМА: Ревматизм
План сестринського догляду ПРОБЛЕМА
Задишка. Ціаноз губ. Блідість шкіри.
Причина
Порушення кровообігу внаслідок ревмокардиту.
Очікуваний результат
Ліквідація задишки, проведення комплексної терапії для нормалізації процесів у міокарді та кровообігу.
Дії медсестри
1.Забезпечити ліжковий режим протягом 6 тиж за наявності гострого процесу з вираженою активністю. У разі недостатності кровообігу тривалість ліжко вого режиму збільшується.
2. Надати дитині у ліжку напівсидячого положення, якщо задишка різко вира жена у стані спокою.
3. Призначити стіл №10. їжа має бути збагачена білками, вітамінами, солями калію. Годувати дитину дрібними порціями 5—6 разів на добу. Виключити солоні, екстрактивні, смажені продукти.
4. Обмежити сіль і рідину. До безсольової дієти додати 2—5 г солі на добу. У разі виражених симптомів недостатності кровообігу проводи-ти підрахунок потреби в рідині, що буде дорівнювати за кількістю добовому діурезу попе реднього дня з додаванням 20%.
5. Включити до дієти продукти, багаті на калій (печена картопля, капуста, ізюм, чорнослив, вівсяна і гречана крупи, сушені абрикоси, сир, молоко, гарбуз).
6. Проводити антибактеріальну терапію, що спрямована на ліквідацію стреп тококової інфекції.
7. Поєднувати антибіотикотерапію з нестероїдними протизапальними та іму- носупресивними препаратами для корекції імунітету.
8. Застосовувати серцеві глікозиди. Вибір серцевих препаратів залежить від ступеня порушень кровообігу. При НІ застосовувати серцеві глікозиди слаб кої дії: адонізид або настій травневої конвалії (по 1 краплі на кожен рік віку дитини). При Н2 можна застосовувати дигоксин, кордигіт по 1/2 таблетки 2 ра-зи на добу або лантозид, целанід, ізоланід по 6 крапель 2—3 рази на до бу. Щоб запобігти кумуляції препаратів, можна застосовувати ліки кожні 4 дні з перервами на 3—4 дні. При НЗ показано в/в введення серцевих засобів: 0,05 % розчину стро-фантину або 0,06 % розчину корглікону. Вводити треба 1 раз на добу по 0,2— 0,3 мл дітям дошкільного віку, старшим — по 0,5 мл з 10 мл ізотонічного розчину натрію хлориду. Вводити препарати дуже пові льно (протягом 4—5 хв).
9. Проводити контроль за частотою серцевих скорочень, вимірюючи артеріальний тиск.
10. Вітамінотерапія.
Н.Діуретики застосовувати в разі порушення кровообігу Н2, НЗ за наявності серцевих набряків.
ПРОБЛЕМА
Частий слабкий пульс, аритмія.
Причина
Ревмокардит. Інфекційно-імунологічне запалення м'яза серця, порушення в провідній системі серця.
Очікуваний результат
Ліквідація запального процесу в міокарді.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 494 | Нарушение авторских прав
|