АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Препарати колоїдного вісмуту

Прочитайте:
  1. E. Антигістамінні препарати
  2. Антибактеріальні препарати. Протипаразитарні препарати.
  3. Антидепресанти, препарати літію, адаптогени
  4. Антітромбоцитарні препарати .
  5. Вітамінні препарати
  6. Вітамінні препарати
  7. Гормональні препарати
  8. Гормональні препарати
  9. Гормональні препарати
  10. Гормональні препарати та їх антагоністи.

В Україні зареєстрований субцитрат вісмуту. За кордоном із препаратів вісмуту зареєстровані субсаліцилат та динітрат вісмуту.

Фармакодинаміка. Як і сукральфат, вісмут покриває виразки та ерозії, утворюючи захисний шар від дії кислоти та пепсину. Він також може стимулювати синтез простагландинів, слизу та бікарбонатів. Вісмут чинить пряму антимікробну дію та зв’язує ентеротоксини, що забезпечує його ефективність у профілактиці та лікуванні діареї мандрівників. Препарати вісмуту проявляють пряму антимікробну активність проти Helicobacter pylori, зумовлену коагуляцією білків бактерій.

Фармакокінетика. Субцитрат вісмуту перебуває у стані колоїду. Він не всмоктується з шлунково-кишкового тракту, але протягом усього періоду лікування незначна кількість вісмуту може відщеплюватись від колоїду та потрапляти в кров. Вісмут, що надходить до крові, екскретується з сечею, і його концентрація в крові після закінчення лікування швидко знижується. Виведення препаратів вісмуту з організму відбувається переважно з фекаліями.

Показання та спосіб застосування. Незважаючи на недостатність доказової бази, препарати вісмуту широко застосовують для неспецифічного лікування при диспепсії та гострій діареї. Субсаліцилат вісмуту також приймають для профілактики діареї мандрівників (30 мл або 2 таблетки 4 рази на добу).

Сполуки вісмуту використовують у комбінованому лікуванні з приводу інфекції Helicobacter pylori. В США призначають потрійну терапію, що включає субсаліцилат вісмуту (2 таблетки по 262 мг кожна, тетрациклін в дозі 500 мг та метронідазол в дозі 250 мг). Кожен препарат приймають 4 рази на добу протягом 14 днів. Зважаючи на необхідність 4‑разового застосування та численні побічні ефекти, цю схему як терапію першої лінії використовували недовго. У хворих із резистентною інфекцію, зумовленою Helicobacter pylori, ефективна квадротерапія, що складається з інгібіторів протонного насоса 2 рази на добу разом із вказаною трикомпонентною схемою, протягом 14 днів. В Європі, в тому числі в Україні, замість субсаліцилату вісмуту призначають субцитрат вісмуту. Достатнім вважається лікування протягом 7–10 днів.

Побічні дії. Препарати вісмуту мають дуже хороший профіль безпеки. Вісмут може зумовлювати забарвлювання калу у чорний колір, що можна сплутати з гострою шлунково-кишковою кровотечею. Рідкі форми можуть викликати фарбування язика у темній колір. Препарати вісмуту слід призначати лише коротким курсом та уникати їх застосування у хворих з нирковою недостатністю. Тривалий прийом деяких сполук вісмуту у рідких випадках може призводити до отруєння вісмутом, що у свою чергу може провокувати розвиток енцефалопатії (атаксія, головний біль, порушення свідомості, епілептичні напади). Проте подібні отруєння для субсаліцилату або субцитрату вісмуту не описані.

Взаємодії. При одночасному прийомі препарати вісмуту зменшують всмоктування тетрацикліну.


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 763 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)