Дії медсестри. 1. Госпіталізувати дитину в окремий бокс або в боксовану палату, де створи ти комфортні умови, індивідуальне виходжування
1. Госпіталізувати дитину в окремий бокс або в боксовану палату, де створи ти комфортні умови, індивідуальне виходжування. Новонародженого по класти у кювез.
2. Аеротерапія. Оптимальна температура повітря у палаті 18—20 С, а для новонародженого 22—24 °С.
3. Улітку постійно відчиняти вікно, а взимку провітрювати не менше 5-6 разів по ЗО хв.
4. Опромінювати палату УФ-променями 4-5 разів по ЗО хв.
5. Сон дитини і прогулянки повинні відбуватися на свіжому повітрі, взимку на веранді.
6. Робити гарячі лікувальні ванни (температура води 37 - 38 С), а потім су хим. Послідовно обтирають спину, груди, живіт, руки; одягнути і закутати дитину, а потім обтерти і закутати ноги.
7. Уникати всіх подразників, які можуть впливати на дитину, забезпечити максимальний спокій..
8. Покласти дитину в ліжечко з піднятим головним кінцем, намагатися часто змінювати положення (дітей до 1 року носити на руках).
9. Очищувати носові ходи ватними джгутиками, змочені в теплій рослинній або вазеліновій олії.
10. Проводити туалет очей. Стежити за порожниною рота, щоб не було плісня вки, проявів стоматиту.
11.Відсмоктувати слиз з верхніх дихальних шляхів за допомогою поліетилено вого катетера.
12. Проводити інгаляції 3-5 мл. ізотонічного розчину натрію хлориду 4 -6 разів на добу.
13. Систематично проводити оксигенотерапію. У разі дихальної недостатності II, III ступеня дитину помістити в кисневу палатку з оптимальним вмістом кисню 45—60 %,термін від ЗО хв до 1—2 год. Ефективним є застосування методу спонтанного дихання з позитив-ним тиском на вдихові та видихові.
14. Інгаляції зволоженим киснем проводити щогодинно по 10 хв, через носо вий катетер або масочним методом, застосовуючи апарат Боброва. У разі поліпшення стану інгаляції киснем проводити по 10 хв кожні 2 год.
15. Годувати дитину зцідженим грудним молоком або адаптованими і кисломо лочними сумішами. Давати роздрібними дозами, робити перерви для відпо чинку дитини. Збільшити кількість годувань на 1—2 з метою зменшити проміжки між годуваннями.
16. Стежити за станом кишок, запобігати розвиткові метеоризму — компонен та, який посилює прояви дихальної недостатності.
17. У разі парезу кишок використовувати 0,05 % розчин прозерину (0,1 мл на кожен рік життя) підшкірне тричі через 1 годину, зробити очисну клізму і лікувальну клізму з відваром кореня валеріани.
18. Ліквідувати обструкцію дихальних шляхів за допомогою бронхоспазмолі- тичних, муколітичних, відхаркувальних лікарських препаратів.
Проблема
Кашель.
Причина
Пневмонія.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 558 | Нарушение авторских прав
|