АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Оперативне лікування припрямокишкових нориць (при хронічному парапроктиті)
Нориця є наслідком гострого парапроктиту.За локалізацією первинного запального процесу розрізняють підшкірну, підслизову, сіднично-прямокишкову та тазово-прямокишкову припрямокишкові нориці (див. мал. 301). За сполученням нориці поділяють на: 1) повні (мають зовнішній отвір на шкірі і внутрішній — на слизовій оболонці прямої кишки), 2) неповні, що відкриваються лише на шкірі (зовнішня нориця) або лише в просвіт прямої кишки (внутрішня нориця). За розташуванням щодо зовнішнього м’яза — замикача відхідника поділяють на: 1) інтрасфінктерні (проходять зсередини від м’яза-замикача), 2) транссфінктерні (проходять через його товщу), 3) екстрасфінктерні (проходять ззовні від м’яза-замикача). Часто за ходом каналу нориці утворюються бокові розгалуження.
Вибір методики хірургічного лікування залежить від розташування зовнішнього та внутрішнього отворів нориці, а також відношення каналу нориці до зовнішнього м’яза — замикача відхідника. Під час операції виконують фістулографію і фарбування стінок каналу та його відгалужень завдяки введенню в норицю розчину метиленового синього чи бриліантового зеленого.
Суть операції полягає у висіченні нориці з усіма боковими відгалуженнями. Стінку прямої кишки зашивають. Рану залишають відкритою. При транссфінктерних норицях пересічену частину м’яза-замикача відновлюють завдяки зшиванню окремими вузловими швами. При підслизовій неповній внутрішній нориці обмежуються її розсіканням.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 493 | Нарушение авторских прав
|