Надання допомоги дітям із синдромом дисемінованого внутрі-шньосудинного згортання крові (ДВЗ - синдромом)
Місце проведення: палата інтенсивної терапії дитячого відділення, реанімаційне відділення. Оснащення робочого місця:
1.Стерильний столик, на якому підготовлено: ватні кульки (20—25 штук), пін цети (3—4 штуки), спирт 70 % 10 мл, одноразові шприци і препарати: гепа рин, ацетилсаліцилова кислота, контрикал, курантил, 5 % розчин глюкози, ізотонічний розчин, реополіглюкін.
2. Стерильні лотки.
3. Лоток для забруднених пінцетів.
4. Стерилізатори для промивання і замочування одноразових шприців у 5 % розчині хлораміну.
Попередня підготовка: Підготовка рук медичного працівника.
Клінічні прояви ДВЗ-синдрому варіабельні: від поширення петехіальних крововиливів на шкірі та слизових оболонках до масивних крово-теч із внутрішніх органів. Розвиток ДВЗ-синдрому має 4 стадії:
• у І стадії показники коагулограми вказують на гіперкоагуляцію: зменшення часу згортання крові, зниження кількості тромбоцитів та антитромбіну Ш в крові.
• у II стадії час згортання крові нормалізується. Тромбоцитарні та фіринові тромби відриваються від місця утворення, що призводить до емболії судин легенів, нирок, ретикуло-ендотеліальної системи. Погіршується реологія.
• III стадія характеризується гіпокоагуляцією, фібриногенемією та патологіч ною активізацією фібринолізу. Значно знижується кількість тромбоцитів, фібриногену, протромбіну, V, VII, XII факторів згортання крові. Збільшується час згортання крові. Спазм судин змінюється на парез, розвивається декомпе нсація системи мікроциркуяції.
• у IV (стадії відновлення) поступово зникають геморагічні прояви І поліпшу ються показники коагулограми.
• Мета проведення невідкладної допомоги: збільшення кількості антитромбіну ПІ, запобігання утворенню мікротромбів, поліпшення реології крові та мікро- циркуляції, зменшення агрегації тромбоцитів. У Ш стадії — запобігання по силеному фібринолізу.
Основний етап виконання:
1. Для запобігання ДВЗ-синдрому використовувати: антиагреганти — дипіри- дамол (курантил) вводити по 0,2—0,5 мл 5 % розчину в/в про-тягом 4—5 днів до нормалізації коагулограми; невеликі дози гепарину —50 Од на 1 кг маси тіла на 1 год (ця доза не впливає на показники коагулограми стабілізує час згортання крові); ацетилсаліцилову кислоту 20 - 40 мг на добу.
2. За наявності клініко-лабораторних ознак патологічного фібринолізу прово дити гепаринотерапію. Постійний рівень гепаринізації забезпечити в/в уве-
денням гепарину в дозі 150 Од /1 кг маси тіла на 1 год під контролем показників коагулограми. Необхідно вводити інгібітор фібринолізу — контрикал 500 Од /1 кг маси тіла або інший препарат. Призначати антиагреганти, антикоагулянти на тлі інфузійної терапії. Оцінка результатів:
Результати лікування і догляду оцінюють під час спостереження за дитиною в стаціонарі. Тільки через 2-3 тиж після зникнення геморагічної висипки дитину, яка була на суворому ліжковому режимі, переводять на палатний режим. Поступово розширюють дієту.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 479 | Нарушение авторских прав
|