Поняття про піротерапію
Піротерапією називають метод лікування за допомогою штучного підвищення температури тіла. Цей метод лікування відомий досить давно і часто він використовується в комплексі з іншими методами лікування.
Методи піротерапії поділяються на загальні та місцеві. Загальна піротерапія проводиться за допомогою пірогенних препаратів (пірогенал, пірексаль, піромен), які стимулюють утворення вторинних пірогенів. Останнім часом в клініці починають застосовувати ІЛ-1, ефективність якого є високою, а побічна дія практично відсутня.
Місцева піротерапія проводиться в комплексі з іншими методами лікування і базується на локальному зігріванню організму. Вона охоплює широкий перелік засобів, починаючи від народних (компреси) і закінчуючи препаратами, що роз’єднують процеси окислення та фосфорилювання, стимулюючи тим самим специфічні та неспецифічні механізми реактивності.
Піротерапія застосовується:
- для підвищення специфічної та неспецифічної резистентності організму;
- для посилення репаративних процесів після травм, опіків, операцій;
- для розсмоктування патологічних зростів (спайок), карбів (рубців);
- для підвищення неспецифічної реактивності при лікуванні деяких інфекційних та венеричних захворювань (кістково-суглобовий туберкульоз, гонорея, пізні стадії сифілісу);
- для лікування онкологічних захворювань.
Ефективність піротерапії пов’язана з розширенням судин, покращанням трофіки тканин, посиленням процесів лейкогенезу та антитілоутворення, збільшенням проникності гістогематичних бар’єрів, що дозволяє потрапити лікувальним препаратам у забар’єрні органи (наприклад, у головний мозок при сифілісі). При онкологічних захворюванях гарячка підвищує чутливість пухлин до хіміо- та променевої терапії.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 758 | Нарушение авторских прав
|