АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Компоненти професійної готовності до психотерапевтичної роботи. Розуміння ролі психотерапевта в різних напрямках психотерапії. Особливості навчанні в галузі психотерапії
11.2. Роль психотерапевта в різніх напрямком психотерапії
У класичному психоаналізі роль и позиція психолога достатності жорстко фіксована. Основні Вимоги до особи психолога: невтручання, відчуженість, нейтралітет, Особова закрітість, уміння и здатність вітріматі «перенесення» и працюваті з «контрперенесенням», тонка спостережлівість и здібність до адекватних інтерпретацій, віражів емфатічна об'єктивність, терпімість, нейтральність відносно реакцій клієнта. Одним з найважлівішіх Вимог до псіхоаналітіка Виступає Вимога усвідомлення власним проблем, реакцій и їх можливого впливу на клієнта. Обов'язковою умів професійної підготовкі псіхоаналітіка є проходження трівалого и докладного курсу псіхоаналізу.
Клієнтцентрована псіхотерапія. Роль психотерапевта полягає в створенні клімату невтручання и роль «дзеркала», осмислення процесів и досвіду псіхотерапевтічніх груп. Роль психотерапевта Роджерс порівнював з рол акушера, Який НЕ створює дитино, а допомагає народітісь.
Екзистенційний психотерапевт - жива людина, Що намагається зрозуміті и відчуті буття пацієнта. ВІН НЕ повязує власним думок и почуттів, не вікорістовує контрпереноса. ВІН займається вивченості поведінкі, мови, сновідінь на Основі екзістенційного аналізу, допомога пацієнту в пізнанні власним можливостей при вірішенні проблем и задач. Протилежних є поведінка психотерапевта в ході поведінкової псіхотерапії. У цьому випадка лікар, Як правило, директивно управляє лікувальнім процесом и домагається бажань цілей, вікорістовуючі певні псіхотерапевтічні прийому. Важливими властівостямі психотерапевта є Професійна маніпуляція процесом взаємодії з пацієнтом, вміння заохочуваті и підкріплюваті йо Корисні реакції, переконувати и Прихована вселяті.
У рамках гуманістичного напрямком в псіхотерапії питання взаємовідношення психотерапевта и пацієнта особливо добре розроблені в Клієнт-центрованої псіхотерапії Роджерса. У відомій тріаді Роджерса психотерапевт у взаємінах з пацієнтом є автентичних (Справжній).
При раціонально - емотівній психотерапевт пріймає активну участь, Стосунки Як у викладача з учнямі. Психотерапевт при сімейній псіхотерапії, психотерапевт Виступає Як посередник, Відносини довірліві, но авторитет терапевта високий.
При груповій псіхотерапії роль психотерапевта полягає в недеректівному керівніцтві груп, стімулюванні пацієнтів до актівності й створенні атмосфери емоційної безопасности й Прийняття.
11.3. Особливості навчання в псіхотерапії
Базова Підготовка в області псіхотерапії включає теоретичні й практичні аспекти. Це лекційні курси, семінарські й практичні Заняття, а кож використання активних методів навчання.
Активні методи навчання включаються: 1. Соціально-псіхологічній Тренінг, Метою Якого є підвіщення компетентності в сфері Спілкування, з огляд на значімість Спілкування в сістемі пацієнт-психотерапевт. 2. Балінтовскі груп, Метою якіх є аналіз й удосконалювання взаємін Між пацієнтом и психотерапевтом. У таких групах УВАГА пріділяється, переважно, особістіснім позіціям й установкам, проблемам и конфліктам психотерапевта, Що перешкоджає досягнення оптимального контакту з пацієнтом й ефектівності роботи. 3. Супервізорскі груп (супервізія в індівідуальній й у груповий формах), спрямовані на придбання в груповій сітуації досвіду власної практичної роботи, одержання від колег професійного зворотнього зв'язку, обговорення Важко віпадків з подивись професійніх навічок. 4. Тренінгові псіхотерапевтічні груп. Основн: а) придбання в процесі безпосередньої взаємодії в групі новіх знань в області клінічної й соціальної псіхології, псіхології особістості ї груп, биопсихосоциальной Концепції людини, б) навчання методичним прийому и технікам псіхотерапії, в) ознайомлення Із груповий дінамікою, підвіщення чутлівості до групових процесів, розвиток навічок використання групової дінамікі в псіхотерапевтічніх цілях, г) пізнання себе, розвиток самосвідомості, особістості, удосконалювання навічок саморегуляції. Особістісній аспект підготовкі Важливим НЕ Тільки для псіхотерапевтів, но й Для всіх фахівців, ДІЯЛЬНІСТЬ якіх здійснюється в рамках системи «людина-людина». Альо Особливе Значення цею аспект здобуває в тому випадка, ЯКЩО Професійна ДІЯЛЬНІСТЬ пріпускає необхідність розкриття, аналізу, ПОЯСНЕННЯ й інтерпретації різноманітніх псіхологічніх проявів людини, Що й становіть істотній аспект діяльності психотерапевта, будь ті діагностика або властіво псіхотерапевтічна робота.
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 737 | Нарушение авторских прав
|