АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Причини та умови виникнення порушень діяльності нервової системи
Порушення діяльності нервової системи виникають унаслідок дії на організм різноманітних патогенних факторів екзогенної чи ендогенної природи:
- первинних екзогенних (фізичні, хімічні, біологічні, лікарські засоби та ін.); специфічним для людини патогенним фактором є слово, яке може викликати не лише розлади психічної діяльності, поведінки, але й інших функцій;
- первинних ендогенних (продукти проміжного і прикінцевого обміну за умов ішемії, гіпоксії, запалення, порушеннях діяльності генетичного апарату нейронів і т.п.);
- вторинних ендогенних (утворених нервововою системою – патотрофогени, автоантитіла, нейротоксини, інгібітори ферментів, відповідаальних за синтез і руйнування нейромедіаторів, тощо.).
Шляхи впливу патогенних факторів на нервову систему можуть бути прямими чи опосередкованими (через зміни безумовно- й умовно-рефлекторної, гуморальної та гормональної регуляції діяльності життєво важливих органів і систем). При цьому необхідно враховувати можливість локальної (різні структурні рівні) чи генералізованої їх дії на нервову систему.
Суттєве значення для розвитку патології нервової системи мають умови: функціональний стан нервової системи, спадкові фактори, конституція, вік, стать, тощо. Реалізація патогенних впливів залежить, також, від їх сили та тривалості. Разом з тим. функціональний стан ЦНС має велике значення для виникнення, ослаблення чи посилення патологічних процесів у різних органах і системах організму.
Розлади нервової діяльності, які призводять до різноманітних порушень функцій органів і систем в організмі, залежать також від характеру патогенного фактора, локалізації та інтенсивності ушкоджувальної дії, від активності захисно-компенсаторно-пристосувальних реакцій не тільки нервової системи, але й інших систем організму.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 640 | Нарушение авторских прав
|