АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Патогенна дія електричної енергії.
Патогенна дія електричного струму визначається трьома основними факторами: фізичні параметри, шлях проходження струму в організмі й фізіологічний стан організму.
Існує пряма залежність між напругою, силою струму й пошкоджуючою дією на організм. Має також значення який це струм – постійний чи змінний, а також частота струму (напруга в 500 В постійного струму й частота 50 Гц є небезпечними для життя). За електричними властивостями організм є неоднорідним провідником. Рідкі середовища – добрі провідники, а епідерміс і кісткова тканина є діелектриками. Найнебезпечнішим є проходження струму крізь серцевий м’яз і мозок. В цьому випадку розвивається фібриляція серця та настає параліч дихання. Такі явища можуть бути наслідком рефлекторного порушення вінцевого кровообігу або підвищення тонусу блукаючого нерва. Спазм дихальних м’язів і голосових складок спричинює припинення або різке ускладнення дихання. Має також значення стан шкірних покривів (вологість та цілісність), переохолодження, перегрівання організму, адаптованість до струму.
Енергія електричного струму в організмі перетворюється на електротермічну, електрохімічну та електромеханічну енергії, що проявляється відповідно опіками, електролізом і розривом тканин. Проходячи крізь біологічні середовища, електричний струм поляризує атоми й молекули, змінює просторове розміщення заряджених частинок і посилює їх рух – електрична енергія переходить у теплову.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 1076 | Нарушение авторских прав
|