Проведення проб Нечипоренка, Амбурже. Аддіса-Каковського
Місце проведення:дитячий стаціонар. Оснащення робочого місця:
1.Чисті склянки ємкістю 200 мл.
2. Пелюшки.
3. Чистий герметичний поліетиленовий мішок. Попередня підготовка:
Підготовка рук медичного працівника.
Дитину двічі підмити. Перший раз на ніч, другий раз уранці, перед забором
сечі.
Основний етап виконання:
1.Уранці, коли дитина прокинулася, першу нічну порцію сечі злити.
2. Дитину підмити і на її ніжки одягнути чистий герметичний поліетиленовий мішок, закріпити його на поясі.
3. Почекати, поки дитина помочиться, зняти мішок. Дитину підмити, просу шити шкіру пелюшкою.
4. Злити сечу з поліетиленового мішка в склянку ємкістю 200 мл.
5. У лабораторії за Нечипоренком в 1 мл сечі визначають кількість лейкоцитів, еритроцитів, циліндрів. Норма: лейкоцитів — 2000, ерит-роцитів — 1000, циліндрів — 250.
6. Для проведення проби Амбурже протягом 3 год сечу збирати після того, як першу нічну сечу злили.
7. Визначити кількість сечі, зібраної за 3 год. Віділляти з цієї кількості порцію сечі в склянку і занести в лабораторію. У направленні обов'язково зазначити загальну кількість сечі.
8. У лабораторії визначають кількість лейкоцитів, еритроцитів у сечі, виділе них за 1 хв. Норма: лейкоцитів—2000, еритроцитів—1000.
9. Для проведення проби Аддіса—Каковського сечу збирати протягом доби після того як першу нічну сечу злили.
10. Визначити об'єм сечі, зібраної за добу, відлити з цієї порції 100 мл в склянку ємкістю 200 мл і занести в лабораторію. У направленні обо-в'язково зазна чити загальну кількість добової сечі.
11. Підрахунок формених елементів проводять у добовій сечі. Оцінка результатів
Результати оцінюють за клінічною картиною, даними лабораторних аналізів.
Антибактеріальні препарати призначають 7—10-денними курсами, замінюючи один одним до повної клініко-лабораторної ремісії. Після ліквідації дії гострого процесу застосовують фітотерапію. Бажано використовувати мінеральні води. Медсестра повинна стежити за гігієною дитини. Кімната, де перебуває дитина, повинна добре провітрюватися, у ній має підтримуватися 120—22 С. Хвора дитина потребує спокою, медсестра стежить за тривалістю сну, обмежує можливі зайві подразники.
Діти, які хворіли на пієлонефрит, перебувають на диспансерному спостеріганні протягом 5 років після зникнення клінічних симптомів захворювання.
Медична сестра допомагає лікарю здійснити план оздоровлення ди-тини, яка хворіла на пієлонефрит, стежить за проведенням підтримувальної терапії відповідно до призначень лікаря, який лікував дитину в стаціонарі. Особливу увагу треба приділити антибактеріальній терапії, вітамінотерапії, підвищенню загальної реактивності.
7—10 днів на місяць дитина отримує антибактерільні препарати, а в інші дні—трави, мінеральні води, кавун. В останні роки батьки надають перевагу в лікуванні дітей травам, але важливо знати їх дію. Антигістамінні та протизапальні властивості мають листки і ягоди брусниці, ягоди журавлини, листки груші, календули, звіробою, муч-ниці; сечогінні—петрушка, хвощ польовий, яло-вець, листя берези;
літолітичні — квітки волошки, ягоди шипшини, трава кропиви дводомної, кавун.
Для підвищення загально реактивності організму показані адаптогени— елеутерокок, женьшень, пантокрин, пентоксил, дибазол, вітаміни. Дитину, що
перенесла гострий пієлонефрит, звільнюють від щеплень на 3 роки. При хронічному пієлонефриті щеплення протипоказані.
Діти повинні максимально перебувати на свіжому повітрі, займатися ранковою гімнастикою, з обережністю в літній період проводяться заходи загартовування. Обов'язкова санація хронічних вогнищ інфекції.
У профілактиці гострого пієлонефриту головне значення приділяють боротьбі з інфекцією, усуванню чинників, що можуть сприяти загостренню захворювання.
Захворювання органів травлення ТЕМА: Стоматит
План сестринського догляду ПРОБЛЕМА
Висока температура тіла.
Причина
Дія на організм дитини токсинів.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 577 | Нарушение авторских прав
|